Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

pa ovaj kolac moze bez secera..pravim i ja isti taj zuti kolac sa jogurtom i vocem samo sa kokosovim brasnom koje je doduse samo slatkasto i predivno!

dobro je i sa jabukama i cimetom,sa sljivama,kajsijama..

 

 

a ovi ti donesu kokosovo brasno na kucu odmah sutradan...meni je tu vise cena postarine diskutabilna al jbga..

http://steviarebaudiana.rs/webshop/termek/59-

Link to comment

ne moze svaki kolac s nula secera. ima recepata gde je dovoljan secer iz voca il iz cokolade, alkohola, al negde treba. moja misija kao poslasticarke u ovoj dekadi je da iz recepata koje pravim izbacim viskove secera. ono sto mora da ostane, neka ostane, nemam problem s tim.  

+1

Link to comment

pa ovaj kolac moze bez secera..pravim i ja isti taj zuti kolac sa jogurtom i vocem samo sa kokosovim brasnom koje je doduse samo slatkasto i predivno!

dobro je i sa jabukama i cimetom,sa sljivama,kajsijama..

 

recept na sunce 

Link to comment

recept na sunce 

 

 

pa osnovni biskvit je

 

2jajeta

1dl neke pogodne i prigodne masnoce po izboru

2dl jogurta

zasladjivac po izboru(ja stavim steviju)

4 kasike pravog kokosovog brasna

1/2 praska za pecivo

 

pece se na 180-200c 35-45min

 

sve se smucka zajedno...pa onda u to dal rendane jabuke i cimet,dal kakao..moze u kalupe za mafine,moze u pleh..

dal se tako prospe u pleh pa odgore poredjaju kajsije,dal sljive,dal visnje.. za maline,bobicasto i to neznije voce bi trebalo prvo na pola ispeci biskvit pa onda poredjati..

 

ovo su sa jabukama

2015-05-23-876.jpg

Link to comment

fala, ide u arhivu recepata

odgovara mi jer je bez brašna a pokušaću sa steviom umesto šećera

 

šta je bolje, da li stevia u tečnom stanju ili u prahu ?

i koja količina otprilike ?

Link to comment

a jel imas pravo kokosovo brasno?

 

ja imam steviu u prahu neku 100% iz amerike i stavim 3-4 te neke male merice koje sam dobila u pakovanju..drugacije ti ne bih znala reci..a uvek mozes i da stavljas malo pa liznes i tako..

Link to comment

malo jeste skuplje ali  se dosta sporo trosi..od ove kolicine (4 kasike brasna ) se dobije 13-14 mafina..dosta upija tecnost i bubri pa ga ne treba mnogo za recept..

Link to comment
  • 2 weeks later...

To je testo kao za americku pitu, koje sam oblikovao unutar silikonskog kalupa da bude suplje. U sredini se nalazi krem napravljen od obarenih kupina i borovnica, kao i Dukatos grckog jogurta, u koji sam dodao zelatin, kako bih dobio kompaktnu masu. Kada sam to nasuo i ohladio, preko sam stavio jedan sloj voca i stegao pomocu zelea za torte. Nakon toga sam stavio ovu aljkavu cokoladnu glazuru, i dobio novu ideju: zalio sam voce na vrhu cokoladom, i nju iskoristio kao podlogu za novi sloj svezeg voca.

 

Ovo je kolac o kakvom sanjam kada sam naduvan, da bude apsolutno ispunjen vocem od dna do vrha ali da bude zasitan, da ima i testa i cokolade i svega.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...