Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

Moja sestra je letos ostavila u frižideru pola bočice Floradix tonika koji je pila zbog manjka gvožđa. Pošto nije baš jeftin, a rok trajanja je 4 nedelje, pijuckala sam ga po uputstvu i vrlo brzo osetila kako sam živnula. Kao i većina žena, ne mogu se pohvaliti svojim Fe, iako nisam anemična. Primetila sam da revitališuće deluje i čaj od hajdučke trave, kao i sve što ima gorak ukus, a nešto manje divlja nana.Osim švedske gorčice, ne znam koji su još tonici i infusion prvenstveno za jačanje organizma, da li ih još neko koristi i koje preporučujete?

  • +1 1
Link to comment
a zasto ti se sestra odlucila da pije floradix a ne klasicne tablete gvozdja?ne insinuiram da je to losija opcija, samo pitam.
Zato što je samoinicijativno kupila tonik. Nakon konsultacije sa hematologom počela da pije Tothema ampule gvožđa, jer je tonik bio slab za njen nedostatak, a ne sme da se pije i jedno i drugo, pa sam ja nastavila floradiks. Inače te totema ampule su zakon za one koji imaju ozbiljan nedostatak Fe, vrlo efikasane i dobro se podnose, ali nikako koristiti bez lekarske preporuke, to je ozbiljan lek.Znam da floradiks nije lek, on je samo dodatak, mene zanimaju takvi preparati za jačanje. Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment

meni tothema ampule nisu odgovarale, jebemga, a vaze za jako dobrei meni je interesantan taj floradix, po tvom i guglovom opisu, mozda ga uzmem jer sam sanirala anemiju heferolom (jedino te tablete dobro podnosim) ali sam ipak ostala jedva preko donje granice sa gvozdjem i hemoglobinom. tako da, niti sam za lijecenje, niti sam skroz ok, a pritom sam ozbiljan mesozder i prilicno pazim na ishranu.

Link to comment
Зар нису нека двојица још деведесетих добили Нобелову награду за сличан експеримент, којим су доказали да акупунктура ради? Ако се не варам, мишевима на којима је акупунктура радила су вадили нешто крви и пресипали је мишевима из контролне групе, и ови су доживели исто побољшање.А то да акупунктура ради као оператер који зна где се шта пали/гаси по телу, и то укључује а организам даље тера сам, то сам тако скапирао још пре 20 година. И као повремени пацијент (за мршављење :), а једном и за синусе) могу да кажем да ми јесте активирала неке ствари за које нисам ни знао да их имам. Моје стомачне тегобе (ништа страшно, али сам морао да пазим да не претерам са неким јелима, јер би ми кренуло назад - онај кисели рефлукс, или како се то зове) су нестале и опет сам могао да једем шта сам хтео, али сам осећао јаку засићеност отприлике кад ми остане за две кашике у тањиру, и скинуо сам тада шест кила.Тешко је то описати, какав је то осећај субјективно, ал' отприлике као да ми је организам, без мог труда, увежбао неку вештину за коју нисам ни знао да је способан. Ефекти су се донекле повукли након годину ипо, али никад нису скроз нестали.
  • +1 1
Link to comment

82-3 godine je u Beogradu na ucenju engleskog jezika bila grupa doktora iz Severne Koreje. Ucili su u skoli za strane jezike na Senjaku u kojoj je moja mama predavala. Kako su bili nekoliko meseci ovde sprijateljili su se sa profesorkama pa ih je nekoliko pozvalo u goste. Osim sto su samnom igrali stoni hokej i poklanjali nam knjige o velikom vodji, bili su i specijalisti akupunkture.Moj tata je imao jako visok pritisak (220 sa 120 npr) pa su i na njemu primenili terapiju. Prvo vece posle terapije se bukvalno onesvestio jer mu je pritisak pao ispod normale. Kada su oni otisli kupio je neki slovenacki aparat za elektropunkturu koji je simulirao akupunkturu elektricnom strujom. Dugo ga je koristio ali se posle aparat pokvario pa je prestao.

Link to comment

ne znam bas el ovo pravi topik za 1 pitanje, al eve;el ima neko iskustva il je bar upoznat s ovim;tlps.jpgpar drugarica se site napricase kako je odlican za svasta nesto..... ja ga sad nesto guglam, pa mi nista nije jasno.... te bakterije, misim, setaju po stomaku i fataju, ovo ono, kako to? sve me neka jeza ufati... kolko je ovo dobro?

Link to comment

Mene zanima nesto u vezi ajurvede. Da li se to tretira kao alternativna medicina ?Na sajtu lokalnog predstavnika najavljuje se gostovanje strucnjaka "Za samo nekoliko trenutaka pipanja pulsa (tehnika nadi vigjan) iskusni ajurvedski stručnjak je u stanju da „snimi“ kompletno stanje i rad svih unutrašnjih organa i tkiva." (meni ovo zvuci kao neko sarlatanstvo, ali samo zato sto o tome nemam pojma). Guglajuci, vidim da to ima tradiciju u Indiji, pa to ipak znaci da tu ima nesto ...

Link to comment

Ajurveda jeste alternativna medicina, tačnije metod dijagnostike i lečenja tradicionalne medicine. Videti pravilnik iz 2007.godine. Ne znam kako medicinska nauka definiše ajurvedu ili bilo koji drugi od ostalih metoda iz pravilnika, koji im je domen ( ceo organizam, pojedini organi i slično). Veoma me je iznenadilo usvajanje pravilnika, pa sam pronašla delimično objašnjenje. XX vek je obeležila tzv. alopatska medicina, koja se izučava na medicinskim fakultetima, a nove tendencije idu ka spajanju znanja iz alopatske i tradicionlne ( alternativne) medicine i stvaranju tzv. integrativne medicine, u kojoj bi i dalje primat imala alopatska medicina. Iako sam laik, ovo mi uopšte ne smeta, samo mi se čini da ovde praksa znatno ide ispred teorije, a i ispred zakona. Setila sam se afere iz 2005.godine kada je privatna ordinacija ECIM obavila sistematski pregled dece u jednoj osnovnoj školi, pri tom primenjujući metode ( BDORT) koje nisu zvanično odobrene. U to vreme je ECIM-ov glavni lekar bio Momir Dunjić, tada asistent na Medicinskom fakultetu u Prištini na predmetu ginekologija i akušerstvo, 2005. je pokrenut postupak za njegovu suspenziju, a potom je 2009.godine Dunjić doktorirao na pomenutom fakultetu. Ostalo je nepoznato kako se slučaj okončao, da li je BDORT metod novim pravilnikom dozvoljen ili ne. Ne negiram mogućnost razvijanja integrativne medicine, ne znam da li takav predmet postoji ( bilo obavezan, bilo fakultativan) na medicinskim fakultetima. Logično je da odlučujuću ulogu u njenom razvoju i primeni treba da imaju lica koja su završila medicinski fakultet. Međutim, ono što mi smeta je da u ovim novim tokovima nema lekara sa ozbiljnim (sub)specijalizacijama kao npr. hirurgija, interna medicina, hematologija, kardiologija. Ako su i uključeni medicinski radnici, po pravilu se radi o višim medicinskim sestrama, lekarima kojima je domet opšta praksa, medicina rada, socijalna medicina, diploma prištinskog/ mostarskog medicinskog fakulteta.EDIT: Nisu svi skeptici.http://www.youtube.com/watch?v=bLK3Z-Q220k

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...