Jump to content
IGNORED

Dropbox


henrik larsson

Recommended Posts

copy rula, onedrive isto.

 

Ja srećom nabio 95 giga na copy kad je moglo, sad vidim da nema više beskonačnih referrala.

 

Ok radi, držim tu nekih šezdesetak giga poslova već godinu dana.

Link to comment
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • henrik larsson

    10

  • eye of the beholder

    8

  • Quince

    8

ja sam se cimao sa par sitnih servisa, tipa cloudme, wuala, cx itd, imam spideroak za sigurica fajlove a treba mi do 10gb sa extra sync opcijama za 4 kompa.

 

onedrive radi dobro, sad ću da probam i copy. :)

Link to comment

Onedrive ne moze na linuksu?

 

Koliko je copy.com siguran, u smislu da nece nestati kao servis za godinu dana?

 

pa što bi nestao? lepo im ide, meni u mom ekosistemu (windows, mac, ipad, android phone) radi bolje od dropboxa, a i daje više prostora...

Link to comment

(...)

  • Yandex.Disk - ruski servis koji jako lepo radi. 10 GB u startu (11 GB zbog referral-a ako se prijavite preko ovog linka), 20 sledećih referral-a dobijaju 1 GB dodatno, a vi po 512 MB za svakog. Maksimalna veličina fajla 10 GB.
  • MediaFire - 10 GB u startu, po 1 GB za svaki referral (do 32 GB dodatno) plus do 8 GB dodatno na razne stvari (instalacije softvera, povezivanje sa socijalnim mrežama itd.)

(...)

 

Obratite pažnju i na ova dva manje poznata igrača.

 

Yandex jako lepo radi, ali nije za one koje brine da li će ruske službe da gledaju njihove fajlove... nakon što su se davno pomirili sa Patriot Act-om i tim da ih NSA na američkim serverima bez sumnje skenira za ključne reči.  :fantom:

 

Tu je još jedan veliki ruski igrač - Cloud@Mail.ru daje 25 GB i za sada mi se čini da sync pristojno radi. Mala nezgodacija je što je, za razliku od Yandexa, servis orijentisan na rusko govorno područje, pa je i sajt na samo jednom jeziku. Ali nije teško prepoznati ključne reči i snaći se, a i klijent je posle na engleskom.

 

Kad smo već krenuli na istok, Kinezi daju sulude količine besplatnog prostora. Npr. Tencent Weiyun daje 1 TB - i to samo zato što sam zakasnio - do pre par meseci su davali čak 10 TB! Međutim, velika mana je što ne postoji pravi sync - klijent je tu samo za upload/download kroz UI koji podseća na explorer. Potrebno je registrovati QQ account, što nije problem, jer je sajt na engleskom. Potom odete na Weiyun sajt gde je vaš web disk. Problem nastaje kada instalirate klijentski software - tamo je sve na kineskom.  :D Srećom, neko se potrudio da za jednu od starijih verzija napravi prevod: http://www.worldofnonging.com/2014/08/weiyun-2-2-translation/

 

A najbolje, ali i najteže, za kraj - navodnih 36 TB od Qihoo 360 Yunpan (Cloud Drive)! Originalno se dobija 360 GB, ja sam uspeo da izvučem 3 TB ne znam ni sam više zahvaljujući čemu - pratio sam nekoliko uputstava uz pomoć translate-a, OCR-a gde tekst nije mogao da se kopira i bog zna čega sve ne. Jer, naravno, sve je na kineskom.  ^_^ Što je najbolje, ima i sync (na kineskom, dabome), i za sada radi lepo. Ko hoće da iskusi bol za ovakvu nagradu, evo linka, pa neka javi ako uspe da izvuče više prostora: http://yunpan.360.cn/

 

Edit: jedna od desetina OCR-ovanih pa translate-ovanih poruka, tek koliko da dočaram zabavu: "Lu jin wen puppet cow synchronization is complete"  :lol:

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

copy mi se lepo instalirao na matorom hp-u sa win7, a javlja 'missing dll' na acer-u na kom sam pre 7 dana instalirao win8.1 :(

Edited by Prospero
Link to comment

je l` koristi neko MEGA?

 

vidim da daju 50GB prostora

 

mega.co.nz

 

Mnogo ljudi se žali na bagove u njihovom sync klijentu. Neki čak kažu da su pogubili fajlove.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Pitanje jedno - ako na dropbox ili copy postavis fajlove koji su skinuti nelegalno, odnosno koji su pod copyright-om, a ne delis ih ni sa kim, da li mozes da imas posledica zbog toga?

Link to comment

Pitanje jedno - ako na dropbox ili copy postavis fajlove koji su skinuti nelegalno, odnosno koji su pod copyright-om, a ne delis ih ni sa kim, da li mozes da imas posledica zbog toga?

 

Dropbox sravnjuje metapodatke o tvojim fajlovima,  sa metapodacima zaštićenog  sadržaja. (upoređuje hash stringove). Ovo je automatska procedura koja se obavlja isključivo ako deliš svoje fajlove sa drugima. U prevodu, ako koristiš Dropbox kao svoj hard disk, neće ti ništa biti dirano niti proveravano, sve dok ne pokušaš da podeliš s nekim.

 

dropbox-dmca-copyright.png

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...