Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

pa to se vodi ja mislim nešto kao biljni ekstrakt, tako nekako

 

a da li se bilo šta plaća ako je proizvod do 50 e, neki pdv ili sl

i zna li se kolika je carina ako ne budu hteli da mi pišu nižu cenu ?

Link to comment

Mozes ti da se dogovoris da ti prodavac upise manju sumu ali carina ima svoj nacin procene vrednosti robe, plus pitanje je kako ce tretirati nesto kao "biljni ekstrat"

Link to comment

ja do sada nijednom nisam kupila nista preko a ni blizu 50e a svaki put sam platila pdv

 

ako moze neka ti svakako napisu nizu cenu ili jos bolje ako moze da pise ,,poklon,,

 

 

a narucivala sam steviju(koja je btw. beli prah) i takodje je biljni ektrakt i neke suplemente i zacine i sve bilo kul

Link to comment

pa to se vodi ja mislim nešto kao biljni ekstrakt, tako nekako

 

a da li se bilo šta plaća ako je proizvod do 50 e, neki pdv ili sl

i zna li se kolika je carina ako ne budu hteli da mi pišu nižu cenu ?

Najbolje je da napišu da je integrator u ishrani, to ne podleže registraciji i može da se uveze bez problema. Ako napišu da je lek ili pomoćno lekovito sredstvo, praviće ti probleme na carini.

Link to comment

ja do sada nijednom nisam kupila nista preko a ni blizu 50e a svaki put sam platila pdv

 

ako moze neka ti svakako napisu nizu cenu ili jos bolje ako moze da pise ,,poklon,,

 

 

a narucivala sam steviju(koja je btw. beli prah) i takodje je biljni ektrakt i neke suplemente i zacine i sve bilo kul

Ja sam i na poklon, koji jeste poklon, platio i pdv i carinu
Link to comment

Najbolje je da napišu da je integrator u ishrani, to ne podleže registraciji i može da se uveze bez problema. Ako napišu da je lek ili pomoćno lekovito sredstvo, praviće ti probleme na carini.

 

 

hvala nisam ovo znao

šta je integrator u ishrani?

 

ja sam naručivao racetame iz amerike i uredno su mi stizali u srbiju (ocarinjeni)

Link to comment

hvala nisam ovo znao

šta je integrator u ishrani?

 

ja sam naručivao racetame iz amerike i uredno su mi stizali u srbiju (ocarinjeni)

Integratori se smatraju za dodatke ishrani, i ne podležu nikakvoj registraciji. Lekovi i pomoćna medicinska sredstva, podležu registraciji kod ALIMS-a, i onda može da bude problema.

Link to comment
  • 2 weeks later...

(Cena robe + troškovi transporta) se carini po stopi od 10%. Ta cifra se onda uveća za PDV, još 20%.

 

Uprava carina, poštanske pošiljke

hvala puno, ovo je dosta konkretno, a bogme, dosta se to i nakalemi, pa ispada da nešto što košra 118 dolara, kada se ubaci i transport (mislm da je 12 dol), to je 130, pa onda 10%, to je 143 pa još pdv, to izađe na kraju 172 dolara

 

mnogo  :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...