Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Jel imamo temu o stradanju radnika RTS u bombardovanju u Aberdarevoj?

Zanima me kakva je uloga Bozidar Nikolica, nekadasnjeg urednika dokumentarnog programa, i gde je on sada? Negde naleteh da je bio zestoki julovac da je snimao bombardovanje iz obliznjeg parka....ja sam te detalje o njegovom tadasnjem angazmanu nekako propustio. Da li je i on znao ili da li ga porodice stradalih terete da je eventualno znao da ce zgrada biti bombardovana?

Hvala unapred.

Link to comment

Upravni odbor Radio-Televizije Srbije (RTS) doneo je danas odluku o raspisivanju javnog konkursa za imenovanje generalnog direktora RTS jer je sadašnjem direktoru, Draganu Bujoševiću, istekao petogodišnji mandat.

 

Kako je preneo list "Danas", do imenovanja novog generalnog direktora, funkciju vršioca dužnosti će obavljati dosadašnji direktor.

List je podsetio da je Bujošević prošle godine ispunio uslove za penziju, ali je tražio da mu se produži mandat.

 

Navodi se da Bujošević nije želeo da odgovori na pitanje "Danasa" da li će ponovo konkurisati za čelno mesto RTS-a, s obzirom da ne postoje zakonske prepreke da to učini.

Bujošević je za generalnog direktora RTS-a izabran 5. maja 2015. godine.

 

Pošto je 15. januara 2019. napunio 65 godina i time stekao uslove za odlazak u redovnu starosnu penziju, mandat mu je produžen na njegov zahtev.

Danas je preneo da je u proteklih pet godina, koliko je Bujošević na čelu javnog servisa, neretko iz opozicije, akademske zajednice, kao i od zaposlenih u RTS bilo zahteva da bude smenjen.

 

Opozicija je kritikovala RTS tražeći svoju veću zastupljenost, navodeći da rezultati monitoringa medija pokazuju da su predstavnici vlasti, posebno predsednik Aleksandar Vučić, višestruko zastupljeni nego svi drugi.

 

List navodi da su zaposleni u javnom servisu u više navrata iskazivali nezadovoljstvo uslovima rada i uređivačkom politikom.

 

Edited by Milosh76
Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kako ne postoje prepreke ako je on 65+?



... Shiit has hit the fan...
 

Verovao ili ne ali i 65+ imaju pravo da rade i sklapaju ugovore o radu. Ako u nekoj firmi dostigeš 65 može bez problema da ti se produži ugovor o radu a možeš i da odeš u penziju pa sklopiš novi ugovor na određeno vreme.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/208313/Uslovi-pod-kojima-penzioneri-mogu-da-rade-i-nakon-penzionisanja.html

Link to comment

na rts2 direktan prenos prekida sednice skupštine usled zviždanja boška obradovića za govornicom. premotati na 10.10h.

znam da obradović nije partizan, ali prija da se vidi malo nervoze kod onih koji nas maltretiraju i ponižavaju bez prestanka.

Link to comment

Primetih da na RTS, u gornjem desnom uglu, porucuju Budi odgovoran.

Ostani kod kuce, poruka, koja se nekom jezickom srecom odnosila na sve gradjane i gradjanke, posle ukidanja vanrednog stanja zamenjena je porukom Budi odgovoran, koja nema tu jezicku srecu, pa bi neki zlobnik i sitnicar, kao sto sam ja, mogao pomisliti da je upucena samo pojedincima u muskom rodu. Nisam, daleko bilo, pogodjen sto je na odgovornost pozvan samo muski rod, samo zanovetam i pitam se zasto ne Budite odgovorni?

Ako se stedi na slovima i time domacinski i racionalno upravlja novcem gradjana, povlacim komentar.

Link to comment

Ma to proseravanje treba skinuti... I to obracanje ostani kod kuce... Kao na ti smo... I oma te poslusam... I ono srecan Uskrs, a za katolike sretan Uskrs...

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sto ovaj iz OKO postavlja pitanja Sasi Obradovicu - koliko para.. , ako Covic kaze..,  i naposletku da li bi presao preko politickog misljenja Kalinica i ipak ga trenirao ?!! Bas mi se smucio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...