Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Posted (edited)

Biće boljih vožnji Morbidelija jer gore teško da može sa obzirom šta vozi :) Na Yamahi je imao izgovor što je na Yamahi, sada ga više nema.

 

Da me neko ne razume pogrešno, gotivim ga mnogo. 

Edited by Mil@n
Link to comment
17 hours ago, smooth.Op said:

Što se tiče Pramaka, kapiram da će tu Dukati da udomi Aldegera sa kojim ima već davno potpisan ugovor. Oni su napravili novi dil za motore (Dukati i Pramak),

 

Sve hoću da pitam, jel si siguran u ovo? Znam da se lome oko yamahe ali ne nalazim nikakav info da je to pitanje rešeno, čitao i neki intervju Da Linje, i dalje priča u fazonu nadam se da će se to rešiti i da će ostati sa Dukatijem.

Link to comment
  • 3 weeks later...

@Mil@n

Izgleda Pramac i Yamaha od sledeće sezone. Očekuje se zvanična objava u Asenu, ali kako je Dejvid Emet retvitovao navode, verujem da je to gotova stvar. Ozbiljna sapunica je tu bila izgleda, a kao pobednici izlaze VR46 i MM. 

 

Last year both parties reached an agreement to continue together in 2025 and 2026, with the same conditions and material. This year, however, Campinoti detected a growing interest from Ducati in the VR46 structure, with the manufacturer even raising the possibility of Pramac 'voluntarily giving' an official black-leg motorcycle to Valentino Rossi 's team , which triggered the war between the two parts.

 

For Yamaha, its first option when it came to recovering the satellite team that it lost two seasons ago was none other than the VR46 of Rossi , legendary driver and ambassador of the Iwatta brand. But the response was quickly negative and Pramac became "plan B."

 

Although the negotiations were not broken at any time, before the Italian Grand Prix all signs from the team were that they were going to continue with Ducati, but in Mugello Marc Márquez 's refusal to sign for Pramac ended up opting for the decision.

 

Ducati had reached an agreement with Jorge Martín to bring him to the official team and proposed to Pramac to create a second official structure to shelter Márquez, but the Spaniard stood down with a phrase for history: "Pramac is not an option for me" .

 

 

Link to comment

Pročitao sam sinoć, ne mogu da skontam da sjašeš sa najboljeg motora na drugi najgori na gridu.

 

Pramac je prošle godine bio u borbi za titulu do poslednje trke, ako je fabrička Yamaha ovoliko loša, mogu da zamislim koliko će biti satelitska mada nije isključeno tj ne znam da li će Pramacu dati iste fabričke modele ili godinu dana starije kao što je /uglavnom/ praksa. 

 

MM je nastupio očekivano i postavio ultimatum, i razumem da je Dukati prihvatio, ovo mu je bukvalno sezona privikavanja na dukca a opet je odličan. Sledeće će biti još bolji. Zato ćemo sledeće još više navijati protiv njega :D

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da samo fabrička emka dolazi u obzir. To je i Japancima postalo jasno. 

Link to comment

Solidan sprintu u Assenu mada postaje monotono Peko i Martin stalno u vrhu.

 

Vredno spomena da je Markez ljosno, baš je preterao u krivini, ali eto ni toliko iskustva ne pomaže kada adrenalin krene...

 

Ostalo manje više bez većih iznenađenja.

 

Eventualno Diđa na 5. i dve Yamahe u top 9, verujem da su zadovoljni u Japanskom proizvođaču™.

Link to comment

Opet mali Acosta pade :sad: 

Slabo me drzala ova trka, OK bilo par dobrih preticanja, ali sve to od 3 do 6 mesta, ova dvojica odose od pocetka u bestraga. Nadam se da nece Marquez da odlucuje o tituli.

Znam da nije Ducati krivac, ali sve imam utisak kao da oni polako sjebavaju MotoGP. Fakin' Japanci kao da dizu ruke od moto trka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imaćete izvještača sa lica mesta iz Mizana, peta staza na kojoj ću biti posle Brna, Muđela, Asena i Red Bull Ringa :)

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Vraća se Brno od sledeće godine na 2 sezone čini mi se (za sad).

 

Nisam ispratio sprint danas, ali se opet istumbalo stanje na tabeli. 

Link to comment

Sabio ih MM u sprintu sa pola gasa. 

Banjaja se napatio samo tako, jedva je bio tipa deveti, a ako dodamo da je ispred njega bio 1 Fabio Kvartararo koji ga je stizao u krivinama lagano da bi ga ovaj opet sa pola gasa na ravninama ostavljao za nekoliko dužina motora - sve je jasno. 

 

Po njegovu sreću, na sprintu se ne dobija previše bodova, ali i po njegovu nesreću, moguće da će svaki bod da znači u borbi za titulu... Baš mnogo je grešio, no moguće da je problem bio i do guma/podešavanja motora. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...