Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Nisam nikad hteo da idem u Bremen jer sam mislio da ne postoji... ali kao što su naši govorili "Bremen je lak ako je jaran blag"

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, assignment said:

Stim sto nikada nije bio tacan.... Niti smesan... Ali ok, have fun.

 

to samo vama iz Bilefelda nije smešno, ostalima je :rolf:
isti ste ko bosanci s burekom

Edited by aram
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, aram said:

 

to samo vama iz Bilefelda nije smešno, ostalima je :rolf:
isti ste ko bosanci s burekom

 

Ahaha zajebao si se kolega, ne zivim u Bielefeldu :grozan:

Link to comment

Ako neko putuje u Nemacku turisticki, trenutno su jeVtine karte za regionalni transport. Vazi za juli i avgust. Ne moze da se koristi za brze vozove (IC i ICE)IMG-20220705-WA0001.thumb.jpg.cfdd05496ad899572441bd1e0429a5d0.jpg

 

 

 

Link to comment

(Za sad će ta akcija biti još samo u avgustu, inače videh neke kao peticije da se produži i na jesen ili za stalno)

 

Samo valja napomenuti da su uz to i velike gužve po vozovima i gradskom prevozu. I da mnoge rute traju duže nego inače (jer se leti standardno nešto negde popravlja pa onda regio voz mora da da predbost ICE-u itd. Bratovljev muz putuje često skoro 50 minuta umesto nekadašnjih 20)

Reče mi drugar da je više puta video ljude koji deluju kao da se prvi put u životu voze vozom :laugh: i da je stanica nekad toliko puna da ima utisak da će ljudi popadati dole na šine.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zemlja Sorba pre dolaska na Balkan,

 

20220716-080021.jpg

 

Teren puno podseca na Sumadiju pri cemu taj deo jos uvek ima sumu. Takodje mi je sada jasno zasto su velike germanske vojske imale probleme da konotrlisu tu oblast i trebalo je nekoliko vekova da bi je integrisali u nemacke drzave.

 

Ovo vam je Budisin ili ti Bautzen, glavno mesto jos malo preostalih Luzickih Srba,

 

20220716-083803.jpg

 

Vendski toranj

 

20220716-090117.jpg

 

Muzej Luzickih Srba

 

20220716-091914.jpg

 

Nazalost na srpskom nema materijala. Ali ima ovo,

 

20220716-104851.jpg

 

Velika je steta sto se u Srbiji i iz Srbije malo posvecuje prostora ovome.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Putovao sam dosta regio vozovima po celoj I. Nemackoj. Upoznao siromastvo i raspad provincije. Sada su mi neke stvari jasnije. Postoje zabacena sela kada se krene od Drezdena preko Budisina ka Gerlicu cije zeleznicke stanice izgledaju kao Alibunar. Ne znam gde su sve te silne stotine milijardi zavrsile po I. Nemackoj.

 

20220716-073320.jpg

 

Ovde se ne vidi nivo raspada potpuno.

 

Ovo je Cvikau stanica,

 

20220716-002359.jpg

 

Primetan je komunisticki uticaj na raznim mestima.

Takodje ljudi su nadrkani i vidno siromasni, govorim o provinciji. Dosta slicno Srbima po ponasanju. Meni vrlo lako prepoznatljiva sema ponasanja, za zapadnjake potpuno nerazumljivo.

 

Drezden mi je sa stanice izgledao manje uredjen od Lajpciga.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Doduse, mozda su stotine milijardi zavrsile u ovome,

 

20220717-104124.jpg

 

Stvarno je cudesna glavna zeleznicka stanica u Berlinu. Da li je bas moralo tako svemirski da se gradi sa svim tim nivoima...

 

20220717-102156.jpg

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...