Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

sramota me da priznam, al deo strahinjica bana izmedju francuske i skadarlije koji je pretvoren u pesacku zonu, ispred kuce aje jung, tamo je lepo, ko da upadnes u dzep mira usred gradske gungule. verovatno ce se utisak promeniti kad ga premreze kafickim stolovima, al ovako dok je prazan, svidja mi se. 

 

Edited by darling
Link to comment
26 minutes ago, darling said:

sramota me da priznam, al deo strahinjica bana izmedju francuske i skadarlije koji je pretvoren u pesacku zonu, ispred kuce aje jung, tamo je lepo, ko da upadnes u dzep mira usred gradske gungule. verovatno ce se utisak promeniti kad ga premreze kafickim stolovima, al ovako dok je prazan, svidja mi se. 

 

kako bre džep mira ako ti je sa jedne strane Francuska ulica kojom tutnje kola samo tako?

Link to comment

zato se i ja cudim, par puta sam prosla tuda, ko da sam u drugom svetu. vesicev vorteks :D

 

inace, to vise nije ulica, nego trg, i ako sam dobro shvatila, vesic je pozvao nas gradjane da predlozimo ime. eto prilike ko oce da se prazni i izivljava. ja bih ga nazvala po gradonacelniku cicicu, samo kad bih znala kako se zove :D

 

Link to comment
23 hours ago, kurjak92 said:

Lol apsolutno svima, ima nas koji ne bi da finansiramo tetosenje tudjeg nakota kroz porez 

Досад сам сигурно од пореза који си платио добио једно 10 пара за плаћање вртића својој деци.

Кад ископам негде кованицу од 10 пара, има да је ставим под стаклено звоно као Баја Патак свој срећни новчић или еталон килограма у Паризу, да је гледам сваки дан, кад га видим да помислим "Охохо, ово су оне парице које сам узео од Курјака преко пореза, ништа слађе". А онда викендом да отворим звоно и помиришем мало.

Link to comment
4 hours ago, darling said:

sramota me da priznam, al deo strahinjica bana izmedju francuske i skadarlije koji je pretvoren u pesacku zonu, ispred kuce aje jung, tamo je lepo, ko da upadnes u dzep mira usred gradske gungule. verovatno ce se utisak promeniti kad ga premreze kafickim stolovima, al ovako dok je prazan, svidja mi se. 

 

Najlepša je fontana koja je, ako se već postavlja, trebalo da bude u centru tog "trga". No, nadležni su odlučili da je najbolje ako fontana stoji potpuno asimetrično u odnosu na bilo šta, osim na prozor Aje Jung ispod koga su je nasadili. Idealno za pogled sa njenog prozora i za sedenje u njenom kafiću.

Link to comment
3 hours ago, darling said:

zato se i ja cudim, par puta sam prosla tuda, ko da sam u drugom svetu. vesicev vorteks :D

 

inace, to vise nije ulica, nego trg, i ako sam dobro shvatila, vesic je pozvao nas gradjane da predlozimo ime. eto prilike ko oce da se prazni i izivljava. ja bih ga nazvala po gradonacelniku cicicu, samo kad bih znala kako se zove :D

 

ako zelis da gradonacelnik ubrzano postane bivsi, predlozi :)

cim je vasic "pozvao gradjane da predloze ime" jasno je da samo 1 ime dolazi u obzir, onako spontano

a onda ce on jos spontanije, onako skroman kakav jeste, odbiti tu cast i predloziti da se zove po zoranu, oliveru, naci ce nacin da nam se pokenja u facu

 

ako gradjani u nekom sledecem koraku kao u kazahstanu bas insistiraju da beograd promeni ime, bilo bi ruzno i previse od njega da se i tome suprostavi

ionako beograd odavno nije beo

 

e sad, aleksandrovac vec imamo

vucicgrad nekako ne ide, vucicevo mozda, mada vucicevac bi i bolje odgovaralo onom u sta se grad pretvara

vucicevac lezi na dve reke vucica maloj i vucica velikoj, spajajuci se cine ostrvo aleksandra velikog ratnika, odmah prekoputa je vucica tvrdjava, koju krasi aleksandar pobednik, odatle se aleksandrovom gondolom spusta na novi vucicevac

 

znam, nije smesno 

ali je realno :fantom:

Link to comment

bracki kazahstan das ostavi na miru. ljudi znaju poso. stefan nemanja da jede zvezdice :hihi:

 

p06dhqj8.jpg

 

al ne moze se rec da ne prate literaturu :rolf:

 

afddca14973755ed29298e2bddf5f78a.jpg

Edited by gospa buba
Link to comment

ti bas ozbiljno shvatila zadatak :D

 

meni se cini da kad se prica o vesicu il se obraca vesicu, uvek staviti ispred predsednik, predsednik vesic ovo, predsednik vesic ono, i da se prosiri po internetu. pa da otvorimo kladionaju za koliko ce proraditi vuciceva paranoja.

idem sad da iskopam gde se kandidju predlozi. moj ce biti trg predsednika vesica, ofkors. a ne bi bilo lose ni da se zove trg adrijane pavic :D

 

nepravda, ne moze da se pise direktno predsedniku vesicu, nego sve ide preko gradonacelnka cicica.

 

http://www.beograd.rs/lat/pitajte-gradsku-vlast/

 

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment
1 minute ago, darling said:

meni se cini da kad se prica o vesicu il se obraca vesicu, uvek staviti ispred predsednik, predsednik vesic ovo, predsednik vesic ono, i da se prosiri po internetu. pa da otvorimo kladionaju za koliko ce proraditi vuciceva paranoja.

ovo ful ima smisla :ohmy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...