Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

E, to sa majkama

 

Spoiler

je i meni bio najveći wtf celog dokumentarca, jbt, ne mislim "samo" na deo gde su puštale decu da spavaju u istoj sobi s njim, čak je dokumentarac vrlo podrobno dočarao koliko je ovaj delovao, errr, neopasno, mislim ne dovoljno da čovek kaže da nisu ipak budale, ali barem daje odgovor na ta pitanja, upravo to što reče @Peter Fan gore, kakav normalcy bias čoveče. Ali ajde i to po strani, ono na šta sam ja iskolačio oči je spremnost one žene da ladno napusti muža, porodicu, iščupa dete iz svoje sredine i preseli se u L.A. samo na... samo na reč Džeksona da će od malog napraviti zvezdu. Živote.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

li ajde i to po strani, ono na šta sam ja iskolačio oči je spremnost one žene da ladno napusti muža, porodicu, iščupa dete iz svoje sredine i preseli se u L.A. samo na... samo na reč Džeksona da će od malog napraviti zvezdu. Živote.

da, pa upravo joj

Spoiler

to stariji sin nije ni oprostio. Oni odu, a cale se bukvalno sutradan objesi. 3 od 4 clana porodice slegnu ramenima, no biggie, moving on with the purse of stardom. 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zar nije opšti koncenzus da je  Neverlend manipulativna pizdarija sa ciljem finansijske koristi aktera i kreatora filma.

Nema potrebe da gubim vreme i nerve 

Link to comment

generalno je jako lose urajen dokumentarac, traje jedno 2 sata duze nego sto bi trebalo. taman je jedan deo dovoljan. 

Link to comment
2 hours ago, Fakundo Sava said:

Zar nije opšti koncenzus da je  Neverlend manipulativna pizdarija sa ciljem finansijske koristi aktera i kreatora filma.

Nema potrebe da gubim vreme i nerve 

svakako. Majkl je tim decacicima samo pevao uspavanke i pricao o Petru Panu i kapetanu Kuki a kada bi zaspali prao je zube prisecajuci se njihovog osmejka.

 

Edited by 3opge
Link to comment

 

 

na zalost film je dosta slabiji od Carreyrouve knjige. jedina vrednost je sto se u filmu ludilo Holmsove moze neposredno videti i zanimljivo je cuti njen cuveni duboki glas kojim je opcinila Shultza, Kissingera, Mad Dog Madisa i ostale  

 

41tmqEUIbSL._SX329_BO1,204,203,200_.jpg

 

 

Link to comment

Odgledao The DIsappearance of Maddelaine Mc Cann na netflixu, nije da je nezanimljivo, ali se u suštini dešava ono što sam predvideo sa pojavom making a murderera, mnogo ovakvih real life doc priča koje možda i nisu toliko zanimljive. Ima 8 epizoda, barem 2 mogu lagano da se izbace, ali lagano.


Nije da je nezanimljivo, ali jedan od lošijih uradaka ovog tipa, msm da sam gledao manje više sve što se pojavilo lately. 

Link to comment

Ne znam kako je film urađen, planiram da ga pogledam, ali taj slučaj je dovoljno napet, spuki i zajeban sam po sebi, pratio sam ga po vijestima, bio je po mejnstrim medijima, za razliku od hilbili seljačina iz Viskonsina. 

I slučaj Amande Noks i onog ubistva u Italiji (Peruđa, bijaše li) je isto jedna velika pizdarija, bilo je muljanja od strane murije, ali i nakon svega, ne bih stavio ruku u vatru da je nevina, iako su je pustili. Pa koga zanima, mislim da isto ima na Netfliksu. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Odgledaj, baš me zanima kako ćeš ga doživeti kao neko ko je to pratio, ja prvi put čuo za priču. Nije film već mini serija, 8 epizoda. Kao što rekoh, barem dve viška po meni. Nekako mi fali malo više tvista i drame.


Što se mene tiče Amanda Noks kriva na keca, ima je na netflixu.

Link to comment
59 minutes ago, Mil@n said:

Odgledaj, baš me zanima kako ćeš ga doživeti kao neko ko je to pratio, ja prvi put čuo za priču. Nije film već mini serija, 8 epizoda. Kao što rekoh, barem dve viška po meni. Nekako mi fali malo više tvista i drame.


Što se mene tiče Amanda Noks kriva na keca, ima je na netflixu.

 

Pa svako malo su javljali da je klinka viđena tu i tu, objavljivali slike "sad izgleda tako i tako" a ja sam nešto sav istraumiran na ta kidnapovanja djece, jbg, to je bila aktuelna tema kad sam ja bio klinac, plus i domaće priče na tu temu, tako da mi uvijek trnci prođu kroz kičmu kad se to pomene, a ovo je baš high profile slučaj, ono, Britanci na odmoru u evropskom odmaralištu, nije da su nestali u šumama Amazonije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

u utorak ovogodišnji pobednik sandensa "honeyland" na festivalu 7 veličanstvenih u kombank areni

 

honeyland.jpg?w=1000&h=563&crop=1

 

Quote

 

Ovaj briljantni dokumentarac započeo je svoje predstavljanje svetu kao višestruki pobednik ovogodišnjeg Sandens festivala – Najbolji film selekcije svetskog filma, najbolja kamera u selekciji svetskog dokumentarnog filma i specijalna nagrada žirija za uticaj i promenu.

“Zemlja meda” je film koji nas vodi na živopisne visove jedne od makedonskih planina. Ovo je priča o zadivljujućoj ženi, grube spoljašnjosti i iznenađujuće nežnosti i delikatnosti koja živi daleko od razvijenog sveta u ostacima planinskog sela. Ona je poslednja koja med deli sa pčelama iz stena i veštinom iskusnih lovaca pronalazi “zlato” u kamenu. Nekom prastarom, samo njoj znanoj, magijom ona sklapa pakt sa pčelama i prirodom. U svemu što jos se dešava ona nas uči postojanosti i dostojanstvu.

Kamera dvojice nagrađenih snimatelja kreira magične prizore planine i sela, i slikarski prefinjene noćne prizore pri svetlosti vatre. Reditelji nas uvode delikatno i bez ostatka u impresivni svet satkan od lirski intoniranih trenutaka intime i vizuelno bogatih dinimačnih scena.

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...