Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Bremehafen, nemacki deo Severnog mora

 

20220813-070304.jpg

 

Tamo negde je Britanija ili Norveska.

More je hladno i muljavo, nije dobor za nudisticki turizam. Ali avaj, sta ces kada bolje nema...

 

20220813-070329.jpg

 

Kada sam ja bio temperatura je blizu 30 stepeni Celzijusa. Ali sam gledao ostale dane, 20-25.

Inace mi se cinilo prilicno siromasno mesto, sto me iznenadilo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bih na svojim devetojorskim putesetsvijama diljem Nemacke u najamerickom gradu sto se tice arhitekture u Nemackoj-Frankfurt na Majni. Dodjoh na gl. zeleznicku ranim jutrom jedne nedelje u Avgustu. Boze, gde ja dodjoh...kolicina smeca i srce po ulici je ogromna, ljudi koji konzumiraju hemijska sredstva i leze na sve strane, prostituke..Moram reci da sam svasta vidajo po Minhenu ali ovako nesto jos ne. .Ali odvazih se hrabro i krenuh alejom pravo prema znaku Jora i finansijskom centru Jevrope,

 

20220814-063954.jpg

 

Posto nisam imao puno vremena jer sam cekao presedanje za Vircburg i dalje ka Ninbergu i Minhenu, proseah se samo centrom...

 

20220814-064024.jpg

 

Ovde se vidi mali delic cistote Frankfurta ranim nedeljnim jutrom ali ovo je nista za zeleznicku i njenu okolinu...

 

20220814-065136.jpg

 

20220814-064931.jpg

 

Malo staro, malo novo

 

20220814-065024.jpg

 

Ovako izgleda ulazak-izlazak na gl. zeleznicku sa pogledom na Frankfurt...

 

20220814-062517.jpg

 

 

Ovako nesto je nazamislivo u Minhenu...vec u Hamburgu moze biti ali ne mora da znaci. Mislim na nebodere.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Z. stanica i najuži deo oko nje su užas živi. Neverovatno da na tako malo mesta imaš to ruglo, pa dve-tri ulice koje vode od nje sa bordelima (čuvena Kaiserstr.) i na pet minuta hoda si već u bankarskom delu. Valjda ide dobro taj spoj - gde su pare tu su i droga i seks.

 

Volim dve galerije koje se nalaze u jednoj ulicici tu i samo što sam toliko artsy-fartsy nastrojena prodjem dva-tri puta godišnje tuda uz svo zaziranje od prljavštine, likova (uglavnom dodjosa) koji vise na ćoškovima. Drugarica moje drugarice je nekoliko godina živela tu, i sazivela se sa nekim narkomanima koji su se naselili u ulaz zgrade, u fazonu "ja vas ne diram i gledam svoj posao pa i vi tako"

 

Inače, glavna z. stanica nije zapravo glavna stanica za centar grada, već Hauptwache i tu je situacija drugačija (ali ni tu nije bečki čisto)

 

Nadam se ipak da si otišao malo van tog najužeg kruga, ja sam davno stavila ovde preporuke za šetnje po gradu, jer je grad zapravo strava. Svratio si do Zaksenhauzena?

  • Hvala 1
Link to comment

Zbunjenost oko zeleznicke stanice se pojavila kod mene kada sam koristio U-bahn, pa sam umalo zakasnio na voz za Vircburg. Izletoh na Vili-Brant Trgu i juri kao zeleznickoj...

Nisam imao puno vremena, to sto sam snimio, to je to. Bio sam umoran vec jer sam pretndno putovao do Severnog mora(Bremehaven) i Hamburga, ovo je bilo na povratku u Minhen. Te noci su me istovarili nekim regio vozom iz Donje Saksonije(Gotingen) ka Hesenu(Frankfurt) na stanici Bebra u 1 sata uvece-ujutro(inace ponosno na stanici isiticu kako su bili poslednja stanica pre ulaska u DDR u ono vreme). Tu sam morao cekati skoro 3 sata na klupi jer je stanica mala i zakljucana. Malo spavam na klupi, malo teretni vozovi prolaze pored mene sa par poljaka i inudsa...doduse to nije prvi put takvo iskustvo jer samo po meni zlu cuvenoj stanici Saalfeld u Tiringiji, gde DB stalno kasni iz Nirnberga,, morao kasnije skoro 4 satra biti u Magdeburgu iako mi je plan put prema Berlinuu bio drugaciji. Ali Magdebrurg je velika stanica sa otvorenim peronima i obezbedjenjem, sto DB Sicherheit, sto policija. Plus se kompozicije vozova razdvajaju u Bambergu i ako pogresis vagon ode ti u Lajpcig, to mi se nikada nije deslia ali je moglo..

Link to comment

Da se javim i ja,

 

prošle nedelje smo se makli iz našeg Frankena nazad u "staru" domovinu Berlin da obiđemo prijatelje. Posle toga smo bili 2 noći u Tropical Islandsu na sat vožnje od Berlina.

 

Sam koncept je super, zadnji put kada sam tamo bio je bilo dok smo živeli tamo pre 6 godina, a i pre toga smo bili više puta. Uvek je bilo lepo, moglo je da se nađe mesto itd, cene su bile OK itd. Međutim sada smo se negativno iznenadili ogromnim brojem posetilaca, praktično nije moguće naći slobodan ležaj.

 

Ja sam naredna dva dana ustajao u 6 kako bi već od 6:30 tražio ležaje koji bi bili slobodni. Na nas četvoro sam uzeo dve ležajke koje smo i koristili - uglavnom žena i ja dok su se deca kupala. Cene su dobro skočile, a gastronomija je OK ali skupa i spora. Ono što je super bilo su bungalovi i njihova okolina koji su zaista bili top i za to nemam nikakvih zamerki.

 

Fotke:

 

pahP2dX.jpeg

 

 

qTZ1feL.jpeg

 

L9IOaVl.jpeg

 

DgLXMlj.jpeg

 

kgFkYV2.jpeg

 

fcKxYDN.jpeg

 

---

 

9€ -Tiket

 

Iako apsolutno podržavam ideju pristupačnog i jeftinog ÖPNV moram da priznam da jedva čekam 1.9. Skoro svaki dan putujem RE na relaciji jednog gradića blizu Vircburga i Nirnberga. Ujutru je još i OK ali popodne je apsolutni horor, još i u popodnevnim polascima kratko pre njega stiže RE iz Minhena u Nirnberg pa se ljudi sjate u ovaj RE 10 za Vircburg. Moram da dođem značajno ranije na stanicu da se na vreme nacrtam na peronu inače mi ne gine stajanje skoro sat vremena do moje destinacije. A u vozu se staje na glavama, .

 

Ja se nadam nekom rešenju tipa 29 €, 49 € tiketu itd. Međutim železnice moraju hitno da dignu kapacitete RE garnitura, što se mene tiče mogu i stare vagone ponovo da aktiviraju ali ovako kako jeste nema šanse da se kulturno pokrije potražnja.

 

Svakodnevnica:

poyPw01.jpg

  • +1 3
Link to comment

Taman da se nadovežem :D Mi juče bili u botaničkoj bašti. Park je lep i uživancija, ali sama staklena bašta je fenomenalna. Od džinovskih stabala banane, do malog potoka pored vodopada preko koga možeš da predješ u Indiana Jones fazonu, do izložbe orhideja. Ja koji zaista ne marim za biljke sam se pogubio u tropskom delu, kao Borat kad pita u supermarketu kod frižidera šta je svaki sir pojedinačno. S obzirom da prezirem zoološke vrtove i ne idem već decenijama, mislim da sam otkrio nov vrt za posećivanje i vodanje ljudi. 

 

 

IMG_3626.jpg.149a9cfd28279cfe7ca89ccf3dfd6b34.jpg

 

IMG_3621.jpg.9581622512154980db7448cc7e41a685.jpg

 

IMG_3622.jpg.dbf302f855229edeef99b0622b863156.jpg

 

IMG_3625.jpg.89eaa396286d4feb9807a73948f77ff6.jpg

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
38 minutes ago, Boycie said:

Da se javim i ja,

 

prošle nedelje smo se makli iz našeg Frankena nazad u "staru" domovinu Berlin da obiđemo prijatelje. Posle toga smo bili 2 noći u Tropical Islandsu na sat vožnje od Berlina.

 

Sam koncept je super, zadnji put kada sam tamo bio je bilo dok smo živeli tamo pre 6 godina, a i pre toga smo bili više puta. Uvek je bilo lepo, moglo je da se nađe mesto itd, cene su bile OK itd. Međutim sada smo se negativno iznenadili ogromnim brojem posetilaca, praktično nije moguće naći slobodan ležaj.

 

Ja sam naredna dva dana ustajao u 6 kako bi već od 6:30 tražio ležaje koji bi bili slobodni. Na nas četvoro sam uzeo dve ležajke koje smo i koristili - uglavnom žena i ja dok su se deca kupala. Cene su dobro skočile, a gastronomija je OK ali skupa i spora. Ono što je super bilo su bungalovi i njihova okolina koji su zaista bili top i za to nemam nikakvih zamerki.

 

Fotke:

 

pahP2dX.jpeg

 

 

qTZ1feL.jpeg

 

L9IOaVl.jpeg

 

DgLXMlj.jpeg

 

kgFkYV2.jpeg

 

fcKxYDN.jpeg

 

---

 

9€ -Tiket

 

Iako apsolutno podržavam ideju pristupačnog i jeftinog ÖPNV moram da priznam da jedva čekam 1.9. Skoro svaki dan putujem RE na relaciji jednog gradića blizu Vircburga i Nirnberga. Ujutru je još i OK ali popodne je apsolutni horor, još i u popodnevnim polascima kratko pre njega stiže RE iz Minhena u Nirnberg pa se ljudi sjate u ovaj RE 10 za Vircburg. Moram da dođem značajno ranije na stanicu da se na vreme nacrtam na peronu inače mi ne gine stajanje skoro sat vremena do moje destinacije. A u vozu se staje na glavama, .

 

Ja se nadam nekom rešenju tipa 29 €, 49 € tiketu itd. Međutim železnice moraju hitno da dignu kapacitete RE garnitura, što se mene tiče mogu i stare vagone ponovo da aktiviraju ali ovako kako jeste nema šanse da se kulturno pokrije potražnja.

 

Svakodnevnica:

poyPw01.jpg

 

Ja sam dolazio petkom poslepodne iz Minehna u Nirnberg a onda dalje prema Bambergu i Saalfeldu...:laugh:

Guzve su ozbiljne. Nije toliko problem broj RE nego sto na tim linijama salju vozove manjeg kapaciteta. Tipa za Saalgeld idu dva vagona pa onda nakrkace jos dva za Lajpcig koji zajedno idu do Bmaberga, a ljud mnogo...i kada dojde u Bamberg, vidis gomila ljudi se sprema na izlazak ali onda vidis da na ulazak ceka jos vise ljudi...

Konkretno za Minhen uvek ima dosta ljudi u Nirnbergu ali idu veci vozovi, mahom na dva sprata sa dosta vagona tzv. Nirnberg-Ekspres. Ima i onaj drugi regio sto zaobilazi tunele tj. ide kroz brda izmedju Nirnberga i Ingolstata, to preporucujem da izbegavate:violina:

Link to comment
2 minutes ago, pasha said:

 

Ja sam dolazio petkom poslepodne iz Minehna u Nirnberg a onda dalje prema Bambergu i Saalfeldu...:laugh:

Guzve su ozbiljne. Nije toliko problem broj RE nego sto na tim linijama salju vozove manjeg kapaciteta. Tipa za Saalgeld idu dva vagona pa onda nakrkace jos dva za Lajpcig koji zajedno idu do Bmaberga, a ljud mnogo...i kada dojde u Bamberg, vidis gomila ljudi se sprema na izlazak ali onda vidis da na ulazak ceka jos vise ljudi...

Konkretno za Minhen uvek ima dosta ljudi u Nirnbergu ali idu veci vozovi, mahom na dva sprata sa dosta vagona tzv. Nirnberg-Ekspres. Ima i onaj drugi regio sto zaobilazi tunele tj. ide kroz brda izmedju Nirnberga i Ingolstata, to preporucujem da izbegavate:violina:

 

Pa to, koriste se isti kapaciteti kao i u periodu pre 9 € tiketa, a jednostavno nema više elektromotornih garnitura da pojačaju potražnju. Najgore je kada uleti jedna garnitura sa samo 4 vagona a peron je pun za 9 pa moraš da čekaš još sat vremena do sledeće.

Link to comment

Sto se tice guzve i sporoce najgore mi je bilo kada sam putovao od Lajpciga do Minhena sa presedanjem u Hofu. Kada se udje u ona brda na tromedji Ceske, Bavarske i Saksonije...jurimo 30 na sat a kod svake bandere staje a ljudi u vozu stoje jedni drugima na glavama...

 

Sto se tice Berlina, granica istoka i zapada je isla ovim kanalom; ako sam dobro razumeo.

 

20220723-091456-1.jpg

 

To je blizu gl,zelenicke stanice, Malo sma hodio pored i brzo se dodje do Rajhstaga:) i studija ARD...

 

20220723-093044-1.jpg

 

20220723-093433-1.jpg

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Gradska kuca u Hamburgu

 

20220813-123444.jpg

 

 

Ovo je pogled sa platoa blizu gradske kuce ka zeleznickom mostu, tu je blizu gl. zeleznicka stanica...

 

20220813-123609.jpg

 

Kanali po centrlanom delu Hamburga

 

20220813-124330.jpg

 

 

20220813-124449.jpg

 

 

20220813-130005.jpg

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Spomenik u Bremerhavenu posvecen milionima Nemaca koji su napustili nemacke zemlje preko te luke zbog gladi i bede, te se otisnuli u Novi svet(mozda i onim Saksoncima koji su presli na susedno ostrvo...)

 

spacer.png

 

Bremenhafen, morski svet

 

20220813-072146.jpg

 

Bremehafen luka sa smestajnim kapacitetima....

 

20220813-072615.jpg

 

20220813-072425.jpg

 

Pogled prema Britanijii i Severno more...

 

20220813-071715.jpg

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...