Jump to content

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pas+mater!

Kao administrator EUneta, zelim da Vas obavestim da smo primetili da se sa Vaseg naloga preduzimaju aktivnosti koje nisu u skladu sa uobicajenim standardima i pravilima ponasanja na Internetu. Prema nasim saznanjima u konkretnom slucaju doslo je do:[19.01.2009. - Krsenje autorskih prava]Filename: Rayman 2 (The Great Escape) - CJK88.nrg Zato Vas molimo da proverite da li na Vasem racunaru ima kompjuterskih virusa ili je mozda neko bez Vaseg znanja i odobrenja koristio Vas racunar odnosno korisnicki nalog. Sa uslovima koriscenja EUnet servisa mozete se upoznati na adresi...
šta je ovo? Koliko je ozbiljno?Kulirati ili postoji način da se sakrije dotična "aktivnost"?
Link to comment
Pas+mater!šta je ovo? Koliko je ozbiljno?Kulirati ili postoji način da se sakrije dotična "aktivnost"?
:blink: Bog te! Nanjušilo ti torrent???U torrentu imaš samo enkripciju koju možeš uključit, drugih načina nema.A svašta, meni T-Com nije nikad ništa slično poslao, niti sam čuo do ikoga da mu je to došlo.. Pa kakvi su to naci frikovi tamo u Eunetu?
Link to comment

@Idioteque: bas te briga, sad ces da budes na Dnevniku ko onaj iz afere "Turneja" :P Nego, davajte ljudi ideju gde da ucukam al da dobijem neke stare zvezdine utakmice, ocu da narezem disk dragoj osobi na poklon. Nema po ovim popularnim filmskim torrent sajtovima, sad obrnuh djir i nadjoh samo klinicki mrtav snimak finala kupa iz 91.

Link to comment

Nanjušilo mi torrent ladno! Nem pojma na koju foru, nem pojma šta ovo upozorenje predstavlja, a tek nemam pojma kakva je zakonska regulativa. Dobro sad, neće sigurno da me apse zbog ovoga, al nisam imao pojma da torrenti mogu tek tako da se nanjuše. Nisu valjda od mene počeli, pas+mater?!

Link to comment
U torrentu imaš samo enkripciju koju možeš uključit, drugih načina nema.
Ima. Sam prozivođač igrice postavi torrent i beleži u tefter IP adrese sa kojih ljudi skidaju, onda to javi provajderu i on ti se najebe keve, kulturno.Mislim da Peer Guardian 2 može da te upozori koji su torrenti opasni, nisam ja koristio ali jeste jedan drug, raspitaću se kasnije kod njega kako to sve funkcioniše... ja sam pošten čovek, pa se ne razumem u te kriminalne radnje :P
Link to comment

Lepo ih pitaj otkud oni znaju bilo sta o tvojim aktivnostima na netu. Jesu li dobili sudski nalog ili prijavu neke agencije koja se bori protiv piraterije pa su ti skenirali saobracaj, ili to rade jer im se moze. Da ti odgovor lepo napisu pa posalji to RATELu. Verovatno neces uraditi nista, bar ja nisam, al' ce im zbog tvoje zalbe biti podjednako neprijatno kao i tebi zbog tog kretenskog maila.

5. Ostale obaveze javnih telekomunikacionih operatora

Privatnost i bezbednost informacija

^lan 54.

Javni telekomunikacioni operator du`an je da preduzme odgovaraju}e tehni~ke i organizacione mere kako bi obezbedio poverljivost i bezbednost svojih usluga i zabranjeno mu je da daje informacije o sadr`aju, ~injenicama i uslovima prenosa poruka, osim minimuma koji je neophodan za nu|enje usluga na tr`i{tu ili u slu~ajevima predvi|enim zakonom.Podatke o saobra}aju koji se odnose na pojedina~ne korisnike i koji se obra|uju radi uspostavljanja veza, javni telekomunikacioni operator mo`e ~uvati i obra|ivati samo u obimu koji je neophodan za ispostavljanje ra~una korisniku.Javni telekomunikacioni operator mo`e podatke iz stava 2. ovog ~lana dostaviti samo po{iljaocu i primaocu poruka.Javni telekomunikacioni operator mo`e ~uvati podatke iz stava 2. ovog ~lana do isteka roka u kome se potra`ivanje mo`e zakonski osporiti ili naplatiti od korisnika.Javni telekomunikacioni operator je du`an da nadle`nim dr`avnim organima omogu}i pristup i analizu podataka iz stava 2. ovog ~lana, u skladu sa zakonom.Zakon o telekomunikacijama

Edited by Aca
Link to comment
Nanjušilo mi torrent ladno! Nem pojma na koju foru, nem pojma šta ovo upozorenje predstavlja, a tek nemam pojma kakva je zakonska regulativa. Dobro sad, neće sigurno da me apse zbog ovoga, al nisam imao pojma da torrenti mogu tek tako da se nanjuše. Nisu valjda od mene počeli, pas+mater?!
ako provajder koji koristim nanjusi moje download aktivnosti, uhapsice mi komsiju :D
Link to comment

Ma nije to nista... Dobijao sam i ja to 2 puta, od cega jednom bezveze (GTA4 za XBOX360 ili tako neku konzolu, sto uopste nisam skidao). Poenta je valjda samo da ne drzis seed na tim kriticnim torentima a skidanje moze i pored ovih upozorenja.Apotekarice, imas sigurno na yuwabitsu i crnojberzi nesto starih Zvezdinih meceva, bar onih najbitnijih tipa Marsej, Bajern, Kolo Kolo itd...

Edited by Zli Gli
Link to comment
Pas+mater!Šta je ovo? Koliko je ozbiljno?Kulirati ili postoji način da se sakrije dotična "aktivnost"?
Bi li nagovestio oklen si svlačio? Sa nekog javnog trekera?Jel' se fajl baš tako zvao, "CJK88.nrg"?Pre bih rekao da si 100% koristio svoj protok, što nijednom provajderu ne odgovara, pa onda malo prošpijuniraju da vide gde si išao, pa te malo poplaše.Dešavalo se ljudima već.Pogotovo što kažu "prema našim saznanjima", a ne "dobili smo prijavu..."Inače, ne bi bilo loše da turiš Pir Gardian. Edited by ion
Link to comment
Bi li nagovestio oklen si svlačio? Sa nekog javnog trekera?Jel' se fajl baš tako zvao, "CJK88.nrg"?
Da me ubiješ sad ne znam sve ovo. Treker je Mininova, torrent file sam obrisao, a sam fajl mi nije trenutno tu, a ne sećam se tačnog naziva i ekstenzije. Večeras ču ti to odgovoriti.
Pre bih rekao da si 100% koristio svoj protok, što nijednom provajderu ne odgovara, pa onda malo prošpijuniraju da vide gde si išao, pa te malo poplaše.
Ne znam kako sam to mogao da uradim jerbo nemam pojma ni šta je to protokol, kamoli da imam 1 svoj. :lol:
Dešavalo se ljudima već.Pogotovo što kažu "prema našim saznanjima", a ne "dobili smo prijavu..."
Mda, skroz su ljubazni, u nastavku daju kontakt "ukoliko sam ne uspem da rešim problem". Plašljivac klasičan. Mene samo zanima kako da to izbegnem ubuduće? (Aco, hvala na savetu, ali ne bi baš da se ganjam sa provajderom u situaciji kada sam 100% kriv.) Možda je rešenje u:
Inače, ne bi bilo loše da turiš Pir Gardian.
šta je to i čemu služi?
Link to comment
Stvar je u tome sto provajder nije pratio saobracaj, nego je belezio IP adrese i na osnovu prijave agencije zakljucio sta je korisnik skidao. Tu nema krsenja Zakona o telekomunikacijama i prigovor RATELu nije osnovan.
Kao administrator EUneta, zelim da Vas obavestim da smo primetili ...Ne vidim de se spominje bilo kakava prijava bilo kakve agencije.
Pre bih rekao da si 100% koristio svoj protok, što nijednom provajderu ne odgovara, pa onda malo prošpijuniraju da vide gde si išao, pa te malo poplaše.Dešavalo se ljudima već.Pogotovo što kažu "prema našim saznanjima", a ne "dobili smo prijavu..."
Naravno. Edited by Aca
Link to comment
Nanjušilo mi torrent ladno! Nem pojma na koju foru, nem pojma šta ovo upozorenje predstavlja, a tek nemam pojma kakva je zakonska regulativa.
U jebo te, ne mogu da verujem :ph34r: Mada, kapiram da je najverovatnije reč o običnom blefu. Prva opcija je naravno da ih totalno ignorišeš, realno nema šanse da ti čike u plavom zbog ovoga kucaju na vrata, a šta će Eunet da ti radi? Čisto sumnjam da jedva čekaju da ti ponište ugovor i tako se liše tvoje mesečne pretplate kad ćeš ti samo promeniti provajdera i svoje pare davati njima umesto Eunetu?
Lepo ih pitaj otkud oni znaju bilo sta o tvojim aktivnostima na netu. Jesu li dobili sudski nalog ili prijavu neke agencije koja se bori protiv piraterije pa su ti skenirali saobracaj, ili to rade jer im se moze. Da ti odgovor lepo napisu pa posalji to RATELu. Verovatno neces uraditi nista, bar ja nisam, al' ce im zbog tvoje zalbe biti podjednako neprijatno kao i tebi zbog tog kretenskog maila.

5. Ostale obaveze javnih telekomunikacionih operatora

Privatnost i bezbednost informacija

^lan 54.

Javni telekomunikacioni operator du`an je da preduzme odgovaraju}e tehni~ke i organizacione mere kako bi obezbedio poverljivost i bezbednost svojih usluga i zabranjeno mu je da daje informacije o sadr`aju, ~injenicama i uslovima prenosa poruka, osim minimuma koji je neophodan za nu|enje usluga na tr`i{tu ili u slu~ajevima predvi|enim zakonom.Podatke o saobra}aju koji se odnose na pojedina~ne korisnike i koji se obra|uju radi uspostavljanja veza, javni telekomunikacioni operator mo`e ~uvati i obra|ivati samo u obimu koji je neophodan za ispostavljanje ra~una korisniku.Javni telekomunikacioni operator mo`e podatke iz stava 2. ovog ~lana dostaviti samo po{iljaocu i primaocu poruka.Javni telekomunikacioni operator mo`e ~uvati podatke iz stava 2. ovog ~lana do isteka roka u kome se potra`ivanje mo`e zakonski osporiti ili naplatiti od korisnika.Javni telekomunikacioni operator je du`an da nadle`nim dr`avnim organima omogu}i pristup i analizu podataka iz stava 2. ovog ~lana, u skladu sa zakonom.Zakon o telekomunikacijama

Ovo zvuči još bolje.
Link to comment
šta je to i čemu služi?
Blokira odredjene IP adrese. Adrese tih agencija npr.PeerGuardian 2PeerGuardian 2 is Phoenix Labs? premier IP blocker for Windows. PeerGuardian 2 integrates support for multiple lists, list editing, automatic updates, and blocking all of IPv4 (TCP, UDP, ICMP, etc), making it the safest and easiest way to protect your privacy on P2P.
Link to comment
Nanjušilo mi torrent ladno! Nem pojma na koju foru, nem pojma šta ovo upozorenje predstavlja, a tek nemam pojma kakva je zakonska regulativa. Dobro sad, neće sigurno da me apse zbog ovoga, al nisam imao pojma da torrenti mogu tek tako da se nanjuše. Nisu valjda od mene počeli, pas+mater?!
Tako ti i treba kad skidaš Rayman.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...