Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Sad pričao sa kumom koji živi u Zaječaru, kaže može još da se nađe smrčak, a spominje i neku šljivarku i đurđevku. Ako sam dobro razumeo ta druga imena...

Link to comment

smrcak moze jos da se nadje na visi nadmorskim visinama..tamo sve dolazi kasnije

i da, imaju  sljivovaca i djurdjevaca to smo juce brali...a pocinju i vrganjevke..na nekim planinama vec ima i vrganja a mi smo juce nasli jednu iz  porodice vrganja - suillus granulatus iliti ovcarka

 

 

@darling

 

pa nece ni ta gljiva ni ta biljka sama da ti skoci za vrat i da te ujede pa da iskrvaris....

nego si ti taj koji odlucuje sta ce biti sa njom i sa tobom...ucis,saznajes,gledas pa ili uberes ili ne uberes

 samo malo kada se izuci ceo taj svet ti se otvori i vise nikad nije zastrasujuci i smtronosan....a kao i obicno obrazovanje je majka mudrosti :D

 

 kao i u svemu vezanom za prirodu postovanje sa dozom strahopostovanja i nimalo ega i nema problema

 

a ta tvoja teorija je,po meni pre vezana za kupovanje toga na pijaci ..ne razumem ljude koji vole gljive,provode vreme u prirodi a nece da nauce nista,bar osnovno a kupuju gljive na pijaci..i daje svoj zivot tamo nekom nepoznatom beracu/prodavcu nego da ga drzi u svojim rukama..

Edited by ivy
Link to comment

retko dodje vest da se neko otrovao pecurkama s pijace. desava se, naravno, al najcesce se truju beraci.

 

to sta meni prolazi kroz glavu kad nesto procitam inace ne mora imati puno veze sa stvarnim zivotom :D

 

 

 

Edited by darling
Link to comment

juče na kaleniću

vrganj koji bi mi (kada ga nađemo u šumi) bacili prezrivo. em star, em pola izgrižen

neka mlada žena ga prodaje po 3000 din /kilo :isuse:, kuda ide ovaj svet

 

malo dalje, neka organska radnjica, lepo pakovanje za 4 jaja, 160 dindži - mašala, pomislih

 

onda opet malo dalje, red se nabio tamo za pitu ispod sača

oči gladne, te mi naručismo, ja ostala da čekam kod onog stola, e da bi to smazali momentalno, muž donese pitu, otvori, a ona se lepo razlije okolo :wacko:

 

ja besna, vratim se unutra i pokažem im ''to'', oni meni daju drugu pitu koja je kao manje vlažna unutra  - zeljanica

ajde kao malo bolja, međutim, jestivo samo ono okolo, unutra skecano

dođe gazda (ili neki radnik nemam pojma) uglavnom pošten čovek, kaže, problem je što je vruća i žao mu što smo nezadovoljni

kažem ja njemu, aman čoveče mi smo izbosne, znamo šta je pita, nije ovde problem što je vruća, nego je pita predebela a peče se naglo, ovo je nepečeno, ne znate vi šta je pita

i tako, više od pola ostavimo i odemo

a narod i dalje navaljuje

nisam pametna, ali tu pitu više jesti neću

Link to comment
26 minutes ago, aram said:

javlja mi se da se sutra otvara zemunski Kućerak u Sremu. a tu ima svašta nešto dobro. tj. sve što sam probao je bilo odlično.

To prodavnica ili kafana?

Link to comment
18 minutes ago, Tvrdica said:

Менс чини да је већ било отварање...ил сам сањала.:rolleyes:

a mož bit, ipak sam ja podaleko :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...