Jump to content
IGNORED

forma za diplomski


Aule@

Recommended Posts

jes' da si mene zaboravio, ali... ovako stoji u mom siviju"Graduate Engineer – Master in Computer Techniques and Computer Communications"
diplomirani inzenjer - master iz racunarske tehnike i informatike (komunikacija)? nekad a mozda i sad poznatije kao rti? racunarska tehnika je computer engineering. informatika je (skoro) computer science. ja bih napisala ovako: Diploma (mada moze i Graduate) Engineer - Master of Science in Computer Engineering and Computer Science. to zvuci kao neka prava diploma. sa ovim techniques i master bez science zvuci kao nekakav majstor sto instalira graficke kartice. Edited by paculla
Link to comment

da u pravu si za engineering, ne znam kako mi se to omaklo, mislim da je to čak bio copy-paste od nekog kolege, moraću da ispravim CV :D communications nije informatika, već međuračunarske komunikacije, mreže, mrežni protokoli i slično...što se tiče master of science, zvuči bolje, međutim meni u diplomi piše Master in... tako da ne znam koji je pravilan oblik ili je svejedno...

Edited by Dionysos
Link to comment
Odsek se zove Department of Computer Engineering and Information Theory (katedra Chair of...), a na njemu se uči neka kombinacija Computer Science i Computer Engineering.Dakle, kontam da bi Master of Science in Computer Engineering and Information Theory bio najadekvatniji prevod za Diplomirani inženjer elektrotehnike i računarstva. Edited by Oxymoron
Link to comment
Odsek se zove Department of Computer Engineering and Information Theory (katedra Chair of...), a na njemu se uči neka kombinacija Computer Science i Computer Engineering.Dakle, kontam da bi Master of Science in Computer Engineering and Information Theory bio najadekvatniji prevod za Diplomirani inženjer elektrotehnike i računarstva.
da, to zvuci ok. nisam znala kako prevode informatika iz rti. informatika se koristi u nemackoj i uvek prevode kao computer science. ovako je malo uradjena nepravda prema bazama, prevodiocima, i raznim softverskim predmetima koje ste imali. moj faks u nemackoj posle etf-a je bio electrical engineering and information technology (ne theory), da se istakne tehnicki deo... bog ce ga znati....da vidim nekoga sa zvanjem iz "Computer Engineering and Information Theory" mislila bih da je neki modernizovani teletabis koji nije ucio samo modulacije nego i racunarske mreze, a to bas i nije profil jednog rti-ovca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...