Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

tuzicu ga za naknadu stete uzrokovane krivicnim delom, imam presudu i ne trebam ulaziti u to da li je bilo ili ne probijanja pravne licnosti ili solidarnu odgovornost. ono sto me brine jeste litispendencija, da mi ne odbiju tuzbu jer postoji parnica koja je u prekidu iako je fakticki nemoguce aktivirati obrisani DOO.  moja ideja je da bar dobijem dopis iz APRa ili nekakav stav po kome se brisana preduzeca ne mogu ponovo aktivirati iako je do brisanja doslo usled krivicnog dela. 

Link to comment

 ZPD

 

Član 544

Likvidacioni upravnik odgovara za štetu koju pričini u vršenju svoje dužnosti članovima društva i poveriocima društva.

Potraživanje iz stava 1. ovog člana zastareva u roku od tri godine od dana brisanja društva iz registra.

 

 

zastarelost sam prekinuo imovinskopravnim zahtevom. nije osnov sporan nego litispendencija. pri tom, ja sam uveren da novom tuybom ne krsim pravila o litispendenciji jer ne postiji istovetnost tuzenog a pravni osnov je naknada stete a ne dug kao u osnovnoj tuzbi. ono sto ne znam je da li sam u pravu :D 

Link to comment

Što ne povučeš tužbu protiv DOO?

 

EDIT: Sad, pitanje je da li to može uopšte tokom prekida...

 

EDIT 2: A što ne pozoveš pravne sledbenike pravnog lica da preuzmu parnicu, pa onda preinači/dopuni zahtev. Nisam siguran da je sud vezan pravnim osnovom.

Edited by Ayatollah
Link to comment
2 hours ago, nautilus said:

tuzicu ga za naknadu stete uzrokovane krivicnim delom, imam presudu i ne trebam ulaziti u to da li je bilo ili ne probijanja pravne licnosti ili solidarnu odgovornost. ono sto me brine jeste litispendencija, da mi ne odbiju tuzbu jer postoji parnica koja je u prekidu iako je fakticki nemoguce aktivirati obrisani DOO.  moja ideja je da bar dobijem dopis iz APRa ili nekakav stav po kome se brisana preduzeca ne mogu ponovo aktivirati iako je do brisanja doslo usled krivicnog dela. 

 

Zaključak - Odgovornost kontrolnog člana društva za obaveze prinudno likvidiranog društva.pdf

Link to comment

Imam sledecu situaciju i pitanje.

Rodjaka, razvedena, ima auto koji se vodio na firmu bivseg muza, a onda ga je on preveo na nju, tj. kao ona kupila, firma platila porez na prenos apsolutnih prava i ona ima to resenje, kao i potvrdu o uplati.
Posto se ona u medjuvremenu nesto razbolela, jedva pokretna, auto nije registrovan neko vreme (istekla registracija) i zanima me da li moze da ovlasti sina, da joj notar dodje na noge overi ga i da njen sin, koji i zivi sa njom registruje auto u njeno ime? Ili mora da se uradi Ugovor o poklonu prvo, pa da ga on registruje na sebe? Njemu u sustini i treba sada najvise auto, mada ce i ona da ozdravi...

Link to comment

I u agenciju mora da se ide licno. Drugo, mora valjda do mupa da se vrate stare tablice, mislim da to ne radi agencija.  

U svakom slucaju samo me zanima da li moze ovlasceno lice. Ali neko ko stvarno zna, jer u jednoj agenciji, njima najblizoj, skroz smuseni bili oni i pominjali Ugovor o poklonu, sto mi ne zvuci realno.

Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

I u agenciju mora da se ide licno. Drugo, mora valjda do mupa da se vrate stare tablice, mislim da to ne radi agencija.  

U svakom slucaju samo me zanima da li moze ovlasceno lice. Ali neko ko stvarno zna, jer u jednoj agenciji, njima najblizoj, skroz smuseni bili oni i pominjali Ugovor o poklonu, sto mi ne zvuci realno.

Trebalo bi da može kod notara da ovlasti sina da registruje auto, plati porez u njeno ime, možda da preuzme tablice i sl. Najbolje da proveri sa kancelarijom notara šta joj sve treba.

Edit: i kako može da overi bez dolaska.

Edited by Zeleni sto
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...