Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

... Ako sam dobro shvatio tvoj post, ti govoriš o tome da ako nema trajnih posledica po pacijenta, tj u ovom slučaju žrtvu, da je dobro da se malo propusti kroz šake, pa čak i da se ponekad mavashi gerijem udari u predelu glave. To je, prema tebi, bolje nego da se žrtva, tj pacijent, podvrgne psihološko-farmakološkom pristupu lečenja u kojem mu, avaj, neizmerno sledi gubitak jetre i bubrega. Dilema je, opet prema tvom pisanju, samo jedna: batine ili uništenje krucijalnih unutrašnjih organa. Teška dilema.
ja govorim o tome da ne govorim o necemu o cemu nemam dovoljno informacija ... da li je tako ili nije, ne znam, nisam video nikakve naucne rezultate, mogu da naslutim da se jedna vrsta psiholoske trpnje/patnje menja drugom koja je drustveno prihvatljivija, a da li se time zavisnici izlece, ne znam ... to sto izgleda kako izgleda mi nista ne znaci (lopata, maja geri, bokserske reukavice, pop na motoru), na osnovu toga ne donosim sud. Jer da mi manifstacija zamenjuje sadrzaj, ja bih verovatno pre tebe skakao protiv upotrebe tzv. elektro-sokova (ECT), vezivanja psihijatrijskih pacijenata, 'prestrukturisanja licnosti' i slicnih oku neprijatnih metoda lecenja i prisile (neko je vec pomenuo - u pitanju je stepenovanje vrste prisile koja vec postoji u ustanovama, a ne nova kategorija, do sada nevidjena). A i kada bih skako i kukao 'joj, ljudi, nemojte ih u gonade', bar bih probao da pri tome ponudim realnu alternativu... A da je dilema teska, jeste, za onoga ko razmislja... s tim da bi vecina izabrala trovanje jetre lekovima, jer nije aktuelno uvredljivo za oko (sto ne znaci da ista ta placljiva vecina ne bi za 20 godina skocila na lekare i kukala 'kako ste mogli da im date stetne lekove, mogli ste samo da ih malo prisilite')
... moji postovi protive isključivo batinjanju i ponižavanju pacijenata, a ne njihovoj izolaciji u manastirima. Naravno da udarci u predelu nosa, kolenom od strane stražara, neće odvratiti narkomana od droge. Naravno da 25 po turu lopatom neće izlečiti narkomana. Kažnjavanje batinama za bilo kakav prestup je neučinkovito. Može da uradi samo par stvari: 1) očisti savest roditelja za 350E, 2) zadovolji ego sadiste, 3) ponizi svakako već poniženo biće.
ti to opet intuitivno?
A sad ono što ne volim. Zakon. Ne sme se niko kažnjavati na ovakav način, bilo da je potpis za to dala žrtva, tj pacijent, ili roditelj. To nije dozvoljeno. I to je tako. Nema druge. Neka pop sada traži alternativu alternative za svoju "metodu". Neka proba da istu metodu izolacije narkomana u manastire, sada provodi bez fizičkog i mentalnog nasilja. Rezultati će biti isti, ali se bojim da bi pop izgubio volju za poslom...Jebeš posao bez zadovoljstva.
A ja ne volim nerealna resenja ... da sajko-bajker pop ima to znanje da radi pod tvojim uslovima, te kapacitete, podrsku strucnog osoblja, itd, itd, on bi se zvao 'Klinika za bolesti zavisnosti', al' to vec postoji, i u uslovima kakve imamo i prema stepenu ulaganja u zdravstveni sistem dobijaju se rezultati kakve vidimo - prilicno neefikasan sistem odvikavanja koji u najboljem slucaju skloni oko 25% zavisnika (ali je ovo samo broj onih koji se prijave na lecenje, sto je oko 20-30% ukupnog broja)... U vakuumu neefikasnosti, pop upada sa sok-metodom i pravi spektakl (a da li je efikasan ili ne, koliko vidim jos uvek cekamo da nam neko ponudi neke opipljivije podatke)i na kraju, po treci put - ja znam za bolji (humaniji, efikasniji, prihvatljiviji) nacin lecenja zavisnika, ali on kosta vise ... oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra ...'oces da platis? - imam na spisku desetak zavisnika i svi zeljno cekaju vase pare ... sto kazu Finci, 'put your money where your mouth is'
Link to comment

Ja sam recimo zavisnik od slatkiša cool.gif šalu na stranu, one Teacherove 3 tačke potpisujem, od toga da roditelji prividno sebi olakšavaju tako što daju 350 ? crkvi (eeej, crkvi, vera, tradicija, blablabla), pa do ovog poslednjeg.I stvarno me zanima na koju foru on to prima lovu, a da ga država ne pita za porez i slično. Plus što je valjda negde izjavio da ne da detetu da ide u regularnu školu, nego u neku posebnu. Zar to nije kažnjivo zakonom?

Link to comment
i na kraju, po treci put - ja znam za bolji (humaniji, efikasniji, prihvatljiviji) nacin lecenja zavisnika, ali on kosta vise ... oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra ...'oces da platis? - imam na spisku desetak zavisnika i svi zeljno cekaju vase pare ... sto kazu Finci, 'put your money where your mouth is'
... što će reći, uputi nekog svog kod popa na tretman, pa da pričamo.
Link to comment
oko
ima smisla sve sto si zamjetio, mada oko kroji diskurs, a ako ono ne voli nasilje, sta onda? ipak, ne brigaj, ne-nasilno oko ce jos dugo ovde biti manjinsko.
Link to comment

Novinar, autor clanka u Vremenu, rekao je u Poligrafu da je Peranovic bio osudjen na 6 meseci zatvora, uslovno 2 godine, zbog prebijanja romske porodice ciji je sin bio na lecenju. Prosirio "covek" tretman i na porodicu sticenika. Mozda su i oni potpisali da pristaju da ih pop sa svojim sadistima mlati!?Bagru pohapsiti i ekspresno osuditi!

Edited by Nesh
Link to comment
... što će reći, uputi nekog svog kod popa na tretman, pa da pričamo.
sto ce reci vec ih je dovoljno bilo da bi se napravila neka procena efikasnosti, pa da sacekamo ... samo sto se u medjuvremenu sami upucuju, i tu i na druga 'alternativna' mesta lecenja, dok placljivci kao sto si ti nece da se ispruze za finansiranje dokazanih metoda ... prestani da palamudis, daj pare
ima smisla sve sto si zamjetio, mada oko kroji diskurs, a ako ono ne voli nasilje, sta onda? ipak, ne brigaj, ne-nasilno oko ce jos dugo ovde biti manjinsko.
brigam, kenjci koji palamude i 'nasilno oko' ce dugo ovde biti vecina ... any donations, volunteer work, anything...anybody?
Link to comment
A ja ne volim nerealna resenja ... i na kraju, po treci put - ja znam za bolji (humaniji, efikasniji, prihvatljiviji) nacin lecenja zavisnika, ali on kosta vise ... oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra ...
Chitajuci te doshao sam do zakljuchka da smatrash da je prihvatljivo shto je oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra u Crnoj Reci zamenjeno sa lopata; shaka, lakat ili koleno u glavu metodom.Ne mogu da se slozhim sa tobom.Tih oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra u Crnoj Reci mozhe biti zamenjeno sa entuzijazmom sveshtenih lica i zalechenih zavisnika iz prostog razloga shto sveshtena lica i ne treba da trazhe nikakove pare za svoj asketski zhivot, a kamo li oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra, a zalechenim zavisnicima je verujem sam boravak u izolaciji dobrodoshao + shto verujem da mnogi ljudi koji prodju kroz bilo koju golgotu imaju entuzijazam i potrebu da pomognu ljudima sa istim/slichnim problemima be potrebe da trazhe oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra. Znachi, Crna Reka mozhe i mozhda treba da postoji, ali ne sa takovim vodjom i ne sa profesionalnim batinashima.To shto mnoga sveshtena lica svoj samoodabrani poziv shvataju kao posao u kojem se prave pare, to je tema sama za sebe, a shto se medju njima opet nadje neki biker sa razmishljanjem bliskim ultranacionalistichkim/fashishtichkim pokretima to je tek problem i opet tema sama za sebe.
Link to comment
Chitajuci te doshao sam do zakljuchka da smatrash da je prihvatljivo shto je oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evra u Crnoj Reci zamenjeno sa lopata; shaka, lakat ili koleno u glavu metodom.
lose shvatas, citaj ponovo...
Link to comment
lose shvatas, citaj ponovo...
Kazhi josh jednom da:U vakuumu neefikasnosti, pop upada sa sok-metodom i pravi spektakl .....i na kraju, po treci put - ja znam za bolji (humaniji, efikasniji, prihvatljiviji) nacin lecenja zavisnika, ali on kosta vise ... oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evraA ja ne volim nerealna resenja ... nije odobravanje. Ili shok metoda i spektakl mozhe i drugachije da se protumachi?
Link to comment
sto ce reci vec ih je dovoljno bilo da bi se napravila neka procena efikasnosti, pa da sacekamo ... samo sto se u medjuvremenu sami upucuju, i tu i na druga 'alternativna' mesta lecenja, dok placljivci kao sto si ti nece da se ispruze za finansiranje dokazanih metoda ... prestani da palamudis, daj pare
što će reći da je tough guy već proživeo tretman, ili šta?
Link to comment
sto ce reci vec ih je dovoljno bilo da bi se napravila neka procena efikasnosti, pa da sacekamo ... samo sto se u medjuvremenu sami upucuju, i tu i na druga 'alternativna' mesta lecenja, dok placljivci kao sto si ti nece da se ispruze za finansiranje dokazanih metoda ... prestani da palamudis, daj pare
Pa jeste, pošto nema novca liječićemo ljude od bolesti zavisnosti lopatom, od psihičkih poremećaja salivanjem strave, od dijabetesa bioenergijom a od kancera goldenshower-om. Nema veze što to nisu "dokazane metode." A od zdravstvenog osiguranja ćemo da izgradimo toranj na Avali, otvorimo kancelariju pri kancelariji za pristup predpristupu EU pri ministarstvu za religiju i kapitalne investicije i da okrečimo tri klozeta u Oš u Zagonima.
Link to comment
Kazhi josh jednom da:U vakuumu neefikasnosti, pop upada sa sok-metodom i pravi spektakl .....i na kraju, po treci put - ja znam za bolji (humaniji, efikasniji, prihvatljiviji) nacin lecenja zavisnika, ali on kosta vise ... oko 80x vise po zavisniku od tih 350 evraA ja ne volim nerealna resenja ... nije odobravanje. Ili shok metoda i spektakl mozhe i drugachije da se protumachi?
da?ja bih rekao da sam probao da budem jasan koliko sam mogao... ko shvati, shvatio je, ko nije, ja bih vam se ovom prilikom zahvalio na paznji ... primecujem ipak da niko od sablaznjenih placljivaca nije volontirao svoje pare ili vreme ... samo prazne reci koje nista ne kostaju
Link to comment
da?ja bih rekao da sam probao da budem jasan koliko sam mogao... ko shvati, shvatio je, ko nije, ja bih vam se ovom prilikom zahvalio na paznji ... primecujem ipak da niko od sablaznjenih placljivaca nije volontirao svoje pare ili vreme ... samo prazne reci koje nista ne kostaju
:cry: realno, zajebavaš nas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...