Jump to content
IGNORED

Krađa i prekrađa


Аврам Гојић

Recommended Posts

samo, gde nam se poručnik denuo?

 

poruuučničeee.... :unsure:   vasićuuuuuuu.... e-heeeeejjjj......

 

po-ru-čni-če vasi-ćuuUUuuuuUUuuuuu.......

 

gde siiiii? nečuuuujemmmm..... šta kaaaaaažeeeešššš??!!???

 

uvlačenjee u rektalni???  ne razummeem!!!  aha .... ne čujem.... nije rektalni, nego te uvlače u regionalni...??? difkvalifikuju te ginekološki?  a ne? ideološki?  regionalno - ideološki sukob! aha... sad sam razumeo, ne čujem....

 

dobro.... kažeem dooOOobrooo, preneću u gorski štab...

 

nego dooođi , priđi da te bolje čujemm....

 

šta kaaažeš, imaš druga poslaaaa...?  vaaažiii, aj ti...

Edited by banatjanin
Link to comment
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nesh

    20

  • banatjanin

    17

  • porucnik vasic

    11

  • Аврам Гојић

    9

Auuuuuuuuu...........

Kakva spektakularna dekonstrukcija, posrali su se ovom Dončiću na glavu. Taj ako ima obraza neće se nigde više u životu pojavljivati. A ako nema, imaju osnova i da ga tuže.

Link to comment

ne, njega mora neko da tuži, umoči u katran i perje i prošeta Terazijama

'

da li znaš koliko učiteljica iz provincije i ne samo iz provincije čita Blic i Kurir, a ne čita NIN, odnosno neće dobaciti do Čakarevićevog teksta? i sutra će deci da pričaju o Daviču i Popi, i tumače plagijate,,,

isto tako, koliko mandrila koji su šerovali stranice iz knjige sa slavodobitnim zaključcima poručničkog tipa jednostavno neće konstatovati analizu iz NINa?

 

zato, na sva zvona uz primereno mazanje Dončića govnima !

Edited by banatjanin
Link to comment

Au koji zajeb. Priznajem da sam se primio pomalo, pre svega valjda jer smatram i Popu i Antića odličnim pesnicima, pa mi je išlo na kurac što su toliko fejzbukizovani i sentimentalizovani poslednjih godina, te mi je nekako bilo drago što imam opravdanje za to što sam ih "prevazišao" tj. što sam pokleknuo pred sitno-duševnim nagonom da se pošto-poto  izdvojim iz mase.

 

Ali mi je u stvari mnogo drago što su se posrali ovom paćeniku Dončiću na glavu. Jebote, koji opasan bolid...

Link to comment

Opasan bolid Ili smeli umetnicki provokator? :D

 

Salu na stranu, znam da posle ovog Cakarevicevog teksta to nece biti narocito popularno, ali ja bih ipak sacekao da Doncic iznese/ne iznese originale ili "originale" knjiga i publikacija iz kojih je preneo pesme koje je proglasio za originale. Tuzba Cakarevica bi svakako bila blagotvorna po tom pitanju.
 
Sama ideja da neko sedne da pise pesme i izmislja zbirke i izvore i pravi ih u wordu ili na pisacoj masini, prvo za davno pokojne, a zatim i za desetine zivih pesnika i da sve to objavi verujuci da nece biti uhvacen u lazi prilicno je...hm...pa tesko je naci rec...mozda odvec postmodernisticka!? Ne kazem da to nije slucaj...
 
Sto se rasprave na topiku tice, evo ja i dalje ne mislim da sam se na ista primio zato sto sam diskutovao u dobroj veri i uz vec citiranu ogradu iliti pretpostavku (ipak ponavljam protiv uroka :D ) da autor zbirke za svaku pesmu ima dokumentovan izvor i nesumnjivu potvrdu. A nisam ni zbrisao nigde i odmah sam se oglasio, pa sam se eto mozda uz zvuk sirene spasio moguceg dozivanja.

 

Na kraju krajeva, paralelno sa diskusijom o Doncicevoj zbirci i sumnjama i eventualnim ucitanim ili autenticnim zlobnim nadama da je Doncic ulovio krupne ribe u mrezi prevare, raspravlljalo se i o samoj prirodi plagijata, pozajmljivanju, omazu...itd. To bi moglo, uz malo dobre volje, da se proglasi za koratelarnu korist od svega ovoga. -_-

Edited by Nesh
Link to comment

Čuj, ja bih najvoleo da je smeli postmodernista koji dekonstruiše očekivanja publike i postavlja pitanja autorstva u svet u u kome je sve kopija uzdrmavajući temelje književne "javnosti" Srbije...

 

No, strepnja mi je dublja od nade po tom pitanju.

Link to comment

Čuj, ja bih najvoleo da je smeli postmodernista koji dekonstruiše očekivanja publike i postavlja pitanja autorstva u svet u u kome je sve kopija uzdrmavajući temelje književne "javnosti" Srbije...

 

No, strepnja mi je dublja od nade po tom pitanju.

 

Ma kakav postmodernista. Zezam se.

Edited by Nesh
Link to comment

Meni je bilo čudno zbog toga što je 30 ili 50 pesnika plagiralo po 1 pesmu. Ne verujem da to tako funkcioniše, tj ne uklapa se u logiku.

Možda je to samo neka moja kako-mali-perica-zamišlja-plagiranje-poezije logika, ali ako si dovoljno talentovan da napišeš xy zbirki pesama, zašto bi pokrao nekog zbog jedne jedine pesme? A ako stvarno jesi plagijator i hoćeš tako da napraviš karijeru, valjda se nećeš zaustaviti na samo jednom pesmi.

Link to comment

Priznajem, nisam proveravao postojanje Dončićevih "izvora" tj. originala™,

jer mi nije bilo ni na kraj pamet da bi iko tako glupo izmišljao nešto lako proverljivo.

 

No, što reče Nesh - sačekajmo i Dončićevo oglašavanje.

Što bi rekla Buba Morina -  ja da imam dokaze, rknula bi ih o sto.

Edited by Sir Oliver
Link to comment

+1

 

ali ja i dalje ne kapiram Doncicev motiv.

pa mozda neki koncept, ono, umetnost :unsure:

 

ja se vrlo rado setim 1 osobe koja je jednom preprichavala famu o biciklistima kao ozbiljnu istorijsku literaturu ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

pa mozda neki koncept, ono, umetnost :unsure:

 

 

 

:0.6:

 

Ili je ovaj Dinčić stvarno mnogo lud, čak i po mojim kriterijumima, ili ipak ima još nešto što ne znamo, a što bi - možda - on mogao da ponudi, kao eventualni dokaz+ optužbama.

 

edit: plus;

 

Edited by šarulja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...