Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Raniije sam nabavljala od rodbine iz resavskog kraja, stvarno je bio dobar, ali kako sve redje idem, morala sam ovde da se snadjem i gde cu, sta cu, naletim na Kovacevice u zdravim hranama tipa Biospajz i Maslina, imali neke sertifikate, hvaljen. Kao ajd da probam, i mnogo mi se dopao, onda se ispostavilo da ne prodaju vise po prodavnicama, nazivem ih, a oni bas blizu mene. Tako da vec odavno samo ih pozovem da vidim ima li koga kod kuce, iako je bakuta njihova stalno tamo, kupim sta mi treba i milina. A eto krenuli i sa online prodajom.
Ja sam jako zadovoljna i bas me zanima sta ces ti da kazes[mention=408]banatjanin[/mention]
I jabukovo sirce im je super. Inace probala sam uglavnom sve vrste meda, kao i vecinu proizvoda, a apamixom (med i maticni mlec) kljukala babu smile.png i bratance sa bronhitisom, kao i medom sa zelenim orascicima, i davali rezultate.







Link to comment
1 hour ago, morgana said:

gdje kupujete med i koji?

 

nikako po prodavnicama. najbolje direktno od pčelara. 

vojvodina je zatrovana, mada sam ja obožavao suncokretov iz melenaca. taj sam naručivao sukcesivno. mahom dobijam. jede mi se onaj sa tasosa. 😀

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Uzeću bagremov, vidim da idu na pašu u Deliblatsku  peščaru, tako je i deda. Lipov ne volim. Nego, kakav im je šumski? 
Odlican i sumski i livadski, malo jaci, aromaticniji, mirisni, a trosim trenutno divni, blagi bagremov, koji je vec poznat da ima manje polena od ostalih, pa je pogodniji za alergicne (srecom nisam, samo ga volim).

ad455d569dcba8f2a030aef53b557df9.jpg



Lipov im je isto bas dobar, mada on najbrze kristalise, dobar za bolna stanja grla i kasalj.





  • +1 2
Link to comment

e @Jumanji hvala i od mene, probaću i ja čim potrošim ovaj koji sam uzela iz okoline Zaječara.

 

inače sam ja svoja putovanja po Srbiji, česta pre pandemije, uvek koristila da kupujem razne prehrambene proizvode; poslednji dobar med (pre ovog iz Zaječara) sam kupila u Bačkom Monoštoru od porodice Periškić.

 

 

  • +1 1
Link to comment

evo ima meda u zavodu za transfuziju, treba samo litar krvi 


 

Quote

 

Dobrovoljnim davaocima krvi na poklon med

 

U čast obeležavanja 122 godine od osnivanja Društva pčelara „Beograd”, u Institutu će se održati „Medeni dani”. U četvrtak i petak, 19. i 20. novembra, od 7 do 19 časova, svi davaoci krvi koji budu donirali krv u Institutu za transfuziju krvi Srbije dobiće na poklon teglu domaćeg meda.

 

 

http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1777810-dobrovoljnim-davaocima-krvi-na-poklon-med/

 

Link to comment

Ima poslastičarnica negde kod Cvijićeve, prodavali su kesten pire (ređe) i kesten brašno (češće), ako ti znači, pitaću gospođu za kontakt kad se vrati sa šljake...

Link to comment
evo ima meda u zavodu za transfuziju, treba samo litar krvi 

 
 

Dobrovoljnim davaocima krvi na poklon med

 
U čast obeležavanja 122 godine od osnivanja Društva pčelara „Beograd”, u Institutu će se održati „Medeni dani”. U četvrtak i petak, 19. i 20. novembra, od 7 do 19 časova, svi davaoci krvi koji budu donirali krv u Institutu za transfuziju krvi Srbije dobiće na poklon teglu domaćeg meda.
 
 
http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1777810-dobrovoljnim-davaocima-krvi-na-poklon-med/
 
pumajkumu a ja dala juche u autobusu :dry:

istina osvojila bash lepu majicu :hihi:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ima poslastičarnica negde kod Cvijićeve, prodavali su kesten pire (ređe) i kesten brašno (češće), ako ti znači, pitaću gospođu za kontakt kad se vrati sa šljake...

 

super, hvala!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...