Jump to content
IGNORED

apolo 11


banatjanin

Recommended Posts

Pa ako se tako gleda, šta su doneli ovi koji su išli u čisto orbitalne letove (sem punog wc-a)? Ispada po toj logici takođe bacanje para.
Testirali i usavrshili tehnologiju koja je i 25-30 godina potom koriscena od obe strane u tadashnjem sukobu. Ono Mir i te fore... S druge strane - cenim da su i jedni i drugi sve to radili nadajuci se da ce 'zauzeti' bolju poziciju kad i ako dodje do nekog 'rata zvezda'. Nema tu mnogo dijalektike i lepote - sve su to, u sustini, vojne industije.
Link to comment
Testirali i usavrshili tehnologiju koja je i 25-30 godina potom koriscena od obe strane u tadashnjem sukobu. Ono Mir i te fore... S druge strane - cenim da su i jedni i drugi sve to radili nadajuci se da ce 'zauzeti' bolju poziciju kad i ako dodje do nekog 'rata zvezda'. Nema tu mnogo dijalektike i lepote - sve su to, u sustini, vojne industije.
Rekoh AKO se na misiju na Mesec gleda samo kao na donošenje 30 kg kamenja. Siguran sam da bi i Ruje rado bili ti koji su to kamenje doneli, ali pošto nisu, mogu te misije da otpišu kao kamenorezačke.
Link to comment
Na kraju krajeva, taj hladni rat nije bio toliko los...
:lol: ovo sam i ja napisao gore, pa editovao
Čudo da se na ovaj topic još nijedan konspirolog nije javio.
to sam i ja cekao....
Link to comment

Cena da se jedan kilogram bilo čega digne u zemljinu orbitu jednaka je ceni jednog kilograma zlata. Kada se pored toga uzme u obziro činjenica da svetom vladaju ljudi koji ni u WC ne idu ako nisu poprilično sigurni da će im to doneti neki profit onda je potpuno jasno kakva je budućnost svemirskih istraživanja uopšte a pogotovo hipotetičkih letelica sa ljudskom posadom koje sleću na Mesec , Mars , Evropu , Titan i sl...

Link to comment

najlepsa prica koju sam cuo o sletanju na mesec. i bas me briga da li je istinita :)Good luck Mr. Gorsky

20.7.1968 godine, komandant svemirske letjelice Apollo 11, Neil Armstrong, bio je prvi čovjek koji je spustio nogu na Mjesec. Nakon toga izgovorio je čuvene riječi: “Ovo je mali korak za čovjeka, ali veliki za čovječanstvo”. Ove riječi čuli su milijuni ljudi na Zemlji. Prije nego će isključiti aparat za komunikaciju za Zemljom, Armstrong je dodao jednu enigmatičnu rečenicu: “Sretno, gospodine Gorsky!” Mnoge osobe koje su tada radile u NASA-i pomislile su da se radi o nekom sovjetskom rivalu. Nakon što su pregledali sve liste kozmonauta, ustanovili su da nikakav Gorsky nije naveden u njima. Svaki put od tada kada bi se Armstrong pojavio pred novinarima, oni su mu postavljali pitanje da im razjasni značenje te rečenice. Svaki put on bi se samo nasmijao a 5.7.1995. u Tampa Bayu, Florida, jedan je novinar ponovo postavio to pitanje, staro tada 26 godina. Ovaj put Armstrong je odlučio da napokon odgovori. Gospodin Gorsky bio je već dugi niz godina mrtav, te je astronaut pomislio da je došlo vrijeme da razjasni ovu misterioznu rečenicu. Daleke 1938. kada je Neil bio dječak igrao je bejzbol sa svojim prijateljem. Lopta je odletjela u susjedno dvorište, gdje su stanovali gospodin i gospođa Gorsky. Neil je otiąao po loptu, i dok ju je uzimao, začuo je kako gospođa Gorsky urla svome mužu: “Da ti popušim??? Ti bi da ti ja popušim, je li??? E, pa hoću, ali kad ovaj klinac u dvorištu bude hodao po Mjesecu!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...