Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

:) sto se mene tice da, i dzumandzi ima delimanovog rodjaka, za moje kriterijume i potrebe, to je odlicna sprava. 

 

 

citav novi svet mi se otvorio kad sam obratila paznju na ponudu alkoholnih pica na tezgama na kalenicu. bejliz i kerolans 0,7 od 1100 do 1300, kako gde. ja naravno za 1100 :D

 

 

treba da kupim sveze urme, nosim na poklon, znaci neke lepe. dal je svejedno na kojoj tezgi kupim, to su ona ruzna pakovanja iranskih datulja na tezgama s rinfuznom robom, po 200 dinara? jel postoji nesto reprezentativnije, bolje, ukusnije? 

 

Link to comment

One u kutiji od 500g, valjda isto iranske. Boljih za mene nema kod nas.

S tim sto su sada mnoge te kutije i zatvorene onom providnom folijom, kao i sto bi trebalo.

 

 

Link to comment

Eventualno ako nadjes pakovanje sa urmama koje su jos uvek na grani,kao grozd.I one su lepe,svetlije od Iranskih a isto skroz prirodne.Iranske su odlicne.

Link to comment

de da nadjem, kako ti zamisljas srbiju :D

 

procunjacu malo ovih dana trzistem svezih urmi po pijacama, te iranske su okej, nervira me sto su ruzna pakovanja i karton uvek izgleda ko da je vlazan, a ja s urmama idem u goste. 

 

Link to comment
15 minutes ago, darling said:

tenks, to su one crne, sto lice na debele bubasvabe? 

 

Te su, iako nemam baš takvu asocijaciju. Urme su super, pakovanje takvo kakvo jeste - ko zna šta piše na njemu?

Aman ih takođe ima u ponudi.

Najbolje, najjeftinije  i jedine originalne su u Lidlu. 

 

Edit. Prepakuj!

Edited by Ras
Link to comment

Bubasvabe [emoji23][emoji23]

Pa nisu bas tako crne

 

Pronadji te kutije samo u celofanu i resen ti je spoljni izgled [emoji4]

Mogu da se zakunem da sam na pijaci videla i takve, ali poslednji put kupila neku zalihu u Veru, tako da imas tamo. U marketima vrv moraju da budu u foliji.

 

 

 

 

Link to comment

nisu ni bubasvabe toliko crne. u mojoj fantaziji bubasvabos legla izmedju dve urme i pravi se mrtva :D

 

oki, fala, pogledacu i u supermarketu. videla sam pre neki dan u univeru, al nisam znala da su to te koje trazim. 

 

 

Link to comment
5 hours ago, SDSG said:

Pa na pijaci se prodaje list sa vinjage, a ne sa loze iz vinograda, tako da uzivaj i kupuj. 

kako to mislish? na lozu koja se pushta samo za senku ili na parthenocissus psece grozdje? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...