Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Gledao nešto što se zove "The Secret World of Tinder", a zapravo nije o Tinderu nego o dejting kulturi uopšte, uključujući Grinder, OK Cupid i slično.

Uglavnom se fokusira na ekstreme, površnost i oštećene ličnosti koje nemaju svest da su oštećene. 6/10, malo žutoštamparski odrađeno. Produkcija Channel 4.

 

"Losing It, Our Mental Health Emergency", serijal koji je napravio Channel 4. Opet ne baš odgovarajući naslov jer nije samo emergency. Prati decu sa problemima koji idu ka suicidu. Teško za gledanje, naročito što su to sve neka fina deca, a preosetljiva. Za one koji su navikli da gledaju tu tematiku.

 

Dva iznenađujuća momenta koja nisu za spojler.

Prvi - ne skrivaju identitet dece, prava imena, lica nisu zamrljana.

Drugo - lepe misli i motvacione rečenice sa kojima se mi sprdamo ovde se koriste ozbiljno u bolničkom lečenju. Jeste logično, ali nisam znao da je to trend.

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko god je tugica biti na Supernovi, ima kanal Film klub gde vrte exyu dokumentarce (i filmove), bukvalno sve što se ikad snimalo.

 

Jutros gledao Zabranjeni bez zabrane, o bunkerisanim filmovima crnog talasa, zanimljiva retrospektiva

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Interesantni ovi Englezi.

https://www.patreon.com/prolekult

 

Quote

Prolekult is a Marxist film, writing and culture platform based in England. The purpose of the project is to provide high-quality film content looking at world politics, culture and economics.

At present, Prolekult will be producing the following content annually at minimum:

- One feature-film (90 minutes and over)
- Four shorter videos (between 10 and 30 minutes)
- Two film poems

In addition to this, we will be publishing written articles on a range of topics and other extra content.

 

 

Mega dok:

 


A Dying Culture: The End of Postmodernity is a feature-length Marxist documentary looking at culture, art, postmodernism, video games, data, social media, the state and war in context of the largest crisis in capitalism's history.

 

 

Edited by miki.bg
Link to comment

In Search of the Last Action Heroes (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt8840400/

 

SzPpHfL.jpg

 

Solidan dokumentarac o akcionim filmovima iz 80-ih i 90-ih, uz veliki broj intervjua sa reziserima, producentima, scenaristima i glumcima iz tog perioda, ali najveci nedostatak je izostanak onih najvecih zvezda iz tog perioda (Schwarzenegger, Stallone, JCVD, Norris, Seagal), sve ukupno traje skoro dva i po sata, meni je bilo drago da vidim likove kao sto su Sam Firstenberg (rezirao Americkog Nindzu 1 i 2, obozavao sam ta dva filma), Shane Black (scenarista Smrtonosnog Oruzja, Poslednjeg Skauta, Poslednjeg Akcionog Heroja) i jos neke malo zaboravljene face.

 

Najveci razlog zbog kojeg sam uopste i naleteo na ovaj dokumentarac je Mario Kassar, on mi je ubedljivo najomiljeniji filmski producent i kad sam video da se i on pojavljuje ovde, to me je nateralo da odgledam sve, onaj njegov bivsi Carolco Pictures je bilo nesto najbolje sto je postojalo u Holivudu, sve njihove filmove sam imao na VHS kasetama, Terminator 2 mi je i dan danas najbolji film ikada, a naravno obozavao sam i prva tri dela Ramba, kao i Univerzalnog Vojnika, dok su mi filmovi poput Niskih Strasti i Showgirlsa nametnuli ukus prema zenama, Sharon Stone i Gina Gershon su bile nesto najlepse sto sam tada video, uz naravno Pamelu Anderson i Dzenu Dzejmison, ali njih dve su bile na nekim drugim video kasetama :D

Link to comment
6 hours ago, Бруклинский said:

In Search of the Last Action Heroes (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt8840400/

 

SzPpHfL.jpg

 

Solidan dokumentarac o akcionim filmovima iz 80-ih i 90-ih, uz veliki broj intervjua sa reziserima, producentima, scenaristima i glumcima iz tog perioda, ali najveci nedostatak je izostanak onih najvecih zvezda iz tog perioda (Schwarzenegger, Stallone, JCVD, Norris, Seagal), sve ukupno traje skoro dva i po sata, meni je bilo drago da vidim likove kao sto su Sam Firstenberg (rezirao Americkog Nindzu 1 i 2, obozavao sam ta dva filma), Shane Black (scenarista Smrtonosnog Oruzja, Poslednjeg Skauta, Poslednjeg Akcionog Heroja) i jos neke malo zaboravljene face.

 

Najveci razlog zbog kojeg sam uopste i naleteo na ovaj dokumentarac je Mario Kassar, on mi je ubedljivo najomiljeniji filmski producent i kad sam video da se i on pojavljuje ovde, to me je nateralo da odgledam sve, onaj njegov bivsi Carolco Pictures je bilo nesto najbolje sto je postojalo u Holivudu, sve njihove filmove sam imao na VHS kasetama, Terminator 2 mi je i dan danas najbolji film ikada, a naravno obozavao sam i prva tri dela Ramba, kao i Univerzalnog Vojnika, dok su mi filmovi poput Niskih Strasti i Showgirlsa nametnuli ukus prema zenama, Sharon Stone i Gina Gershon su bile nesto najlepse sto sam tada video, uz naravno Pamelu Anderson i Dzenu Dzejmison, ali njih dve su bile na nekim drugim video kasetama :D


Priznajem samo kad ide u paru sa Andrew Wajna :)

Link to comment
14 hours ago, fikret selimbašić said:


Priznajem samo kad ide u paru sa Andrew Wajna :)

 

Pa da, bili su partneri i zasluzuju da uvek budu zajedno spomenuti, valjda su kasnije nekoliko godina bili u svadji, ali su se pomirili pre nego sto je Wajna preminuo.

 

Meni je jednostavno to ime Mario Kassar ostalo ucrtano u glavi jer je pisalo na svakoj uvodnoj sceni filma na koji sam se lozi u to vreme, tek godinama kasnije sam video kako taj covek uopste izgleda i koliki je uspeh bio Carolco kao jedina nezavisna produkcijska kuca koja je uspela makar u jednom trenutku da dominira Holivudom.

 

E voleo bih da neko nekada snimi dokumentarac o  usponu i padu te produkcije, nesto po uzoru na dokumentarac o Canon Group filmovima koje je bio sasvim dobar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...