Jump to content
IGNORED

potreban savet u vezi website


Recommended Posts

Tag cloud je definitvno beskorisna i/ili losa stvar, bar sto se tice SEO.Zasto? Zato sto je on po definiciji predvidjen da sadrzi gomilu keyworda. Gomila keyworda vodi do gomile veoma slicnih stranica, a to G ne voli.Dakle, koristiti umereno, ali onda se postavlja pitanje svrhe, jer to isto rade - kategorije.Nisam ni ja SEO expert, ali imam odredjen broj top rejtinga za 100million+ pretrage, pa nisam bas ni naivan na tom polju ...

Link to comment

treba imati na umu i da su (meta) tagovi besplatna informacija za tvoje konkurente. posto je dosta verovatno (ako nisi vragolan pa podmetnuo kukavicje jaje) da ce ti ti tagovi biti i keywords za google adwords :)

Edited by rajka
Link to comment
goofs, kakva su tvoja iskustva, jel dolazi cesto do zakrcenja tag cloudom?
Pa sad, sve zavisi kakav sajt teras i u koje svrhe :) Drugar i ja recimo teramo blog za snipete kodova i moram priznati da je cloud tu dosta koristan, posto ljudi klikcju na njega. Opet, to je sigurno i zbog toga sto na taj sajt dolaze programeri i web dizajneri koji su upoznati sa cloudom znaju kako se koristi. Imali smo i na jednom drugom sajtu za nekretnine i tu smo ga uklonili posle mesec-dva posto ga ljudi nisu koristili.U svakom slucaju, ne bih se bas slozio da je to nuzno nesto lose po SEO, ali niti da mozes puno dobiti u polju SEOa sa cloudovima. Cisto isprobas i vidis da li valja, dal ga korisnici vole...ako vole, vratice se na tvoj sajt (izmedju ostalog i zbog toga). To je bitno za SEO, tag cloud sam po sebi moze biti samo neki minimalni + ili -.
Link to comment

ok, hvala :)ja svakako govorim napamet, nisam nikad koristila tag cloud jer mojim sajtovima ne odgovara a na tudjim sam sklona da ga ne vidim (sto je moja stvar i ne govori nista o tudjim preferencijama i navikama u surfovanju). svidja mi se tvoj rezon da ides u susret korisnicima.evo sta kaze gugl insajder:http://www.youtube.com/watch?v=bYPX_ZmhLqg&feature=player_embeddedpo tome ispada da za keyword stuffing udaraju penale kao sto su nekad sa metatagovima, zbog cega su ih na kraju i prestali uzimati u obzir

Link to comment
  • 1 year later...

Imam jedno pitanje vezano za tagovanje u wordpressu, tice se broja postova koje mogu da tagujem. Wordpress mi ne daje da tagujem vise od 79 postova, bez obzira koliko ih cekiram. Da li, i kako, moze nekako da se poveca taj broj?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sajt pao pre 5 dana. Na adresi sajta stoji informacija da je istekao domen ali to nije tačno (na računu piše da je sve plaćeno do 2014.godine). Firma koja obezbeđuje domen i hosting ne odgovara na mailove. Mobitel isključen. Šta raditi?

Edited by pacey defender
Link to comment

Imam jedno pocetnicko pitanje: kako nauciti najbrze kako se prave sajtovi a da to lici na nesto? Koji alat koristiti? Trazili su mi rodjaci da im napravim sajtic za prikaz fotografija enterijera a u perspektivi imam par poslica za sajtove konferencija. Ovi konferencijski bi morali da imaju i neku bazu za upisivanje podataka online.

Link to comment
Sajt pao pre 5 dana. Na adresi sajta stoji informacija da je istekao domen ali to nije tačno (na računu piše da je sve plaćeno do 2014.godine). Firma koja obezbeđuje domen i hosting ne odgovara na mailove. Mobitel isključen. Šta raditi?
Proveri za pocetak na WHOIS do kada je registrovan domen - ti imas racun da si toj firmi platio, ali pitanje je da li su oni prosledili te novce dalje...
Link to comment

Kao sto rece jms, uradi whois pretragu i vidi koji podaci stoje. Nije neobicno da kao podaci stoje podaci registra, gde ste platili. Cak i ako su vas prevarili za duzinu registracije, niste jos izgubili domen, jer je rok mislim 2 meseca nakon sto domen "prvi put" istekne. Tek nakon toga je slobodan za registraciju, jedino sto mora da se plati neki penal za kasnjenje.Veci je problem ako hosting nije funkcionisao kao registar, vec su samo naplacivali registraciju i posao završavali kod neke druge firme. Ako je domaći registar, obrati se i RNIDS-u http://www.rnids.rs/lat/kontakt .

Imam jedno pocetnicko pitanje: kako nauciti najbrze kako se prave sajtovi a da to lici na nesto? Koji alat koristiti? Trazili su mi rodjaci da im napravim sajtic za prikaz fotografija enterijera a u perspektivi imam par poslica za sajtove konferencija. Ovi konferencijski bi morali da imaju i neku bazu za upisivanje podataka online.
Ne postoji. Imas hiljadu i jednu mogucnost da proces ubrzas i olaksas, ali ako nemas osnovnu predstavu u kom smeru hoces da ides, onda jako tesko.
Link to comment

Pa vec sam radi u htmlu i phpu. Malo se igrao i sa widgetima. Koristio wamp. Znam dobro mysql. Nije bas da ne znam nista. Al nikad nisam napravio ceo sajt. Tako da me zanima sta je najintuitivnija alatka za to a da izgleda fino, kao i neki ubrzani kurs :)

Link to comment

Jebiga, dozivljavanje posla u Srbiji je ocigledno za previse njih i dalje najjednostavniji i najkraci put da nekog zajebes. Pretpostavio sam da se radi o tako necem, zato i rekoh da je veci problem ako ta firma nije funkcionisala kao registar, vec su samo primali uplate za to.

Pa vec sam radi u htmlu i phpu. Malo se igrao i sa widgetima. Koristio wamp. Znam dobro mysql. Nije bas da ne znam nista. Al nikad nisam napravio ceo sajt. Tako da me zanima sta je najintuitivnija alatka za to a da izgleda fino, kao i neki ubrzani kurs :)
Zato sam i rekao smer u kojem zelis da ides. Izvodjenje radova (HTML/CSS/JS/bilo sta) je drugaciji proces od "pravljenja sajta". Cak i ako hoces da radis vrlo obicne prezentacije (ali koje ce da lice na nesto), za to ti treba rutina, za rutinu ti treba iskustvo. Resenje je da sednes i da uradis posao. I onda ga uradis opet. Mislim, ne znam kakvu alatku trazis, layout ili bilo kakvu ideju mozes i na papiru da skiciras, ako bas hoces.
Link to comment
Pa vec sam radi u htmlu i phpu. Malo se igrao i sa widgetima. Koristio wamp. Znam dobro mysql. Nije bas da ne znam nista. Al nikad nisam napravio ceo sajt. Tako da me zanima sta je najintuitivnija alatka za to a da izgleda fino, kao i neki ubrzani kurs :)
Znaš kako, trenutno "učim" kroz pravljenje sajta, php programiranje, mysql baza i imao sam isti problem pre neki mesec kada sam pitao odakle početi.I Venom je lepo rekao: ne postoji najbolji, već 1001 način.Za pravljenje sajta, imaš dve opcije:1) Ako ćeš raditi samo 1 sajt - skini neki cms, WordPress, Drupal itd.Brzo ćeš završiti posao. Ako znaš php, lako ćeš modifikovati šta ti zatreba.2) Ako poželiš od nule da praviš - skini neki tutorijal za php cms i videćeš koliko se sve to zakomplikuje i koliko vremena pojede.Onda opcija 1 i nije loša ideja.Sad, ja sam krenuo ovom drugom, pravljenje od nule. Napravio u html-u, odradio css i mislio samo da ubacim php.Pa udario glavom o zid jer tako ne ide. Pa počeo sve iznova i odradio u php-u i integrisao html (kroz include i echo).Na kraju sam odradio tako što sve sadržaje (tekstovi, korisnici, meni) čitam iz baze sa par fajlova koji generišu stranice i liste.Što je zgodna stvar kod php-a - 1 fajl služi kao header, 1 kao footer, 1 kao pregled teksta u sredini i sa tri fajla možeš da generišeš 90% sadržaja na sajtu.Inače, nema univerzalnog izgleda (strukturu) web sajta. Nisam imao puno ljudi da pitam, i dobio sam svega par saveta - jedan od njih je MVC pattern. Isplaniraj ŠTA želiš i u hodu ćeš videti koji će ti sve fajlovi trebati.Posle ih samo razvrstaš po svrsi (m-v-c) i modifikuješ po potrebi.Inače, sve radim u NetBeans-u. Edited by S.L.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...