Jump to content
IGNORED

Dropbox


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • henrik larsson

    10

  • eye of the beholder

    8

  • Quince

    8

Skydrive, anyone? Daju 7G, ima app za smartfon
Bilo je 25 giga, sad su spustili na 7...Međutim , obrati pažnju, ima tamo negdje storage manager pa možeš , za sada besplatno, nadograditi na 25 giga ( bar je bilo moguće prije 2-3 dana)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Toliko se sad naguralo ovih raznih foldera u oblacima, da su postali dosadni. Em Skydrive, em google drive, stari dobri Dropbox, pa ima taj Box, pa onda iCloud za nas Apple pacijente, kao i Ubuntu One... Jedino u cemu sam cvrsto odlucan je da a) nikom ne platim ni cvonjka, b) ne stavljam bilo sta senzitivno u ta nebesjeh. (Nema razloga da se bilo kome od njih nesto posebno veruje... premda nuzda zakon menja, i kod mene na poslu se npr. Google Docs/Drive koristi kolaborativno: u fajl moze da udje svako sa linkom i u najmanju ruku da izazove veliku zabunu i zastoj u poslu, ako ne i neku korist za sebe).

Link to comment
I svako ima svoj omiljeni i bilo koji drugi ih zbunjuje :D
Dobar recept da se uzmu neke pare. Kad konacno naucim taj Python, mozda cu da se pozabavim pravljenjem integrisanog cloud volume-a (recimo koristeci ovaj alat za cloud storage programiranje: http://sharpbox.codeplex.com/ ) Zar ne bi bilo cool da imas samo jedan cloud.drive na kompu koji u sebe integrise jedno 10 odvojenih proizvoda. Znaci, turis fajl u cloud.drive i ne brines da li je otisao u Google Drive, ili iCloud, ili Skydrive, ili bilo gde. Plus sto bi u startu imao jedno 50+ G prostora. Hmmmm... thinking-023.GIF
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Nekoliko godina kasnije... mnogo novih igrača na terenu, koji omogućavaju da praktično dobijete neograničeno besplatnog prostora na cloud-u tako što ćete od svakog da štrpnete po nešto. Naravno, većina nudi klijentsku aplikaciju za laku sinhronizaciju fajlova na sve bitne platforme. Evo najzanimljivijih:

  • Copy.com - odličan servis Barracuda Networks-a koji je po koječemu čak i nadmašio Dropbox. Nudi u startu besplatnih 15 GB (odnosno zbog referral-a čak 20 GB ako otvorite nalog preko ovog linka i instilirate bilo koji klijent), pet sledećih referral-a i vama i onome ko se prijavi preko vas donosi dodatnih 5 GB, nema limita za veličinu fajla. 
  • Yandex.Disk - ruski servis koji jako lepo radi. 10 GB u startu (11 GB zbog referral-a ako se prijavite preko ovog linka), 20 sledećih referral-a dobijaju 1 GB dodatno, a vi po 512 MB za svakog. Maksimalna veličina fajla 10 GB.
  • OneDrive - Microsoft-ov bivši Sky Drive, 15 GB u startu, još 15 GB ako aktivirate photo sync na mobilnom, i po 500 MB za max 10 referral-a. Ukoliko plaćate Office 365, prostor je neograničen! Maksimalna veličina fajla 10 GB, maksimalno 20,000 fajlova.
  • MediaFire - 10 GB u startu, po 1 GB za svaki referral (do 32 GB dodatno) plus do 8 GB dodatno na razne stvari (instalacije softvera, povezivanje sa socijalnim mrežama itd.)

Ima još zanimljivih ponuda, ali o njima drugom prilikom.

Link to comment

Ja sam nekako uspeo da dobijem 50 GB od Dropboxa. Valjda kad sam prikacio i Android sokocalo. Doduse, mislim da je to na 2 godine, ali dotle ko ziv ko mrtav.

 

EDIT. A ne, sad sam se setio, dobio sam 50GB zato sto sam uzeo Dropboxov Mailbox app (koji btw. uopste ne koristim).

Edited by Indy
Link to comment

Ja sam nekako uspeo da dobijem 50 GB od Dropboxa. Valjda kad sam prikacio i Android sokocalo. Doduse, mislim da je to na 2 godine, ali dotle ko ziv ko mrtav.

 

EDIT. A ne, sad sam se setio, dobio sam 50GB zato sto sam uzeo Dropboxov Mailbox app (koji btw. uopste ne koristim).

 

Imao sam i ja, ističe mi za koju nedelju, pa sam morao da prebacujem mnogo forografija i video snimaka... tako sam i našao sve ove :D

Link to comment

Nekoliko godina kasnije... mnogo novih igrača na terenu, koji omogućavaju da praktično dobijete neograničeno besplatnog prostora na cloud-u tako što ćete od svakog da štrpnete po nešto. Naravno, većina nudi klijentsku aplikaciju za laku sinhronizaciju fajlova na sve bitne platforme. Evo najzanimljivijih:

  • Copy.com - odličan servis Barracuda Networks-a koji je po koječemu čak i nadmašio Dropbox. Nudi u startu besplatnih 15 GB (odnosno zbog referral-a čak 20 GB ako otvorite nalog preko ovog linka i instilirate bilo koji klijent), pet sledećih referral-a i vama i onome ko se prijavi preko vas donosi dodatnih 5 GB, nema limita za veličinu fajla. 
  • Yandex.Disk - ruski servis koji jako lepo radi. 10 GB u startu (11 GB zbog referral-a ako se prijavite preko ovog linka), 20 sledećih referral-a dobijaju 1 GB dodatno, a vi po 512 MB za svakog. Maksimalna veličina fajla 10 GB.
  • OneDrive - Microsoft-ov bivši Sky Drive, 15 GB u startu, još 15 GB ako aktivirate photo sync na mobilnom, i po 500 MB za max 10 referral-a. Ukoliko plaćate Office 365, prostor je neograničen! Maksimalna veličina fajla 10 GB, maksimalno 20,000 fajlova.
  • MediaFire - 10 GB u startu, po 1 GB za svaki referral (do 32 GB dodatno) plus do 8 GB dodatno na razne stvari (instalacije softvera, povezivanje sa socijalnim mrežama itd.)

Ima još zanimljivih ponuda, ali o njima drugom prilikom.

 

copy rula, onedrive isto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...