Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

On 27.1.2022. at 19:21, andrija-king said:

Celog života svoju rôdjenu sestru sam zvao Aleksandra, otprilike zvuči kao što je Toma Zdravković otpevao u jednoj svojoj pesmi, a onda posle 4 décenije saznam da je to nepravilan izgovor, zato što je tako naložio neki PreCednik Aléksandar Vučić... Voditeljke jutarnjeg programa i prezenteri vesti na radiju 1 i 2 su mi vrh debilizacije i proseravanja, i bacanja akcenata bez ikakve potrebe i logike...
Sumnjam da se dešava neko takmičenje ko će više da se uzlupeta sa izmišljenim I izopačenim akcentovanjem

Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk




 

 

Podseti me ova priča o akcentima da ja pojma nemam o akcentima u našem jeziku. Nikad ih nisam ni učio u školi, nikad me nije ni zanimalo, ne znam koliko akcenata imamo, kako se pišu niti znam da ih raspoznam kad ih negde vidim iznad reči. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zasto RTS javlja da je danas godisnjica smrti usranog Slobe samo oni znaju. Kapiram da tamo jos uvek ima ljudi koji su najbolje godine zivota ziveli pod Slobom pa im milo da ga se sete.

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, fusion_ said:

Pa i mnogim gledaocima njihovog dnevnika je sigurno bio drag. To je ta ciljna grupa.
 

Jedno je da ti je neko drag, drugo je da imas direktnu materijalnu korist. Psiho ga se isto rado seca.

Link to comment
10 hours ago, djeneralche said:

Zasto RTS javlja da je danas godisnjica smrti usranog Slobe samo oni znaju. Kapiram da tamo jos uvek ima ljudi koji su najbolje godine zivota ziveli pod Slobom pa im milo da ga se sete.

Zato što je ovde odavno na vlasti petooktobarska kontrarevolucija. 

  • +1 4
Link to comment

gledao dnevnik u subotu, i zanimljiv mi je bio blok vesti o ukrajini. ratne vesti su isključivo iz ruskih izvora, a vesti o izbeglicama iz ukrajinskih

 

reko bi prolaznik sa ulice imaju obe strane

 

 

 

srušiti, preorati i posoliti

Link to comment




....
 
reko bi prolaznik sa ulice imaju obe strane
 
 
 
srušiti, preorati i posoliti
fali chetvrti element, palidba dry.png

vratii se na fabrichka podeshavanja, ali ojachani iskustvom. nije mala stvar.



sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 2
Link to comment

Jutros u vestima RTS i dalje "Milosrdni anđeo" kao naziv za NATO bombardovanje...da li je moguće da debilima za 23 godine ne može da dopre do mozga da to nije tačan prevod ili je problem u tome što je nepopularno da se u tu frazu dira i da se sada ispravlja, pošto znam kako su neke osobe histerisale kada bih im ukazao da "Noble Anvil" ustvari znači nešto drugo, u fazonu "ti mora da si verni poštovalac NATO-a kada tako dobro znaš šta to tačno znači". 

Sad gledam....čak je na sajtu RTS-a bio tekst gde se postavlja pitanje kako je došlo do toga da se kod nas to zove "Milosrdni anđeo"

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...