Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Mislim da je to ovo.

 

https://www.kupindo.com/Case/33454393_Amonijum-hidrogenkarbonat-E503

 

Prodao covek ali ga je mozda lakse naci pod tim imenom.

 

Ovde kazu

 

http://www.coolinarika.com/forum/kuhanje/razmjena-recepata/58361/

 

Jasno da ne krivim trgovinu u kojoj nisam mogla kupiti licitarski kvasac, oni se samo pridržavaju propisa jer tako moraju ali ja još uvijek ne shvaćam da se taj kvasac poistovjećuje sa otrovima, odnosno teškim metalima...Pa drugo ime mu je amonijak za kolače i kako mi je rekla jedna magistra u ljekarni

 

Pa sam guglao "liciderski kvasac" pa natrcao na ono...

 

U svakom slucaju pazljivo sa ovim cudom :)

 

 

edit: uglavnom nalazim u vrecama po 25 kg. Mozda da pitas nekog ko prodaje liciderske proizvode.

 

edit 2: U Hrvatskoj se prodaje po apotekama pa mozda vredi probati i kod nas

 

http://www.ljekarnasdz.hr/nasa-ponuda/galenski-laboratorij/artikal/prodid/597

 

edit 3:

 

http://infolek.com/search.php?query=AMONIJUM%20BIKARBONAT%20LED%20KVASAC

Edited by katamaran
Link to comment

dalmatinski kolaci ko agens za dizanje najcesce koriste amonijak, i u dalmaciji ga ima u svakoj apoteci. ima i po radnjama. 

nego sam mislila da li je neko kupovao kod nas, da ne lutam 

izgleda da cu lutati :D

 

 

inace, na nemackom se zove hirschhornsalz, sto ce reci so jelenskog roga. zvuci ko da kuva vestica za ivicu i maricu :D

Edited by darling
Link to comment

Zovu ga jos i ledeni kvasac. Ima sigurno i po Bg apotekama kad ima u Sapcu.

 

edit:

 

Ledeni kvasac ili amonijum bikarbonat ili liciderski kvasac je praškasti proizvod koji predstavlja preteču praška za pecivo i sode bikarbone. Zvuči kao čista hemija i nešto za izbegavanje, ali u pitanju je bezopasno sredstvo za dizanje testa (bezopasno ako sledite uputstva za upotrebu, naravno). Pvobitno se dobijao iz jelenjih rogova, zato se danas u svetu može naći pod nazivom hartshorn powder. Nekada se mogao kupiti u bilo kojoj apoteci, a danas će vas apotekar samo pogledati čudno i odmahnuti glavom.

 

http://prstohvatsoli.com/bela-pita-sa-ledenim-kvascem/

 

Kako doći do ledenog kvasca? Ako živite u Srbiji, teško, uglavnom ga nema po apotekama (možete ga kupiti, ali ceo džak), ako živite u inostranstvu verovatno ga možete naći u bolje snabdevenim marketima, na delu gde se prodaju ostali proizvodi za pečenje testa, upakovanog kao i prašak za pecivo (kao npr. ovo). Mi se dovijamo metodom preko veze. Ako imate nekoga ko radi u prehrambenoj industriji (konditorskoj industriji) ili poznajete nekog čiku koji prodaje svilene bonbone i liciderska srca na vašarima, zatražite da Vam da malu količinu.

 

 

Mislim da sam na Kalisu vidjao liciderska srca. Mozda da vidis sa njima da ti prodaju neku manju kolicinu?

Edited by katamaran
Link to comment

Sad cisto iz radoznalosti ajd da pogledam cene namirnica za kolace i sl u inostranstvu .... udarila besparica a ja bih nesto fensi da napravim za praznike. Popizdela. Jebote kod nas je puter ko suvo zlato, najskuplji koji sam nasla je ovde kod nas. U Engleskoj u f-kin Waitrosu /u Tescu je jos dosta manje/ 250 grama je 1.20 funti. Nije ni cudo sto trpaju putera u sve naveliko u Bake off-u :). Jos sad kako je funta ljoljnula, jos je jeftinije kad preracunas, plus, naravno, imaju sve pavlake i kremove koji su na bazi mleka a ne ovo biljno djubre koje se kod nas prodaje. U Nemackoj i Madjarskoj je tu negde kao kod nas, malo i jeftinije jer ima dosta na akcijama.

Edited by hansolo
Link to comment

na cvetkovoj pijaci, u prodavnici stara planina, kilo putera 600 din  :fantom:

 

ed.

jbt, ja mislila to jeftino, sad preračunavam i skontam da je u germaniji jeftinije  :isuse:

a po našim prodavnicama je kilo sigurno preko hiljade

Edited by dùda
Link to comment

sad sam gledala na ideinom sajtu

 

kod nas maslac kravica, 200 g 265 din

 

strašno

 

dakle, ljudi, ne kupujte maslac u prodavnicama, ima onoga rinfuznog po radnjama koje prodaju mlečno (na pijacama) od 600- 700 din kilo

ja odavno taj kupujem, ima soljena i nesoljena verzija, odličan je, ništa lošiji od kravice

Edited by dùda
Link to comment

kupujem maslac na snizenju.

ti domaci rinfuzni (upravo mi je palo na pamet da mora da su iz onih istih mlekara u kojima su nasli eserihiju pre par dana :D) su mi okej za grube ukuse, al nisu za fine kreme, probija ukus stale. 

Edited by darling
Link to comment

nemam pojma,tetka kaze da je ovde sve duplo skuplje nego u de 

 

al moze aram da kaze iz prve ruke

 

Gledao sam po ljubljanskom Merkatoru pre mesec dana, raspon cena od 1,2 do 2,5 € za frtalj kile. Doneo paklu tog najjeftinijeg, slovenački proizvođač, sasvim korektno, smazan bez pardona. 

Link to comment

kupujem maslac na snizenju.

ti domaci rinfuzni (upravo mi je palo na pamet da mora da su iz onih istih mlekara u kojima su nasli eserihiju pre par dana :D) su mi okej za grube ukuse, al nisu za fine kreme, probija ukus stale.

Upravo, odlični su za bilo šta rustično, ali za fine stvari uzimam onaj Presidentov, koji je odličan

 

Radi se o tome da ti domaći imaju veći ostatak suve materije i mlečnih proteina. Potpuno su neupotrebljivi da na njima propržiš luk ili pečeš palačinke, jer odmah potamne

 

I da, ima puter za 1€ u nemačkoj, ali Aldi robna marka. Dobar puter svuda košta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...