Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Hvala.

Da li je bitno to što nepokretna osoba ima prebilvalište u opštini Zemun, ili je svejedno koja je opština?

Može bilo koji notar?

U pitanju je davanje ovlašćenja za bankovne račune.

Hvala unapred.

Link to comment
3 hours ago, Emma said:

Hvala.

Da li je bitno to što nepokretna osoba ima prebilvalište u opštini Zemun, ili je svejedno koja je opština?

Može bilo koji notar?

U pitanju je davanje ovlašćenja za bankovne račune.

Hvala unapred.

Не може било који нотар. Може само нотар на чијем подручју је терен . Колико знам они то тумаче да су само нотари са те општине. Могуће је да може и нотар са територије основног суда на којој је та општина, што би било Земун, НБГ и Сурчин. Али то мораш да питаш нотаре са тих других општина да ли би хтели да излазе. 

 

Претпостављам да особа осим што има пребивалиште заиста и живи ту? Ако има пребивалиште на Земуну а живи на Вождовцу, неће нотар са Земуна да иде на Вождовац. 

  • Hvala 1
Link to comment
47 minutes ago, Krošek said:

nije vazno prebivaliste, vazna je samo fizicka lokacija, moze u teoriji i stranac da trazi overu van kancelarije

Pa da. Samo ne znam da li ovde važi područje suda ili samo opština. Za nepokretnosti važi područje suda, a za ostavine se gleda samo opština. 

Link to comment
19 hours ago, Tale said:

Ok, sledeće pitanje:

 

Keva je radila u Navipu do penzije. Dobila je neke akcije dok je bila u radnom odnosu, do danas nije uspela da sazna šta se sa tim dalje dešava nakon sprovedenog stečaja a kasnije i privatizacije.

 

Ima li ko kakav savet ili način da se proveri da li te akcije uopšte više postoje i da li nekako može da dođe do para od tih akcija?

Prenosim pitanje ovde.

Link to comment

Moralo bi da se vidi šta se sa tim Navipom desilo, tj. u kom je statusu društvo, pa da se odatle krene.

 

Na APR vidim da postoji Udruženje manjinskih akcionara "Navip" AD i postoji javno objavljen broj telefona za kontakt, tako da bih probao najpre od njih da saznam šta se desilo sa akcijama manjinskih akcionara, a paralelno treba analizirati status društva i videti da li i dalje postoji, da li je u stečaju, da li je možda urađen squeeze out itd.

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Odakle da počnem sa ovim drugim delom? 

 

3 minutes ago, napadaj said:

Nađeš matični broj društva, pa na APR da pročitaš objavljena dokumenta, dokumenta o stečaju i odluke registratora.

 

Ako je neki stariji predmet možda ćeš morati i do arhiva APR-a u Rakovici.

  • +1 1
Link to comment

Telekom je isključio fiksni zbog neplaćanja računa i više ne šalje račune za taj telefon. Koliki je to dug? Samo do trenutka isključenja plus kamata ili se sve vrijeme obračunava pretplata premda je telefon isključen? 
I šta se dešava sa brojem telefona? Kad se plati dug oni ponovo uključe telefon i sve je kao i prije duga?

Link to comment

Kako da izbacim iz svog stana osobu koja tamo neprijavljeno boravi? Da li da zovem muriju i završim priču?:D

Mogu li da joj oduzmem ključeve i izbacim je napolje pa neka dolazi po svoje stvari? Prosto, neću da odnese ništa što je moje a čini mi se da ima sklonosti.

Pretpostavljam da ću i ja imati problem što tu osobu nisam prijavio na adresi, celih godinu i po dana? (možda i bih ali nešto mi je govorilo da sačekam s tim; ispadoh u pravu, jer se radi o štetočini i parazitu kojeg bih da se što pre kurtališem sa gajbe)

Da li osoba koja je izbačena iz stana ima neko pravo ako u stanu ostane (nastavi, svejedno) da živi neko s kim je u srodstvu?

Msm, ako bih tu drugu osobu uredno prijavio na adresi stana, kako bih mogao da se zaštitim od prilaska uljeza?

 

edit: Nema nikakvog ugovora, ali i nije u pitanju izdavanje stambenog prostora već život u mom stanu dok nisam u Srbiji.

Edited by Medusa_trip
Link to comment

Da li se to brzo završava i treba li mi advokat? I koji je sud?

 

23 minutes ago, Uskebasi said:

Sve drugo te dovodi u ozbiljan problem

 

Šta može meni da se desi iz svega toga?

 

11 minutes ago, Krošek said:

Yup, pravac sud koliko sutra.

 

Tek kad dođem u Bgd... Zar nema nikakve druge opcije, da se izbegne svo to sranje?

 

Hvala puno na odgovorima. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...