Jump to content
IGNORED

forma za diplomski


Aule@

Recommended Posts

Dobar distih!Razloga je nekoliko. Uvod je prilichno dugachak (4 do 5 str. mislim) i ima jasno definisane celine (jedno 5,6). Otprilike poenta uvoda je, kako je profa rekao, da se chitalac uvede u temu pochev od najshireg (tj. cele te oblasti) do onog chime se ja zapravo bavim (tj. suzhavanje kao levak). Moram da priznam da ni ja nisam video da se u uvodima koriste podnaslovi ali ovako zaista deluje organizovanije (a recimo da je i on to preporuchio :Hail: )Btw imam samo jedan nivo ugnjezhdavanja u uvodu (nisam toliko zastranio na faksu, valjda)1 Uvod 1.1Start 1.2Mob 1.3Prvabaza ..

Link to comment

i ja sam imala podnaslove u uvodu i za magistarski i za doktorat i niko se nije zalio. ako uvod ima preko 15 strana a u njemu je potrebno uraditi pregled nekoliko oblasti podnaslovi su jako korisni pri strukturiranju teksta i olaksavaju citaocu da shvati koje su kljucne teme i na koji nacin su razgranicene.

Link to comment

Uostalom, za kratak pregled rada postoji abstract, zar ne? Sve to zavisi od duzine rada, organizacije i sl. Ako je uvod predugacak u odnosu na ostatak, onda nije mozda lose napraviti dva poglavlja, 1. uvod, 2. prethodni radovi i istrazivanja na temu tu i tu, ili kako vec.

Link to comment
Dobar distih!Razloga je nekoliko. Uvod je prilichno dugachak (4 do 5 str. mislim) i ima jasno definisane celine (jedno 5,6). Otprilike poenta uvoda je, kako je profa rekao, da se chitalac uvede u temu pochev od najshireg (tj. cele te oblasti) do onog chime se ja zapravo bavim (tj. suzhavanje kao levak). Moram da priznam da ni ja nisam video da se u uvodima koriste podnaslovi ali ovako zaista deluje organizovanije (a recimo da je i on to preporuchio :Hail: )Btw imam samo jedan nivo ugnjezhdavanja u uvodu (nisam toliko zastranio na faksu, valjda)1 Uvod1.1Start1.2Mob1.3Prvabaza..
hmmm... ovo je nesto drugacije od onoga kako sam ja zamislila tvoj uvod, s obzirom na to da si rekao da na kraju uvoda nabrajas sta ti se u kom poglavlju nalazi.meni je uvod bio pregled rada, plus pregled "sardzaja" teze. nesto kao podugacak apstrakt, ali ne bas i sasvim to.a tek onda su dolazila poglavlja samog rada. u prvom poglavlju (i pripadajucim potpoglavljima) razmatrala sam (od krupnog ka sitnijem) oblast rada. Edited by PointTaken
Link to comment
  • 2 weeks later...
Profuro diplomski :tagsadiplomskomkapicom:edit:bez paralize:D
bravo, majstore :) :)(sad ces za jedno mesec-dva ili tri da sanjas neki od naaaajtezih ispita i kako treba da ti daju diplomu a ti ga u stvari nisi polozio, kao ni gomilu drugih... no, ne brini - nocna mora gore-dole, ko jos to broji)
Link to comment

Ma gde tju da sanjam. Cimao sam se jedino oko oeta. Faks je postao krsh. Skdiam kapu onima koji su zavrshavali prethodnih decenija.Sanjao sam o faksu 2put. U prvoj godini sam se cimao oko domatjeg o podmornicama i sanjao sam da mi je neko potopio a kada sam radio diplomski sam sanjao da sa mentorom idemo njegovim dzhipom u ribolov (na zhene, ne ribe) :lol: Ko je Gari, Bache?

Link to comment

Cestitke, kolega!E sad, da tema ne ode u pemziju, nekako je prava domaca, imam ja pitanje, pre svega za fellow elektrodiplinge, ali cenim svaku pomoc i sugestiju:Treba sto pre da sastavim CV na engleskom. Krenuo po European CV Template-u, i gledam sestrin, radjen po istom, i ne znam kako zvanje koje juce stekoh glasi na engleskom. Zabalujev, Eladan, enivan... help, pliz, fala!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...