Jump to content
IGNORED

Music video


Ulis

Recommended Posts

uh, mogao bih do sutra da postujem na ovoj temi. (mada je moj omiljeni massive već pomenut, moram da istaknem).isto i anton corbijn, kroz spot za atmosphere. (i zeznuo film o jd svojim umetničarenjem, po meni) čovek koji pravi slične spotove skoro trideset godina, i nekako mu uvek budu efektni. ne znam da li je sumanuta ova misao, ali mi se čini da je on nekako uticao na andrewa blakea :unsure:kako god... koga interesuju manje ambiciozni njegovi radovi, neka pogleda spotove za banderas - may this be your last sorrow i za rainbirds - two faces. oba iz 1991., koliko se sećam.i potpuno nevezano za corbijna, evo jednog neverovatnog spota. obratiti pažnju na scene posle 5:00.meni ovo uopšte nije degutantno, već pozitivno uvrnuto i duhovito.

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 3 months later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ulis

    24

  • Buck Naked

    9

  • Indy

    7

  • Sludge Factory

    5

Primecujem da ovde, verovatno zato sto postoji generacijska rupa izmedju Methuzala Ulisa i razdragane omlatine manje-vise fali ono sto olicava zlatni period muzickog videa (ako se izuzme pojedinac koji je to i zapoceo, naravno Bowie).Sigurno najbolji spot svih vremena, i za usi i za oci i sva ostala nadignuca... u stvari, sto se mene tice, ostali spotovi mogu i da ne postoje. :wub: 1 vrh!

Link to comment
Primecujem da ovde, verovatno zato sto postoji generacijska rupa izmedju Methuzala Ulisa i razdragane omlatine manje-vise fali ono sto olicava zlatni period muzickog videa (ako se izuzme pojedinac koji je to i zapoceo, naravno Bowie).
Mogli bismo (s obzirom na khm..khm.. godine, Indy, gazza, dare, 3opge, Kinik (hehe), ja....) da osnujemo neki klub Metuzalema, skup "staraca" (čitaj mudraca :isuse:) na vrhu planine... nešto kao Sgt. Methuselah's lonely sages club band.dotle:
:heart: za Ulisa i njegovog ukusasramota za 1 jutuba da nema niti jednog the doors ofišl spota....
Hvala. Stari dobri Mojo Rising. Nije spot...odjavna špica Stounovog filma..a Džim je stvarno snimao LA Woman u kupatilu: Edited by Ulis
Link to comment

Nekada je Tito u moru sivih, crnih i tamnih odela na nekom od kongresa CK SKJ znao da se pojavi u belom odelu....Ovde u ovoj obradi, čak ponekad pomislim i boljoj od originala svi su, na sceni, u belom, osim autora pesme Jimmy Page-a:

Link to comment
Mogli bismo (s obzirom na khm..khm.. godine, Indy, gazza, dare, 3opge, Kinik (hehe), ja....) da osnujemo neki klub Metuzalema, skup "staraca" (čitaj mudraca :isuse:) na vrhu planine... nešto kao Sgt. Methuselah's lonely sages club band.
Ah, godine samo popravljaju one koji su valjali od samog počeka. cool.gif
Link to comment

Wikipedia: "Because of [The Human League's] Dare's enormous success, Virgin executive Simon Draper instructed that a fourth single be released from the album before the end of 1981. His choice was to be "Don't You Want Me", a track Oakey considered to be a filler and the weakest track on the album. Oakey fought the decision believing it would damage the band, but was overruled by Draper and "Don't You Want Me" was released in December 1981. Aided by an expensive music video (a rarity at the time) directed by film maker Steve Barron, the single went immediately to number one and stayed there over Christmas 1981. The single became the band's biggest hit, selling over two million copies worldwide."

Link to comment
Ah, godine samo popravljaju one koji su valjali od samog počeka. cool.gif
Bilo bi dobro ako je tako, ali neki kaže da je starost uverena da postaje sve mudrija a zapravo postaje sve gluplja. No, za sto godina svi ćemo biti jednako stari
Uzeo si mi spot iz "usta" :) dalje:
Link to comment
  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...