Jump to content
IGNORED

potreban savet u vezi website


Recommended Posts

treba mi nekoko se razume u hosting. necu da davim ovde, na PM cu (da davim), verovatno i temu masim. ustvari treba mi informacija za najboji hosting- da li domaci vrede? ili strani i koji? pliiiz, pliiz!

Edited by vin
Link to comment
  • 3 months later...
Znaš kako, trenutno "učim" kroz pravljenje sajta, php programiranje, mysql baza i imao sam isti problem pre neki mesec kada sam pitao odakle početi.I Venom je lepo rekao: ne postoji najbolji, već 1001 način.Za pravljenje sajta, imaš dve opcije:1) Ako ćeš raditi samo 1 sajt - skini neki cms, WordPress, Drupal itd.Brzo ćeš završiti posao. Ako znaš php, lako ćeš modifikovati šta ti zatreba.2) Ako poželiš od nule da praviš - skini neki tutorijal za php cms i videćeš koliko se sve to zakomplikuje i koliko vremena pojede.Onda opcija 1 i nije loša ideja.Sad, ja sam krenuo ovom drugom, pravljenje od nule. Napravio u html-u, odradio css i mislio samo da ubacim php.Pa udario glavom o zid jer tako ne ide. Pa počeo sve iznova i odradio u php-u i integrisao html (kroz include i echo).Na kraju sam odradio tako što sve sadržaje (tekstovi, korisnici, meni) čitam iz baze sa par fajlova koji generišu stranice i liste.Što je zgodna stvar kod php-a - 1 fajl služi kao header, 1 kao footer, 1 kao pregled teksta u sredini i sa tri fajla možeš da generišeš 90% sadržaja na sajtu.Inače, nema univerzalnog izgleda (strukturu) web sajta. Nisam imao puno ljudi da pitam, i dobio sam svega par saveta - jedan od njih je MVC pattern. Isplaniraj ŠTA želiš i u hodu ćeš videti koji će ti sve fajlovi trebati.Posle ih samo razvrstaš po svrsi (m-v-c) i modifikuješ po potrebi.Inače, sve radim u NetBeans-u.
Samo da se zakasnelo zahvalim. Sada nazalost nemam vremena ni za prvu opciju al mozda u buducnosti, ko zna. Evo dolazi i odmor pa se mozda budem igrao. Budala :isuse:
Link to comment
  • 4 weeks later...

moze neko da mi pomogne ko ima iskustva sa web dizajnom, pravljenjem sajtova i sl. ... hteo sam da prosirim svoje znanje u tom pravcu, pa sam kupio neke cd-ove za ucenje html-a, pre neki dan sam video neki kurs sa 50% popusta, nesto tipa postani web majstor za sajtove, pa sam se i tu prijavio, tamo se uce word press i joomla, sedam casova po 2h, sta mislite koliko to moze da mi pomogne, ne ocekujem previse nego jer bar dovoljno da mi da neke smernice na osnovu kojih bi mogao da naucim dovoljno za izradu/odrzavanje web sajta? :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...