Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

To je neka sintetika, te arome za kolače, nije prošlo pored vanile.

Prava Madagaskar vanila košta da se smrzneš, recimo ovde je pola litra 150€ :wacko:

Možeš i da kupiš štapiće, pa da sam(a) praviš alkoholni ekstrakt, ali to traje čini mi se jedno dva meseca minimum...

Link to comment
5 minutes ago, Skyhighatrist said:

To je neka sintetika, te arome za kolače, nije prošlo pored vanile.

Prava Madagaskar vanila košta da se smrzneš, recimo ovde je pola litra 150€ :wacko:

Možeš i da kupiš štapiće, pa da sam(a) praviš alkoholni ekstrakt, ali to traje čini mi se jedno dva meseca minimum...

Baš tako :)

Link to comment

Ovo sa štapićima u DIY varijanti je isto skroz ok, morao bi da potražim, ali čini mi se da su dva štapića (1500 din) mera za 300ml alkoholnog ekstrakta.

Ima i neka fora da se alkoholni ekstrakt posle prevede u nealkoholni, al' se ne sećam tačno postupka...

Link to comment

Pravim stalno ekstrakt od vanile sa votkom, ne znam da ga prevedem u bezalkoholni, ali i ne treba mi i skroz je ok, osim sto su potrebna dva meseca, ali uvek dodajem nove stapice i dopunjavam votkom, tako da bas traje. Drugarica pravila sa lozom, kaze da je dobar ekstrakt. I vanilin secer uvek iz domace radinosti koristim, ne moze sa onom hemijom da se poredi, mislim nije problem hemija, vec odsustvo pravog mirisa/ukusa.
Tako i ona bljaks vodica-vanila DrEtker ne vredi 5 para.

Ali kada vidim one poslasticare sa pastom od vanile kako barataju cry.gif

A onda nadjem...

https://chef-boutique.rs/proizvod/eurovanille-vanila-pasta-sa-semenkama-1kg/




Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...