Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dugo stajao na listi 2see, delovalo kao previše teška tema. Na kraju pogledan koji dan pre nego će nestati iz ponude, srećom :) 

 

Hamada (2018)

 

spacer.png

 

"Svi mlađi od 40 godina rođeni su u Hamadi" - rečenica koja bi ubila da nije tona i slike. 

Link to comment

Dokumentarac o ruskom kosmizmu koji dugo nisam mogao da nađem. Ima tri dela i prilično je hipsterski, ali tema me opseda otkako sam pročitao knjigu Modernism and the Spiritual in Russian Art tako da se radujem svemu što dobijem. 

 

  • +1 1
Link to comment

Totally Under Control (2020) je odlican. Bio na vimeu pa sklonjen, ima ga na trafikama sigurno. Odlican  jeziv doc.

 

The way I see it je isto procureo, ali me mrzi da trazim da postavim.

 

 

Link to comment

ja cekam ronija, zasad samo bioskopi a ne ide mi se u zatvoreno s narodom.

 

 

vrlo brzo posto sam emigrirao put me naneo kod ronija. svirao bob berg s patitucijem na basu a na bubnjevima bio tad jako mlad gari novak za koga smo mislili da je pomocno osoblje i potpuno se zabezeknuli kad je seo za bubnjeve i krenuo da lupa. sunce ti bogovo kakava je to svirka bila! bio sam izbezumljen nedeljama posle toga. i vracao se po jos, naravno... 

 

doduse, tad je bilo drugo vreme. svirke su bile relativno jeftine a radnim danima od 11 uvece skoro dzabe, trajale su (uz par pauza) do 3 ujutro a vino bilo neko spansko od litru, jeftino, pokiselo al uz litru kisele odlicno radilo poso. sto ce reci, roni je tad bio jedan od jeftinijih provoda u gradu ako ne moras ujutro na posao ili ako si dovoljno mlad da mozes jednom nedeljno (izvodjaci su se smenjivali nedeljno) da priustis tri sata sna. posle nekog vremena sam saznao da je godisnja clanarina za studente muzike 25 funti i nas nekoliko odemo, slazemo da studiramo muziku i uclanimo se. visilo se tamo non-stop.

 

od tad ('95) do danas sam clan.

 

naravno, posto je roni umro, klub je preuzeo novi menadzment, renovirali su ga, stavili nove stolove, stolice, neke uzduzne stolove s klupama sa strana da moze da se natrpa vise ljudi, doterali, dzentrifikovali, digli cene u nebo i pozatvarali pomocne barove na spratu i u podrumu. struktura publike i atmosfera se promenila ali je muzika i dalje vrhunska pa se to lako zanemari.

 

sve u svemu - jedva cekam da vidim film!

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

The biggest little farm
https://www.imdb.com/title/tt8969332/

Ako nabasate pogledajte. Blog jedne prelepe priče.

Na prvi pogled može izgledati kao još jedna banalna i prežvakana priča ali je urađena stvarno dobro i postaje sve aktuelnija. Gledam sad ko je režirao i šta je još snimio nađem da je uradio i ovaj klip dole (koji nije u filmu ali jeste u priči) i shvaćam da je to u stvari farmer



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Oplakah, mada nije smesno ali opet.

 

Russian gangster planned to sell nuclear submarine - English

 

Edited by Zlurad
edit: sad videh da vec neko psotavio link ka imdb-u, sad i na youtubu
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...