Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

E da pojavljuje se u filmu i Erikson koji je bio selektor Engleske u tom periodu i dao mu sansu i u komentarima se tacno vidi kulturoloska razlika izmedju Skandinavca i Engleza. Covek je bio zblanut odnosom javnosti prema Kroucu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

gledam neku reportazu sa liburnia festivala dokumentarnog hrvatskog filma.

jebote kakva gomila krepa.

to su nekakve licne price, sto kaze jedna malog covika..

a pre toga gledam neki doku o petrohemijskoj industriji, plastici koja bukvalno guta planetu.

scene pakla. niko od ovih nasig debila ne umeju da nor naprave doku o npr nasoj zdravoj hrani, je li to samo mit ili java.

pa malo o nasoj peteohemijskoj industriji, oboljenjima u blizini uspesnih kolektiva, ovde blizu kombinata aluminijuma je bila epidemija kancera. tek posle bukvalno gasenja kombinata smanjio se broj obolelih od kancera u jednom selu blizu.

kod nas samo rat, spomenici iz nob-a, nekakve licns tragedije..pa jebote promenite plocu.

 

Link to comment

odgledao na hrtu doku o advokatima koji su branili/ brane mexickre/ kolumbijske mlsefove narko klanova.

iste njuske kao kod nas. tacno sam znao za neke da crle biti advokati a za neke fa nece biti advokati

svasta ce smisliti da opra daju sopstveni poganluk.

 

uvek je tu pravo kao svetinja.

nekom ideologija, nekom nacija, nekom porodica..

trivia

videh jedan lep trg.

onak kako je rekel jedan arhitekt sa foruma ali sa dve zelene oaze.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

as ad gledam doku na hrt 3 o francuskom fotoreporteru zilu karou or karonu koji je nestao u kammpuciji 1970-e godine.

i gledam njegove fotografije sa svih strana sveta, irska, derry city, cad, afrika..

i nesto kaputam kako je bilo lakse nekad boriti se protu zla, gledam neke dve irkinje koje su valda prepoznale svoju nonu, preklapaju forografije proslosti i sadasnjosti.

gledas danas, kako se boriti protiv zla, tesko ga je i identificirati, toliko lica ima, nema vise udnje ka nekom sistemu. mozda samo ka nekom "uredjenom" drustvu, prema pravilima i svemu sto je odredjeno. more informacija, svi smo postali kao ona suluda deca koja ne mogu da sacuvaju paznju na bilo sta duze od tik tok ili instagram duzine klipa.

sta vise danas da slikas? jebene oblake, sumu, oronule likove sa pijace ili cekaonica.. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 16. 12. 2023. at 7:01, Pokojni Ruxin said:

Love Has Won: The Cult of Mother God


gledao na hbo, jbš mi sve ovo je spinal tap dokumentaraca o kultovima. jedino ga zeza što je for real. new age spiritualizam + qanon, koloidno srebro, 5 dimenzija, vikend kod bernija, merlin monro, robin vilijams, najgora kesadilja ikad...divlje, tužno, smešno, bizarno, jako aktuelno, a ispričano opet sa dosta više empatije i ukusa nego što bi netflix to verovatno odradio

 

kvotabilno u pm, ali ako moram da izaberem jedan citat verovatno: We've been instructed to take your heaters. Robin Williams is disgusted.

Najjače mi je kako su je rokanjem koloidnim srebrom napravili na Štrumpfetu. Kakvi detalji.

Link to comment

gledal doku o fej danavej.

ista miki rurk.

zlobna sala, sorry.

ona je jedna od onih zena koje su stvarno prelepe ali mi se nisu svidjale kao npr grejs keli ili merili monro.

u nas mi je bila takva ruzica sokic. lepa ali nesro me nije privlacila.

saznadoh i da je ona dzoan kroford bila dileja teska.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Quince said:

Ovo je više možda za muziku, ili za (nepostojeću?) temu dokumentarci o muzičarima

 

Možda ova 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

It all started in the middle of the Pacific Ocean, on the island of Moorea. Here, coral reefs shape our lives below and above the surface of the ocean. 
We owe them everything: from every single wave we surf to every bite of food we eat and every breath of air we take. 

Today, we are on the edge of losing an entire ecosystem. Coral reefs, as bountiful and beautiful as we have once known them, are going extinct. But every edge leads to a new beginning. 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...