Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Uzo ovo na preporuku i zazalio

Te sa velikom koncentracijom kakao def nisu za mene. Ne mogu pred krizu srednjih godina sada da razvijam jos i ukus za kakao. One mercatine u maksiju i pokoja crna, ruska na nisovim pumpama su moja mera

 

85-dark-chocolate-no-added-sugar-by-valo

Link to comment

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

Link to comment
1 hour ago, Ravanelli said:

Uzo ovo na preporuku i zazalio

Te sa velikom koncentracijom kakao def nisu za mene. Ne mogu pred krizu srednjih godina sada da razvijam jos i ukus za kakao. One mercatine u maksiju i pokoja crna, ruska na nisovim pumpama su moja mera

 

85-dark-chocolate-no-added-sugar-by-valo

Uh, ovo ti je neka sa stevijom, to sigurno nije doprinelo ukusu. 

Probaj Lindt 85 MILD, generalno je sve iz njihove blage serije bas fino.

 

Verovatno si kao i ja, meni je 65 - 75 čist užitak, a za iznad jako zavisi, uglavnom mi budu prejake. Moj muž pak voli najviše te 80 - 85. Mi pored Lindt jedemo najviše Rausch i Hachez.

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

Ja ovu svaki drugi dan uzimam.Kida za te pare.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ja ovu svaki drugi dan uzimam.Kida za te pare.

Sve imam osjećaj da nas za nešto lažu, mažu, nemoguće mi da je za te pare tako ukusna i dobra, moguće je da dodaju malo više šećera ili nečega :lolol:

Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

Sve imam osjećaj da nas za nešto lažu, mažu, nemoguće mi da je za te pare tako ukusna i dobra, moguće je da dodaju malo više šećera ili nečega :lolol:

Meni je to uvek prva misao :D

Link to comment

dobio reel cokoladu na poklon:

http://prodavnicacokolade.com/termek/ruby-cokolada/

 

+ vizuelno prelepa

+ lep ukus maline u beloj cokoladi

- volim da topim cokoladu u ustima, sto je tesko zbog ovih komadica. dobio i crnu sa komadicima kafe, tek tu je nemoguce i neprijatno posto veoma grebu nepca 

- sama cokolada je ok, ali nije wow i realno ne opravdava tu cenu (koja je verovatno diktirana malim serijama, sto vuce sa sobom skupu distribuciju, marketing, itede)

 

sve u svemu: nadam se da ce proizvodjac preziveti, kupicu je nekome za poklon zbog lepote, ali ne i sebi zbog jela

Link to comment
On 23.2.2020. at 7:08, James Marshall said:

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

 

Heidi 85% je meni ranije bila previše šećerasta (znam, nisam normalna). Probam je opet kod mame pre neki dan i zbunim se totalno - ukus skroz OK, gorčina po mojoj meri. Na kraju skontam - promenili su recept! Nova varijanta zaista sadri manje šećera! Na pakovanju piše da slave 25 godina :)

 

 

77400136_1426062020884070_3400996366170718208_o.jpg

Edited by magnolia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...