Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

Intervju sa Denom Stjuartom - BLIC i intergralno na POP Depresiji...Pojavilo se nekoliko pozitivnih recenzija tvog albuma i nastupa uživo tokom poseldnjih mesec dana. Šta misliš o njima i koliko su ti važne? Zar nije Hemingvej rekao ‘ako veruješ dobrim recenzijama onda moraš i lošim’? Postoji izvesna pometnja u medijima u vezi s tim šta se dešavalo sa mnom prethodnih nekoliko godina, i to je dolazilo uglavnom od ljudi koji nemaju pojma ni u kojoj državi se nalazi grad u kom živim (Uahaka, Meksiko). Nikad mi nije bio problem da pokažem dupe u javnosti, to je tako američka i na neki način tako patetična osobina. Na kraju, mislim da ploča govori sama za sebe…Kada bi morao da izabereš jednu pesmu koja bi predstavljala suštinu tvoje umetnosti, koja bi to bila i zašto? Uh, ne znam. Čak Profet i ja smo bili vrlo zadovoljni kada su Vivian Girls obradile ‘Sixteen Ways’. Način na koji su mlade pankerke videle našu pesmu je mnogo uzbudljiviji nego kada se tvoji vršnjaci dohvate istog zadatka.http://www.youtube.com/watch?v=9pRycpx8yJw

Link to comment

Raspored za večeras:21.15 otvaraju se vrata Gun Cluba21.45 Sacri Cuori22.30 Dan Stuart with Sacri CuoriKarte su u pretprodaji do 19.00 u Pinball Wizardu i Šikarici po 1000 dinara (nije ih ostalo još mnogo), na vratima kluba od 21.00 prodavaće se po 1200din.

Link to comment
:wub: :heart:ne znam ko je trazio dzimi boja, ali hvala mu. drzala sam se do 16 ways, a onda, brate, ode svaka inhibicija. zamalo i pivo da popijem.koliko mi bio vazan gor, koliko me je jebala u mozak jedna recenica, koliko mi je godina trebalo da shvatim koji je tacan trenutak kada je sve otislo suprotno od zacrtanog. i opet mi den otvorio oci i doneo closure.eh. hvala alamou sto mi ispunjava sve zelje, a da ni ne zna(m) koliko su vazne.http://www.youtube.com/watch?v=p0y2bkYKLUQ
Link to comment
DOKONA BELEŠKA Žikica SimićDen Stujart je kao Dok Mekoj, glavni junak romana „Bekstvo“ Džima Tompsona i istoimenog Pekinpovog filma, pobegao u Meksiko. Namera mu je bila da zametne trag, da se sakrije od aveti koje ga proganjaju. Tokom fenomenalnog i nezaboravnog nastupa u četvrtak uveče u Gun Clubu budio je sećanja na Travenovog Dobsa i Džefrija Firmina, pijanog konzula iz Lourijevog romana „Pod vulkanom“.Otkud ovoliko literarnih asocijacija na početku beleške o jednom rok koncertu? Odgovor je jednostavan. Literartura, određena vrsta filma i rok pesama veoma je važna u rokerskom delovanju Dena Stjuarta. Tokom čitave karijere Stjuart je radio istu stvar. Pokušavao je i uspevao da uspomene na knjige, filmove i rok pesme koje pročitao, video i čuo prepiše mastilom pronađenim nekoj prašnjavoj starinarnici u kojoj se čuvaju memorabilije prošlih vremena.Stjuartov nastup u Gun Clubu nije bio samo dirljiv susret sa starim pesma koje je svirao sa grupom Green On Red i novim koje liče na njih. Bila je to istovremeno i prilika da se još jednom, „iza lica“, zavrte stari iskrzani filmovi i prašnjave gramofonske ploče, da se još jednom prelistaju požutele knjige i pregledaju izbledele fotografije. Nije se to radilo iz nostalgičnih razloga. Znamo šta Stjuart misli o „dobrim starim danima“. Sećamo se njegove pesme „Sorry Naomi“. Bio je to čin afirmacije jednog doživljaja svete koji je umesto na realnim činjenicama izgrađen na elementima preuzetim iz određene vrste literature, filma i muzike.+

PD GIGS FEB 20133. februar :: Mark Eitzel Band8. februar :: Steve Wynn & Chris Cacavas

Link to comment

U utorak 23. oktobra u KC REX svira i peva Mick Harvey. Posle raznih nepredviđenih okolnosti, bend mu trenutno ima samo još jednog člana - Rosie Westrbrook na kontrabasu. Automobil je pregazio bubnjara Bad SeedsaThomasa Wydlera i on se vratio kući (biće sve ok sa njim). Svejedno, verujem da će i njih dvoje da naprave super atmosferu. Ovako je bilo pre par nedelja u Finskoj:http://www.youtube.com/watch?v=bU03S9wkItk&feature=relmfuOd danas je u prodaji poslednjih 60 karata za koncert. Jedino mesto gde se karte prodaju - prodavnica ploča Pinball Wizard Records (Makedonska 30, TC Eurocentar) - cena karte je 1500RSD.

Link to comment
Intervju sa Mikom Harvijem za sajt muzika.hr, sutra kačim i "naš"20121016-140237_havriw.jpgSnimili ste dva albuma obrada pjesama Sergea Gainsbourga. Hoćete li ih izvoditi?Povremeno te pjesme sviram na bisu, no stvar je u tome što mi je zadnji album toliko intiman i različit da kraj njega Gainsbourgove pjesme 'strše'.Što je s pjesmama koje ste napisali s Nickom Caveom?Ne izvodim pjesme iz repertoara The Bad Seedsa, odnosno ne izvodim pjesme koje inače ne pjevam. Izglednije je da pjevam pjesme s albuma PJ Harvey, ali ni njih ne izvodim.Na svom novom albumu posvetili ste pjesmu "October Boy" Rowlandu S. Howardu. Kako ga se sjećate?Bio je prilično kompleksna i teška osoba, kako za sebe tako i za druge. Postoji dokumentarac o njemu. Jeste li ga gledali?
Link to comment
Mick Harvey - PD intervju (karata i dalje ima sasvim dovoljno u prodaji - 1500RSD - Pinball Wizard, do utorka u 19h. Posle toga, na vratima KC REX od 20h karte će koštati 1700RSD)Mick%20Harvey%20colour.JPGNeizbežno je pitanje koje se tiče tvog odnosa prema Seržu Gejnzburu... Prestao sam pre nekog vremena da pričam o Seržu, jer je prošlo skoro dve decenije od kad sam se bavio njegovom muzikom. To nije naročito relevantno za moj sadašnji izraz. Na koncertima sam do nedavno svirao po neku obradu na bis, ali sada se ne uklapa baš najbolje u atmosferu moje muzike. Mislim da opus obrada ne bi trebalo da bude glavna stvar za karijeru nekog muzičara, niti bi ja trebalo na to da se šlepam. Bio je to dobar projekat, ali prošlo je dosta vremena od tad.Šta je sa ostalim stvarima koje si radio u prošlosti - The Bad Seeds i Wallbangers, PJ Harvey? Da ne bude zabune, volim oba albuma sa Seržovim pesmama, danas kad čujem tu i tamo po neku pesmu sa njega, mislim da zvuče fantastično, vrlo su zabavne. U planu je objavljivanje deluks verzija oba albuma sledeće godine. Dakle, ne odbacujem ih, samo mi više nije zanimljivo da pričam o detaljima iz tog vremena. Što se tiče Bad Seeds, tu sam bio mnogo duže i mnogo snažnije uključen, na jednom ozbiljnom umetničkom, kreativnom nivou, gotovo četvrt veka. Kao i sa Seržom, i sa njima je došlo vreme da krenem dalje, da ne budem više deo toga. To je bilo veoma oslobađajuće za mene – omogućilo mi je da radim druge stvari i da imam više vremena za moje ideje. Došlo je doba u životu za takvu odluku, da se ne bih sa 65 godina zatekao kako idalje radim u Nikovu korist. A bilo je, naravno, i drugih razloga za odlazak. Oni će sledeće godine objaviti novi album i nadam se da će biti fantastičan jer ja volim te momke. Sa Wallbangersima sam snimio samo jedan EP, nadam se da ćemo jednom snimiti album, a kad skupimo dovoljno dobrih pesama možda krenemo i da sviramo koncerte. U narednih nekoliko meseci bi trebalo da smislim šta će biti s tim. To je bilo lepo iskustvo, ali me mnogo snažnija osećanja vezuju za rad sa PJ Harvi, osećam da joj na neki način dugujem za sve što smo uradili zajedno i za prijateljstvo koje smo stvorili posle skoro dve decenije. Nadam se da ćemo raditi zajedno ina sledećem albumu. Veoma sam uživao radeći sa Poli, to je bilo neverovatno iskustvo. Moja uloga je dobrim delom bila u tome da joj pomognem da osmisli i uobliči neke svoje ideje, i da ih na najefektniji način pretvori u muziku.Kako ste se upoznali ti i Poli? Došla je na promociju albuma ‘Let Love In’ Bad Seedsa u Londonu u HMV prodavnicu na Pikadiliju sa nekoliko zajedničkih prijatelja koji su je upoznali s nama. Posle smo se malo družili, pričali i tako je sve počelo. Sledeće godine me je pozvala da sviram na njenom albumu.http://www.youtube.com/watch?v=4e8Fyt03SBo
Link to comment
  • 2 weeks later...

U subotu 3. novembra počela je "Blues Funeral pt. 2" turneja Mark Lanegan Banda. Od novih pesama, kavera, iznenađenja - u Štutgartu su svirali obradu Smoke Fairies "Devil In My Mind" i na bisu "Hanging Tree" i "Last Words"... Valjda će neko uskoro da okači kompletne setliste i neki YT. Od mercha ima nove majice i novi ceger!Ovih dana moći će da se pročita/posluša intervju sa Markom Laneganom u Blicu, na radiju B92 i Studiju B (Mark je vrlo štedljivo podelio sa nama svoje uzburkane misli).Karte za koncert Mark Lanegan Banda i dalje su u pretprodaji po ceni od 1800RSD, prodajna mesta Eventima, Šikarica i Pinball Wizard.http://www.youtube.com/watch?v=DnWMmX3HXbsNovember 3, 2012 Dornbirn - Conrad SohmNovember 4, 2012 Stuttgart - UniversumNovember 5, 2012 Erlangen - E-WerkNovember 6, 2012 Wroclaw - Firlej November 7, 2012 Katowice - Club HipnozaNovember 9, 2012 Aarhus - VoxhallNovember 10, 2012 Lund - Mejeriet November 11, 2012 Stockholm - Göta Källare November 13, 2012 Hannover - MusikzentrumNovember 15, 2012 Enschede - Crossing Border (Atak)November 16, 2012 The Hague - Crossing Border (Nationaal Toneel main hall)November 17, 2012 Rolling Stone Weekender - Weissenhaeuser Strand near Luebeck, Germany November 18, 2012 Cirque Royale, Brussels, Belgium November 20, 2012 Bratislava - Klub Za zrkadlomNovember 21, 2012 Belgrade - Dom OmladineNovember 22, 2012 Budapest - A38November 24, 2012 Zagreb - NKC ParkNovember 25, 2012 Ljubljana - KSNovember 26, 2012 Graz - PPCNovember 27, 2012 Lausanne - Les DocksNovember 29, 2012 Rome - Orion November 30, 2012 Florence - Viper December 1, 2012 Zurich - Abart (curfew at 10pm)December 2, 2012 Heidelberg - KarlstorbahnhofDecember 4, 2012 London - ForumDecember 5, 2012 Paris - Trabendo December 7, 2012 Madrid - Primavera Club (Matadero) December 8, 2012 Barcelona - Primavera Club (St. Jordi Club) December 10, 2012 Tel Aviv - Barby December 11, 2012 Istabul - Salon IKSVPD-MARK-LANEGAN-BAND.jpg

Edited by alamo
Link to comment

bogme, duga serija koncerata.

Od mercha ima nove majice i novi ceger!
vec vidim Lubu nedeljom na pijaci kako nalakcena na radnjicu ispija mlako pivce i nehajno klati ceger.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...