Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

pravila sam sladoled po guzovickinom receptu. nije mi uspeo, jer sam koristila pogresno kondenzovano mleko. moje je bilo retko i nezasladjeno, njeno gusto, kremozo, zasladjeno. masa koju sam dobila je zaledjeni desert. skepticna sam da to uopste moze da se napravi bez alkohola koji sprecava kristalizaciju.

pojelo se, naravno, bilo ukusno, al bzvz. zasladjeni peceni lesnici iz recepta su dobar fazon: na teflonu ispeci 100 grama pecenih lesnika i kasiku secera u prahu. dosta dobro. 

Edited by darling
Link to comment

njeno gusto, kremozo, zasladjeno.

 

Večni hejt za nestanak kondenz mleka ABC Pomurka. U pradavna vremena bilo u Centroprom delikatesu pored Slovenijašporta, posle ga ganjao po zagrebačkim Konzumima dok se nije zaratilo, na kraju prestali Janezi da prave.

Link to comment

zato sad sve pravi nestle :(

 

 

ovo mleko koje sam koristila je od grka s kalenica, mislila sam da ce biti dobro, kad ono sipak. rekli su mi moji da ima u veru noynoya i da je to ono sto mi treba za sladzu. 

Link to comment

to iz maksija je tecno i nezasladjeno. 

 

@ aram  ee znas ti kad sam ja sa starackim slepilom zadnji put procitala etiketu :D cini mi se da necu moci da biram, ima to jedno, pa sta ispadne. svakako cu doneti od negde kad budem isla... 

Link to comment

jela sam ovih jedan kolac tart i jedno nesto slatko sto se zove supa lesnik u cvecu zla. tart odlican, a od juhe lesnika kolutale su mi oci od ushicenja. jedva cekam da pojedem i sve ostalo. 220 dinara. 

Link to comment

darling, da znash da sam totalno masterovala onaj kolach od sira. vishe sira, manje brashna, grozdjice. sledeci put jos dodaem glazuru od bele chokolade i to je kraj.

 

smutila sam ga s kokosovim brasno (proteinom, 50 grama) umesto obicnog brasna il badema + kandirane narandze + dosta amareta. odsekla sam sad okrajak, jos je vruc, odlican. jedino me nervira sto su jaja bila zuta, pa deluje dosta seljacki, da ne kazem prostacki :D al pojesce se... moze ovaj recept jos da se doradjuje. zanima me da l bi trpeo sveze voce, tipa da sam natrpala i ananasa unutra? pa da ga nazovem tropska fantazija :D 

Link to comment

to je samo obezmasceni mleveni kokos, nema nista posebno u njemu. nisam imala badema, a ni brasna (bacila prosle nedelje sve brasno iz kuce, objavila sam rat moljcima). ovo kokosa taman sam potrosila kesu koju sam imala, to je sve. za ovaj kolac u kom dominira limun je okej. nemam zelju da mi ostali kolaci u zivotu budu kokosavci. 

 

ajvi, jbt, jel ima sekta kokosovo brasno, al ne obicno kokosovo brasno, nego ovo neobicno? :D ne razumem fascinaciju 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...