Jump to content
IGNORED

Totalitarni režimi


Drug Chabor

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    26

  • ObiW

    17

  • Musharaf

    16

  • Filipenko

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

О Црвеним Кмерима http://www.youtube.com/watch?v=JzYoJHNfj6E
Od ovog visedecenijskog izjednacavanja SSSR-a i Treceg Rajha coveku stvarno pripadne muka, koliko god to puta da sam procitao u savremenoj iliteraturi, cuo na History Channel-u, pa cak i na seminarima koje pohadjaju ljudi iz moje struke - istoricari.
tema je sssr vs. nacisticka nemacka...vrati se votanizmu
Link to comment

Поставља се питање чијем блоку приписати злочине Црвених Кмера.Вијетнамци су их збацили са власти.Кина их је подржавала.САД су ћутале.

Link to comment
Поставља се питање чијем блоку приписати злочине Црвених Кмера.Вијетнамци су их збацили са власти.Кина их је подржавала.САД су ћутале.
ocigledno nisi pomno iscitao debatu. nije teza da staljin nije cinio zlocine ili da je staljinizam nekako 'bolji' od liberalnog kapitalizma (sta god to znacilo) vec da stavljanje u istu kosaru staljinizma i hitlerizma ide na ruku ovom drugom cisteci ga dela, specificno njegove, istorijske uloge. kao jedan od argumenata korisceni su razliciti primeri zlocina 'zapadnog' imperijalizma u poslednjih 100tinak godina od belgijskog konga do francuskog alzira.tvoje pitanje implicira da je na neki nacin hladni rat nastavak drugog svetskog rata te da je npr. auto-genocid u kambodzi deo iste linije kao i holokaust. a nije.
Link to comment
  • 1 month later...

Да не помињем колико су Грци огавни са тим својим кукумавчењем, а извршили су један од горих геноцида у 20. веку над бугарским становништвом егејске Македоније и ником ништа. Све поносни "наследници" Аристотела, а мали, црни, задрти и глупи.

Link to comment
Да не помињем колико су Грци огавни са тим својим кукумавчењем, а извршили су један од горих геноцида у 20. веку над бугарским становништвом егејске Македоније и ником ништа. Све поносни "наследници" Аристотела, а мали, црни, задрти и глупи.
Ti daleko ode :lol: ima, majku mu, u Grckoj i normalnog sveta, ali, nazalost, ne pretezu.ali naravno, u pravu si za Bugare. Danasnja grcka drzava je nastala uz povelike moralne kompromise.
Link to comment
Ti daleko ode :lol: ima, majku mu, u Grckoj i normalnog sveta, ali, nazalost, ne pretezu.ali naravno, u pravu si za Bugare. Danasnja grcka drzava je nastala uz povelike moralne kompromise.
Nije preporučljivo ljudske kategorije preslikavati na države i političko delovanje. Čovek može da bude moralan, ne i države i njihove politike. Ljudi mogu da budu prijatelji, ne i države i njihove politike.Pominjete Grčku i neki genocid, a zaboravljate da su sve današnje moderne evropske (i ne samo evropske, setimo se SAD i genocida nad Indijancima, maltretiranja crnaca) demokratije izrasle na nekom genocidu u istoriji. Prisetite se nekadašnjih kolonijalnih sila Španije, Italije, Portugalije, Britanije, šta su njihove vojske radile po Africi, Aziji, Južnoj Americi ... Setite se Japanaca šta su radili Kinezima u Drugom svetskom ratu i ranije. Pa onda Turci na Balkanu, kasnije sa Jermenima i Kurdima ... Hrvatska sa Srbima ... Skandinavske države su se međusobno kokale ... Nemci u Drugom svetskom ratu ... Francuzi u doba Napoleona ... i da ne nabrajamo ... Pozivati se na moral, pravdu i pravičnost kada se govori o državama jeste malo deplasirano ... Edited by stoka
Link to comment
Mozda je deplasirano, ali ja ne planiram da prestanem da to radim zato sto su nosioci drzavne politike - zivi ljudi.
... a da ne pominjem samogenocide koje su revolucionarne vlasti Kine, afrički režimi i Staljin sprovodili prema sopstvenom narodu ... što bi rekli, pored takve "narodne" vlasti, neprijatelji im nisu ni bili potrebni! Edited by stoka
Link to comment
... a da ne pominjem samogenocide koje su revolucionarne vlasti Kine, afrički režimi i Staljin sprovodili prema sopstvenom narodu ... što bi rekli, pored takve "narodne" vlasti, neprijatelji im nisu ni bili potrebni!
Zaboravio si jedino šampione autogenocida, Angkar.
Link to comment
  • 4 months later...

Na ovim prostorima teško da je bilo goreg režima od Brozovog, kome su narodi i narodnosti baš juče dali parastos. Nažalost, rulja pamti samo poslednje, kreditirane godine te istorijske svinjarije.No, taj režim nikada nije preciznije definisan a na osnovu svog ukupnog učinka, što zbog programiranih samoupravnih masa krajnje nevoljnih za introspekciju, što zbog, da parafraziram hrvatske medije kada se izjašnjavaju o Bljesku - činjenice da ista (isti) nije izazvao/la osobitu reakciju svevidećeg Zapada...

Edited by Bebler
Link to comment

Da, bilo je to uzasno. Ono sto je doslo posle bio je pravi dasak svezeg vazduha, mira i prosperiteta.

Link to comment
Да не помињем колико су Грци огавни са тим својим кукумавчењем, а извршили су један од горих геноцида у 20. веку над бугарским становништвом егејске Македоније и ником ништа. Све поносни "наследници" Аристотела, а мали, црни, задрти и глупи.
Ti daleko ode :lol: ima, majku mu, u Grckoj i normalnog sveta, ali, nazalost, ne pretezu.ali naravno, u pravu si za Bugare. Danasnja grcka drzava je nastala uz povelike moralne kompromise.
Ja imam dosta grcke krvi i drago mi je da ovde nailazim na stavove svojstvene nekim sovinistickim grupacijama primata.Svaki narod je u svojoj istoriji imao svoje uspone i padove, zlostavljao nekoga i bio zlostavljan.Koliko drzava nije nastalo uz povelike moralne kompromise ? Ne znam da li me je vise ocarao ovaj prvi svojom patoloskom ozlojedjenoscu ili ovaj perfidni mlakonja sto ga "prekoreva".Birajuci izmedju stavljanja ovog dvojca na ignore listu i nepropustanja prilike da im repliciram na svaki ovakav KKK post, opredeljujem se za ovo drugo. Drago mi je da povremeno skidate kapuljace. Zanimljivije je, zaista. Edited by Logotet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...