Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

 
Kravica je imala dovoljno hemije u sebi da preživi 12 meseci u frižideru i opet uspe da se ulupa u sasvim jestiv šlag.
Sta je tu jestivo, pitanje je sad...? nema mleka, nema jaja. 2xprah + voda?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Mmmmm sumsko pile, ima ga kod mene na vidikovackoj uvek u ponudi, kad mu je vreme naravno.
Ako neko trazi gde to tacno, prva tezga tacno preko puta ulaza u Sop en' go, provereno odlicne pecurke u ponude uvek ima.
Jedva cekam sveze lisicarke.

Link to comment

i ja..meni su lisicarke omiljene cak vise i od smrcaka i od vrganja :P

 

 

ali su najveca zahebancija za ciscenje..one su nisko pri zemlji pa ako je bila neka kisa skroz ih isprska i izblatnjavi a zemlja udje u onih  njenih milion listica..za poludeti od ciscenja cetkicom za zube,uvek pojedem i malo zemlje sa njima :(

Edited by ivy
Link to comment

ja sada ,,gajim,,(citaj dnevno obilazim i pazim) jedno pile na jednoj vrbi koje je izbilo na 8mesta i trebalo bi biti 8 gljiva ..trebalo biti za berbu za koji dan...samo ako me neko ne prestigne..

Edited by ivy
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Mmmmm sumsko pile, ima ga kod mene na vidikovackoj uvek u ponudi, kad mu je vreme naravno.
Ako neko trazi gde to tacno, prva tezga tacno preko puta ulaza u Sop en' go, provereno odlicne pecurke u ponude uvek ima.
Jedva cekam sveze lisicarke.

jes ti kupila pavlaku?

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Mmmmm sumsko pile, ima ga kod mene na vidikovackoj uvek u ponudi, kad mu je vreme naravno.
Ako neko trazi gde to tacno, prva tezga tacno preko puta ulaza u Sop en' go, provereno odlicne pecurke u ponude uvek ima.
Jedva cekam sveze lisicarke.

 

Ima ga (ili je bilo) i na Zemunskoj pijaci. Dok sam živeo na Altini, devojka i ja smo ga kupovali par puta ali nismo uspevali dovoljno lepo da ga spremimo pa smo odustali.

Ne sećam se da sam ga vidjao na Kaleniću. A na Paliluskoj pijaci je bila jedna što je prodavala dve vrste sušenih vrganja, skuplje i jeftinije. E, ti jeftiniji su takodje bili sasvim dobri pa sam ih koristio da unapredim obične šampinjone i slično.

Link to comment
i ja..meni su lisicarke omiljene cak vise i od smrcaka i od vrganja [emoji14]

 

 

ali su najveca zahebancija za ciscenje..one su nisko pri zemlji pa ako je bila neka kisa skroz ih isprska i izblatnjavi a zemlja udje u onih  njenih milion listica..za poludeti od ciscenja cetkicom za zube,uvek pojedem i malo zemlje sa njima :(

Jeste zez, ali se trud isplati, mnogo ih volim [emoji173]

 

 

Ima ga (ili je bilo) i na Zemunskoj pijaci. Dok sam živeo na Altini, devojka i ja smo ga kupovali par puta ali nismo uspevali dovoljno lepo da ga spremimo pa smo odustali.

Ne sećam se da sam ga vidjao na Kaleniću. A na Paliluskoj pijaci je bila jedna što je prodavala dve vrste sušenih vrganja, skuplje i jeftinije. E, ti jeftiniji su takodje bili sasvim dobri pa sam ih koristio da unapredim obične šampinjone i slično.

 

Kako niste uspeli, pa odustali? Bacili? :(

 

"Pile" mora da se prokuva prvo par minuta, zbog oksalne kiseline, a onda se ocedi dobro i spremi po volji, pece, pohuje, mesa sa drugim pecurkama...

E cula sam da nije preporucljiv alkohol da se konzumira dok se jede ovo pile, hoce da boli stomak, te vince nisam nikad knzumirala uz njega -.-

Sto je minus naravno...jos ako nije istina..

 

Link to comment

Jok, pojeli :lolol: ali nismo bili oduševljeni.

Ako se dobro sećam, prvi put smo ih samo pekli na roštilj tiganju i bile su dozalaboga suve. Onda smo probali i nekakvo mariniranje a možda i pohovanje. 

Ma, ona je bila novopečena vegeterijanka pa sam uglavnom ja eksperimentisao oko kuvanja. 

 

 

Link to comment

Mislim da mi je to i rekao neko od poznavalaca. No, ništa strašno, probali i nije uspelo.

Ali, lisičarke volim, one me nikad nisu izneverile.  :happy: 

 

Link to comment

Morala sam da potražim šta je taj matilovac - pa to je Feldsalat! Jam, mada se nikad skoro ne setim sama da ga pazarim na pijaci. Super je sa balzamikom i semenom bora (kako mi to zovemo? Pinienkern/pine nut)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...