Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

napravljena reforma, skoro mi nije ovako dobro ispala :njam:a sutra ona bela torta što kačih recept već (i rekoh da uglavnom ljudi koji ne vole šnenokle nisu baš oduševljeni njome)

Link to comment
napravljena reforma, skoro mi nije ovako dobro ispala :njam:a sutra ona bela torta što kačih recept već (i rekoh da uglavnom ljudi koji ne vole šnenokle nisu baš oduševljeni njome)
Postoje ljudi koji ne vole snenokle?
Link to comment

a mož i jedno i drugo :Pa mož i treće: ja sad dam recept, a onda ti napraviš pa zoveš :Delem:Pavlova++++++bela:~~~~Dobro umutiti 4 belanca uz postepeno dodavanje 16 kašika šećera.Dodati 1 kašiku belog balsamika, 2 kašikice gustina i malo vanile.Promešati ručno kašikom, sipati u podmazan pleh i sušiti u rerni, najpre na 180°C pa kad se podigne smanjiti na 150°C i peći dok ne dobije zlatastu boju.Isključiti rernu i ostaviti da se ohladi u rerni.Odozgo staviti pola litre dobro umućenog šlaga s malo prah-šećera i 2-3 marakuje.crna:~~~~Dobro umutiti 6 belanaca uz postepeno dodavanje 24 kašike šećera. Dodati 1 kašiku crnog balsamika, 2 kašikice gustina, 3 kašike kakaa, 50g sitnih parčića crne čokolade. Izmešati ručno kašikom, sipati na podmazan pleh i peći na 180°C a kad se podigne smanjiti na 150°C i peći oko sat vremena. Ostaviti da se ohladi u rerni.Odozgo staviti pola litra dobro umućenog šlaga u koji se doda nekoliko kašika kakaa (po želji), 2-3 marakuje, i može da se narenda malo crne čokolade.Generalna napomena: belanca se bolje umute ako se posuda pre mućenja obriše limunom.

Link to comment

najdzelina cokolit pavlova je zakon plus uvek uspeva. sto se za druge pavlove u mojoj kuhinji ne bi moglo reci. inace su najdzeline torte, kad se probere sta valja medju njima, na primer, klaud kejk, odlicne. mada je istina i da dosta cesto preteruje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...