Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ortak dobio sudjenje na apelacionom sudu.Dvaput izgubio na osnovnom,apelacija presudila u njegovu korist.Ovaj sto je izgubio zalio se kasacionom sudu,pa ga zanima otkud mu pravo da se zali njima,po kom osnovu?

Link to comment

Dobar dan, imam 1 pitanje. :D

Stiglo mi je danas resenje o prevodjenju u rezervni sastav, u kojem pise da sam oslobodjen sluzenja vojnog roka ('90 godiste sam, 30 godina), i da sam obavezan da se javim na poziv (ukoliko ga dobijem) radi lekarskih pregleda i utvrdjivanja zdravstvene sposobnosti za sluzbu u rezervnom sastavu. 

Sad, nije mi jasno da li je dostavljanje ovog resenja zapravo taj poziv, ili poziv stize naknadno? Odnosno, da li je ova dostava u funkciji obavestavanja o resenju, ili u funkciji poziva?

Postar mi je rekao da deli vec nedelju dana celoj generaciji to. 

Edited by Plajvi
Link to comment
4 hours ago, Plajvi said:

Dobar dan, imam 1 pitanje. :D

Stiglo mi je danas resenje o prevodjenju u rezervni sastav, u kojem pise da sam oslobodjen sluzenja vojnog roka ('90 godiste sam, 30 godina), i da sam obavezan da se javim na poziv (ukoliko ga dobijem) radi lekarskih pregleda i utvrdjivanja zdravstvene sposobnosti za sluzbu u rezervnom sastavu. 

Sad, nije mi jasno da li je dostavljanje ovog resenja zapravo taj poziv, ili poziv stize naknadno? Odnosno, da li je ova dostava u funkciji obavestavanja o resenju, ili u funkciji poziva?

Postar mi je rekao da deli vec nedelju dana celoj generaciji to. 

 

Da li ti piše na tom papiru da trebaš da se javiš negde u neko vreme?

  • Hvala 1
Link to comment

Ne... Koliko mi se cini ovo je samo obavestenje, a poziv je eventualan nekad... ako mozda, kad krene rat™. Cisto da proverim da li sam u pravu i da li je nekome ovo stizalo ranije?

vojska.jpg

Edited by Plajvi
Link to comment

Ti bar imas to resenje.

 

Ja sam imao preko 30 kad je taj zakon stupio na snagu, plus odlaganje iz inostranstva, i od isteka poslednjeg odlaganja nemam vise nikakvu komunikaciju od/sa vojskom.

 

ETA: imam vojnu knjizicu i u njoj upisanu regrutaciju pre (za koji mesec) 25 godina kao poslednji info.

Edited by jms_uk
  • +1 1
Link to comment

Kad sam upisao fax sam dobio neki papir koji je vazio kao imunitet, da mogu da eskiviram sluzenje vojnog roka, a tokom studija je usput i ukinuto obavezno sluzenje. Danas vidim postara i plavu kovertu, slogirao sam se jebeno. :laugh:

Edited by Plajvi
Link to comment

Već duže vreme su aktuelne prevare kojima se u saradnji Telekoma i NTH Media doo targetiraju stariji ljudi i bez njihovog znanja im se aktiviraju nekakve pretplate na VAS servise koje Telekom iskazuje na računima, kao "naplata za drugoga".

Princip je da korisniku telefona stigne SMS sa nekog četvorocifrenog broja i da samim prijemom poruke se aktivira nedeljna pretplata na neki servis. Dakle, nije nužno da se klikne na nešto, da se pošalje SMS, već je dovoljno da korisniku stigne poruka sa nekog od ovih brojeva.

Društvo za zastitu potrosaca kaže da su nemoćni, da su pokušavali nešto, ali da nisu uspeli da reše problem.

Mene je ovo zainteresovalo jer volim da ispravljam krive drine, a ispostavilo se da otprilike polovina 60+ članova familije već mesecima plaća 360 dinara nedeljno, a da nemaju pojma o tome. Meni je jasno da se targetiraju stariji gradjani, koji se baš i ne razumeju u tehniku i koji račune plaćaju bez neke provere listinga.

 

Moje pitanje je, koga da tužim i za šta? Telekom je odbio reklamaciju na račun i uputio na NHT Media doo Beograd. Koliko znam, oni ovakve reklamacije na prvu usvajaju i vraćaju novac, ali meni sada nije do novca, nego do isterivanja pravde. NTH Media se brani time da oni samo posreduju izmedju nekog neimenovanog provajdera usluga i krajnjeg korisnika, ali podatak o tome kome idu pare nije moguće dobiti.

Teorijski, ja bih najradije tužio Telekom, jer sam njima platio, ali se plašim da će biti problem pasivne legitimacije, jer su to usluge koje Telekom naplaćuje u korist drugog (verujem da je papirološki sve dobro pokriveno). NTH Media isto tako može da kaže da oni imaju ugovor sa Telekomom, a ne sa mnom.

Račun je plaćen Telekomu, a pre toga je Telekom pismenim putem obavešten da korisnik nema nikakav obligacioni odnos sa NHT Media, te da nije saglasan da se novac prenese toj firmi.

 

Dakle, koga tužiti i koji bi bio osnov spora?

Edited by Uskebasi
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Tako ću i da uradim, mada ne volim tužbe sa više tuženih, jer se onda sud više bavi njihovim odnosom, nego suštinom spora, a realna je i opasnost da će jedan da se izvuče i da će mu sud dosuditi troškove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...