Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Treba ti advokat. Ja advokata preporučujem i advokatima koji tuže nekoga 😁

A najgore sto moze da ti se desi je da druga strana angazuje advokata i tuži te za smetanje državine. Te sporove najvise vole advokati, laki za dokazivanje, privremena mera se lako dobija, posle privremene mere je lepo kad dugo traje parnica jet je velika tarifa za te sporove. A sve sto treba da dokaže je da je imao poslednju mirnu drzavinu, odnosno fakticki posed stana. 

Edited by Uskebasi
  • +1 4
Link to comment

Nema nikakvog ugovora, kakva državina? Stvarno ništa ne razumem, primim iz najbolje namere nekog ko mi čini štetu (što se ispostavilo u međuvremenu) i ja sad ne mogu da ga (tj. "je") izbacim napolje. Po kom osnovu je ta državina onda?

Link to comment
16 minutes ago, Medusa_trip said:

Nema nikakvog ugovora, kakva državina? Stvarno ništa ne razumem, primim iz najbolje namere nekog ko mi čini štetu (što se ispostavilo u međuvremenu) i ja sad ne mogu da ga (tj. "je") izbacim napolje. Po kom osnovu je ta državina onda?

Za državinu ti ne treba pravni osnov, odnosno važno je da nije nezakonito stečena. To je faktička stvar - stice se cinjenicom predaje. Možeš da je izbaciš napolje - sudom. Sud ti je tamo gde je stan. Ako je bg zavisi koja je opstina. Za tvoje dobro se nadam da nisu Nbg ili Zemun.  

  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, Medusa_trip said:

Nema nikakvog ugovora, kakva državina? Stvarno ništa ne razumem, primim iz najbolje namere nekog ko mi čini štetu (što se ispostavilo u međuvremenu) i ja sad ne mogu da ga (tj. "je") izbacim napolje. Po kom osnovu je ta državina onda?

Zato ti i kazem, treba ti advokat. 

U drzavinskom sporu se sud ne upusta u pravo svojine, vec samo u to ko je poslednji neometano koristio stan. On u stan nije usao na prevaru, vec si ga ti pustio, pa sad moras da ga na zakonit nacin izbacis. A jedini zakonit nacin je sudski postupak. 

  • Hvala 1
Link to comment

Ok, razumeo sam. Hvala, iako uopšte nisam zadovoljan. Šta sad jbg...

A ako bi mi uspelo da je ostavim napolju, ono, uzmem ključ i zaključam vrata?

Pitam jbg, potez očajnika... :sad:

Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Za državinu ti ne treba pravni osnov, odnosno važno je da nije nezakonito stečena. To je faktička stvar - stice se cinjenicom predaje. Možeš da je izbaciš napolje - sudom. Sud ti je tamo gde je stan. Ako je bg zavisi koja je opstina. Za tvoje dobro se nadam da nisu Nbg ili Zemun.  

 

Vračar. Stan je moj 1/1.

Link to comment
16 minutes ago, Medusa_trip said:

Ok, razumeo sam. Hvala, iako uopšte nisam zadovoljan. Šta sad jbg...

A ako bi mi uspelo da je ostavim napolju, ono, uzmem ključ i zaključam vrata?

Pitam jbg, potez očajnika... :sad:

Tuzi te za smetanje drzavine. Dobija te bez problema i dodjes joj 100-150 hiljada troskova

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Tuzi te za smetanje drzavine. Dobija te bez problema i dodjes joj 100-150 hiljada troskova

Moj drugar je kupio stan i uselio se. Onda ga je bivsi zet prodavca tužio da je stekao državinu prevarno i uspeo u sporu.

 

Lik je morao da se iseli iz svog stana i onda tuzi za predaju u posed i tako uđe u svoj stan. Uspeo je ali posle nekoliko godina. Posle je naplatio i štetu od tog čoveka. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Medusa_trip said:

Da li se to brzo završava i treba li mi advokat? I koji je sud?

 

Treba. Nadležan je osnovni sud nadležan za teritoriju opštine na kojoj se nalazi tvoj stan.

  • Hvala 1
Link to comment

Zavrtelo mi se u glavi... :isuse:

 

Poslednje pitanje: mogu li da se nadam da će svojevoljno ipak izaći napolje, odn. šta Zakon kaže po tom pitanju?

 

Hvala vam svima na odgovorima i izdvojenom vremenu. 

Link to comment

ne mozes da se nadas jer je to kontraproduktivno. na primer zoves je na kafu da popricate o njenoj buducnosti i zivotnoj situaciji, "ej sefice aj ti sad malo da se iselis dobrovoljno i pocnes da placas par stotina evra kiriju nekom stanodavcu, inace, ja sam tvoj drug vidi, kako sam ti ucinio sve ovo vreme sto si stanovala za dzabe" - sansa za uspeh jedan promil, sansa da ces da se dovedes u goru situaciju takvim postupkom znacajno veca od jednog promila

  • Hvala 1
Link to comment

Nisam to baš tako zamislio već samo da izađe bez pravljenja problema. Iako mi je sad jasno da može da mi se usere u ćivot, s oproštenjem, uzmimo u obzir i mogućnost da ne zna ništa o svemu što sam ja saznao večeras? Dobro je makar što tu nije bilo nikakve emotivne veze.

 

Saznao sam posredno da se seljakala više puta (kud nisam mnogo ranije povezao detalje, bilo bi mi mnogo lakše nego sad), tako da je sasvim moguće da su joj misli usmerene isključivo ka izbegavanju dugova i odgovaranja na nepoznate pozive. 

 

O advokatskim troškovima i pokretanju postupka ne smem ni da pitam.

 

 

Edited by Medusa_trip
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...