Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

to, fala svima, napravicu neshto od toga i dojaviti.

 

 

edip. arame kolki pleh?

 

u svakom suchaju vocke ozgo, da nemaju mnogo vremena da propadnu na dno, to je pretpostavljam ideja.

 

 

 

e, da, daj i taj loaf detaljnije. pa da vidim koje cu.

Edited by gospa buba
Link to comment

to, fala svima, napravicu neshto od toga i dojaviti.

 

 

edip. arame kolki pleh?

 

u svakom suchaju vocke ozgo, da nemaju mnogo vremena da propadnu na dno, to je pretpostavljam ideja.

 

 

 

e, da, daj i taj loaf detaljnije. pa da vidim koje cu.

Moj plek je 20x35cm. Nece vocke da propadnu, gusto je to dosta, ja ih bas uguram malo... Loaf malo kasnije, cim stignem kucama.

Link to comment

Moj plek je 20x35cm. Nece vocke da propadnu, gusto je to dosta, ja ih bas uguram malo... Loaf malo kasnije, cim stignem kucama.

neje hitno. ovo ce da bidne vecheras, ako ne pozderu jagode dok dodjem.

Link to comment

Hb renne :)

 

Dakle loaf:

 

Osnova mi dodje otprilike ista uvek - 225-250gr brasna, 80-100gr maslaca sobne temperature, 100-110gr secera, prasak za pecivo, jedno jaje, prstohvat soli, kora od limuna.

Brasno i prasak za pecivo dobro prosejati, sa sto vece visine, da udje dosta vazduha. Onda u to dodati secer i maslac i prstima utrljati, opet podizuci stalno u vazduh, dok se ne dobije struktura kao krupan pesak. Ondak se u to dodaje razno, sta ti naidje. Najcesce pravim kombinacije banane (komada 4) i seckani orasi (50gr) ili sevilla bitter orange dzem (oko 200gr) plus neke cranberries, blueberries ili vec neke berries, ali ovde i sada se radi o jagodama. Tj. strawberries :D

Tu sam turio danas oko 300gr jagoda gnjecenih viljuskom, plus desetak sitnih iseckanih na cetvrtine, dodao sok od onog jednog limuna ciji sam koricu narendao u brasno i to izmesao sa umucenim jajetom. To sjedinio sa onim brasnom, sipao u onaj duguljasti plek, zaravnio kasikom i posuo demerara secerom, kasikaipo mi bilo dosta. Resetku rerne za jedan podeok ispod sredine, na 180. 50 min tako, onda ovlas prekrio komadom folije, da ne gori ozgo, pa jos 20 min. Proveris cackalicom uostalom. Kad izvadis iz rerne ostavis deset minuta u plehu, pa onda izvadis na neku resetku. Moze da stoji tri-cetiri dana, prosto umotan u papir u kom se pekao plus uvezan u kesu ili u nekoj limenoj kutiji koja dobro dihtuje.

Link to comment

"oš kolač"

Evo i ja stavio Teu u itinerer, na proputovanju do otoka... Prvi septembar, pa ako valja, ponovo 14ti.

 

Idem po kući i vežbam splitski izgovor "oš' kolać" :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...