Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

Bio je sjajan. Ko se prepusti, biva uvucen u njegove emocije, zatvoris oci i vozi sve vreme. Srecom pa dobacih do prvih redova gde se nisu culi prica i smeh iz backupa pa je bilo izuzetno. Krajem devedesetih i jos koju godinu kasnije, kada bi cuo da dosta ljudi u publici prica, znao je da prekine koncert i pita publiku hoce li on da nastavi ili oni. Publika sinoc, kao retko kada do sada. U svakom slucaju koliko pohvala Buckneru, toliko i publici. David Eugene Edwards i Buckner kao i vecina velikih majstora peva zatvorenih ociju, direktna dostava emocija publici. Dosta pesama je imalo promenjen aranzman ili ih je usporio do neprepoznatljivosti? Osobina velikih koji zive i osecaju svoje pesme, ne pisu ih po potrebi.

Link to comment
Bakner je veceras bio sve ono što Bonnie onomad nije hteo ili nije mogao da nam bude – zaokruzena zelja petojutarnjih licnih napeva.
bonnie ima dva različita koncepta. usamljeni trubadur vs kafana za veselje. i oba su strava.
Link to comment
bonnie ima dva različita koncepta. usamljeni trubadur vs kafana za veselje. i oba su strava.
Nije toliko stvar u Bonijevoj interpretaciji kafane za veselje (v. npr. novo ruho i spot za I see a darkness). Ako je postojao neki koncert koji sam „cekala ceo zivot“ to je bio Oldhamov. I sa tog koncerta sam otisla nekako ravnodusna (verovatno je razlog tome bilo moje mitologizovanje Oldhamovog lika i dela, predubedjenja i prevelika ocekivanja) i sa pitanjem ko su svi ovi ljudi/publika i ko je ovaj covek. Bakner je njegovim sinocnim nastupom ucinio da mi ne silazi kez sa lica mnogo sati posto se koncert zavrsio, a da pri tom nije svirao ni jednu pesmu sa moje wishliste (zaboravio je reci). I nema veze. Jbte onaj „ajao“ iz publike kad krece Still looking for you (ja bih se na mestu upisala od srece da je svirao Kristoffersonovu Loving her was easier), ozareno (nemam pravu rec) lice lika koji je istao Believer, tisina u publici i samo osmesi i zacaklele oke iste. Prijateljica je sinoc tokom koncerta rekla „odavno se nisam osecala ovako dobro u svojoj kozi“. I to je, nevesto receno, ono cemu muzika treba da sluzi. Hvala Popdepresiji. :heart:
Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...