Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

cmrljo, jel'ti to redovno pustošiš maksi u čika ljubinoj? :)
tamo nema nista da se kupi plus je veliki red, teza su akcijanja u pitanju :)@pavllle obustavi potragu. afterejt ne podnosim i nijednu taku mint cokolada varijantu. imam utisak da jedem zvaku i cokoladu u isto vreme. fuj.
Link to comment
obustavi potragu. afterejt ne podnosim i nijednu taku mint cokolada varijantu. imam utisak da jedem zvaku i cokoladu u isto vreme. fuj.
e to je ta metafora koju sam vjekovima tražio! Ali za ove druge mintaste čokolade, after 8 dobro podnosim.
Link to comment
kako nije tema, dukat ima i cokoladne baklavice :wub:
Ukrade mi repliku...
njih nisam probala :(
O kakva greska ...meni se cak desi da samo njih uzmem.A kako nisi probala zar si mogla da ih promasis?Ili si mislila da su to obicne ali malo zagorele? ;)
Link to comment

mrzim after eight. ne bih ih pojela ni pod zverillinim uslovima, provereno. mene podsecaju na kombinaciju sirupa za prehladu iz detinjstva (baktrim, valjda) i cokolade. grozno.

Link to comment

Nisam neki fanatik za čokoladu (ni za hranu uostalom) ali kada bih morao da biram omiljene, dvoumio bih se između onih sa rižom i životinjskog carstva (sa sličicom :))

Link to comment
O kakva greska ...meni se cak desi da samo njih uzmem.A kako nisi probala zar si mogla da ih promasis?Ili si mislila da su to obicne ali malo zagorele? ;)
nisam ih ja kupovala, samo degustiralau vezi sirupa za djecu, zna se da je folkodin bio najgori
Link to comment

Kad smo kod cokolade, ja imam drugara koji moye da jede iskljucivo onu cokoladu za kuvanje dok ja jbga ne mogu nju nikako, mnogo mi brate gorka.E da i jedna od najgorih kombinacija je ona punjena sa kremom od jagoda.Samo sto ne bacim peglu kad se nateram da probam to....

Link to comment
Kad smo kod cokolade, ja imam drugara koji moye da jede iskljucivo onu cokoladu za kuvanje dok ja jbga ne mogu nju nikako, mnogo mi brate gorka.E da i jedna od najgorih kombinacija je ona punjena sa kremom od jagoda.Samo sto ne bacim peglu kad se nateram da probam to....
tacnije krem sa ukusom jagode dry.gifbiggrin.gif
Link to comment
pentrexyl za decu, roze, tečni...mljac
:wub:
danas je sve manje prave cokolade. uglavnom se koriste zamene. vise informacija npr ovde
ne znam otkuda ti ovo?naravno, nije sve sto je braon cokolada (da ne dajem sad primere ;) )ali tamo gde pise da je cokolada, tamo je cokoladau budjavim industrijskim proizvodima se odavno koriste kojekakve zamene, ali lepo pise koji je procenat kakao.a, pa ni tada nema zabune
Kad smo kod cokolade, ja imam drugara koji moye da jede iskljucivo onu cokoladu za kuvanje dok ja jbga ne mogu nju nikako, mnogo mi brate gorka.E da i jedna od najgorih kombinacija je ona punjena sa kremom od jagoda.Samo sto ne bacim peglu kad se nateram da probam to....
probaj ovo:0144.pngmozda promenis misljenje. i za crnu cokoladu, i za jagode Edited by Zverilla
Link to comment
ne znam otkuda ti ovo?naravno, nije sve sto je braon cokolada (da ne dajem sad primere ;) )ali tamo gde pise da je cokolada, tamo je cokoladau budjavim industrijskim proizvodima se odavno koriste kojekakve zamene, ali lepo pise koji je procenat kakao.a, pa ni tada nema zabune
u konditerskoj industriji raste procenat upotrebe zamene kakao. lindt 70% cocoa = 70% cocoa. zamena kakao ide vise u glazurama i prelivima posto u vecini zemalja ako se proizvod zove cokolada, zamena kakao ne sme da se koristi ili sme do odredjenog procenta (5-10%)
Link to comment
  • 4 weeks later...

Kupio u Maxiju neku mnogo dobru crnu čokoladu sa borovnicama i bademom, baš prijatno iznenađenje, ima još nekoliko ukusa.Proizvedena u Švajcarskoj a upakovana u njihovu robnu marku Premia. Slučajno ih primetih dok sam čekao na kasi, bila neka akcija ili promocija, šta li već...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...