Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

dabogda im sneg padao svake godine. ili bar ledena kiša.

ako ništa nek bude ona smogčina kad se danima ne vidi prst pred okom

 

ne biram

Link to comment
19 hours ago, Barti66 said:

 

Šišalo se kod Bore Zeljuga i supruge mu u Katanićevoj s leve strane ali je naravno i on zatvorio, nije bilo naslednika za nastavak tradicije, sada je tu neka čini mi se španska ili tako neka grnčarija.

 

da, Bora frizer :) tacno preko puta kuce broj 4 u kojoj sam ja obitavao u detinjstvu i mladosti :) a ovi idioti od gradskih vlasti nikako da stave neku spomen plocu na kucu u br 7 jer je tu svojevremeno zivela Ita Rina koja je ipak usla u svetsku istoriju filma

Link to comment
On 5.5.2018. at 0:04, Блок_64 said:

Radi li jos soda voda u Skenderbegovoj.

 

Ako misliš na radnju u Solunskoj, čika Hranislav je udario katanac još pre sedam-osam godina, možda ima i više. Tamo sam češće svraćao nego u Mutapovu, kraća je šetnja sa teškim staklenim bocama od tramvaja u Dušanovoj nego od tramvaja na Bulevaru do Mutapove. Nema šanse da se više i setim svih sodadžijskih radnji koje su se zatvorile od, recimo 1980.naovamo.

Link to comment
On 5.5.2018. at 10:15, Frank Pembleton said:


Koliko vidim ovo je teks "BBC na srpskom" portala.
A inače tekst je ko za vajs , po formi i kvalitetu, što je i logično. Ali nije dobro...
A generalno sodadžije su verovatno i ubili ovi što sad za kafane prave sodu u onim plavim bocama...

 

Pre dvadesetak godina sam od jednog od starih sodadžija čuo zanimljivu priču o počecima sunovrata njihovog zanata. Do pojave PET boca početkom devedesetih, ambalaža za soda-vodu su bile boce od debelog stakla koje je jedino bilo u stanju da izdrži pritisak. Takve boce je, ako dobro pamtim, jedino pravila staklara u Paraćinu. Kako su punionice kisele vode tokom šezdesetih godina videle u sodadžijama konkurenciju, neko se dosetio kvarne fore da uceni staklaru da prestane sa proizvodnjom boca za sodu, inače će svoje boce za kiselu vodu poručiti u drugoj staklari. Naravno, ovo može zvučati kao ložana, no, kako reče pesnik, ako su lagali mene i ja lažem vas :) Elem, od tada sodažijama posao počinje da stagnira, jer nemaju načina da obnove ambalažu. Sem boca, počinje da ih muči i manjak mehanizama za sipanje sode iz boce, tzv. "glava". Sve brojnije zanatlije plastičari su razrešili problem glava krajem osamdesetih, dok je pojava PET ambalaže bila zračak nade za privlačenje novih potrošača. Sem toga, postupak punjenja boca je ručni, a retko koja radnja je mogla da puni više od dve boce odjednom. Na ovo bi se lepo nadovezala tužna priča o kraju sodadžijske radnje u Kikindi tamo negde osamdesetih - vlasnik je imao zlu sreću da doživi sudar u kome je stradao veći deo ambalaže, a to više nije imao čime da zameni.

Link to comment
7 hours ago, ajgor said:

 

Ako misliš na radnju u Solunskoj, čika Hranislav je udario katanac još pre sedam-osam godina, možda ima i više. Tamo sam češće svraćao nego u Mutapovu, kraća je šetnja sa teškim staklenim bocama od tramvaja u Dušanovoj nego od tramvaja na Bulevaru do Mutapove. Nema šanse da se više i setim svih sodadžijskih radnji koje su se zatvorile od, recimo 1980.naovamo.

 

 

Другар ми држи овде кафић.

https://www.google.com/maps/@44.8217136,20.4640126,3a,75y,149.21h,95.81t/data=!3m7!1e1!3m5!1sX3qb5_Cfb9FRiyVknH_ZLA!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DX3qb5_Cfb9FRiyVknH_ZLA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D181.00679%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

 

И он ми каже да сода воду купује у негде у Скендербеговој.Додуше то ми рекао пре две године е дали сада је ту нека велепродаја или производња јебем ли га.

Link to comment

da li je istina da stetocine nameravaju da poseku ovo drvo koje je ritualno zasadio frensis mekenzi sa svojim poslovnim partnerima, tadasnjim beogradskim trgovcima i preduzimacima da bi se na to mesto natrkecila fontana™

 

 

32169253_1957788337588596_5154654559922028544_n.jpg

Link to comment

tu ce biti fontana da se ljudi rashlade, oh wait.... nece biti ni tu dozvoljeno ljudima da pridju fontani

 

Edited by Pontijak
Link to comment
4 hours ago, Pontijak said:

da li je istina da stetocine nameravaju da poseku ovo drvo koje je ritualno zasadio frensis mekenzi sa svojim poslovnim partnerima, tadasnjim beogradskim trgovcima i preduzimacima da bi se na to mesto natrkecila fontana™

 

 

32169253_1957788337588596_5154654559922028544_n.jpg

Zezaš...reci da si se samo šalio malo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...