Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

pa naravno, ili si možda protiv prava slobodnog pristupa javnim objektima?
Zato sto tvoje "bas svaki" je moje "bas nijedan", a da mi ti ne propisujes uslove. O tome se radi. Nemam ja nikakav problem sa zabranom pusenja koja direktno ne ugrozava moje slobode. Imam problem sa fanaticima i zilotima koji bi da mi isporucuju svoju pseudoreligijsku dogmu. A takvi se uvek pojave ispod kamena cim im se pruzi prilika.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Zato sto tvoje "bas svaki" je moje "bas nijedan", a da mi ti ne propisujes uslove. O tome se radi. Nemam ja nikakav problem sa zabranom pusenja koja direktno ne ugrozava moje slobode. Imam problem sa fanaticima i zilotima koji bi da mi isporucuju svoju pseudoreligijsku dogmu. A takvi se uvek pojave ispod kamena cim im se pruzi prilika.
s fanaticima imam problem i ja, stvar je u tome što vi pokušavate da legitiman zahtev da se ne ugrožavatuđa sloboda udisanja što čistijeg vazduha predstavite kao atak na same temelje civilizacije.fanatizam is in the eye of a smoker. Edited by Gonzo
Link to comment
To ministarstvo nije poslao Bog na zemlju(Srbiju) nego je legalno i demokratski izbrano. Oni raspolažu javnim novcem na osnovu mandata koji smo im dali svi mi. Zašto samo jedan štand? Organizujte 10 000 štandova, platite isto toliko "reklama" na TV-u sa vašom kontra-porukom. Ne vidim problem. A to sve sasvim sigurno ne biste mogli kod nekog diktatora. Vršite društveni pritisak i sve ostalo, niko vam ne brani.
Kad već to pomenu, da ti ispričam kako sam prvi puta čuo za zabranu pušenja. I, ovo je sto posto istinita priča...Muka mi je politike i ponekad se mesec, dva, bukvalno potpuno izolujem od tog trovanja... Nisam čuo ništa za zakon...I, odem ti ja na Cinemaniju u novembru 2005. godine. Malo kasnim na film, pa čim sam izašao iz busa odmah zapalim cigaretu stignem da je popušim. Ulazim u foaje Sava Centra (prema parkingu pored Save). Verovao ili ne radnik iz obezbeđenja koji puši, kaže mi da ugasim cigaretu. Ja nemam pojma ništa o zakonu, on puši, ne shvatim ozbiljno i samo produžim. On poče da viče za mnom. Dobro, sad već shvatam pomalo ozbiljno, gledam naokolo, ali produžim. U tom trenutku, on me grabi sa leđa. Izvrće polugom desnu ruku u kojoj sam držao cigaretu. I, pritiska da ispustim. U istom trenutku u kome on iznosi čitav niz neprijatnih reči, pojavljuje se njegov šef. Kaže da nisam smeo da uđem sa cigaretom. Odgovorio sam da nemam pojma ništa o tome i srećom shvatio i rekao mu da nigde nema nijednog znaka za zabranjeno pušenje, a da je tu pušio i sam tip koji me drži. Tek tada, uz još nekoliko pogrdnih reči mlađeg radnika iz obezbeđenja, pustim cigaretu. Odem u salu, ali kako mi je sve preselo, dignem ruke od gledanja filma (Braća Grim), i odlučim da odem... Na izlasku iz Sava Centra vidim obojicu kako tamo puše... Dam karte za naredne tri projekcije prosjaku u podvožnjaku i "naučim" da su došla gora vremena.
Link to comment
s fanaticima imam problem i ja, stvar je u tome što vi pokušavate da legitiman zahtev da se ne ugrožavatuđa sloboda udisanja što čistijeg vazduha predstavite kao atak na same temelje civilizacije.fanatizam is in the eye of a smoker.
You mean in a lung of the smoker.Sve sto bih imao da ti odgovorim na ovaj post napisao sam vec u nekoliko postova u raspravi sa drugim diskutantima, narocito u mom poslednjem sinocnjem odgovoru hazardu. Tako da mozes smatrati taj post odgovorom na ovaj tvoj.
Link to comment

u plućima vam je BODIES_smokers_lungs.jpgfanatizam vidim u vašim postovima i očima, kada zbog nikotinskog fiksa prestanete da mislite na bilo štasem na vaše kratkotrajno zadovoljstvo. sebičnost te vrste me plaši.što se tiče diskusije, i ja sam otprilike rekao šta sam imao, ponovljeno već ko zna koji putsa identično poražavajućim efektom i razočaravajućim kontraargumentima po drugim pitanjimavrlo racionalnih ljudi.

Edited by Gonzo
Link to comment
Kad već to pomenu, da ti ispričam kako sam prvi puta čuo za zabranu pušenja. I, ovo je sto posto istinita priča...Muka mi je politike i ponekad se mesec, dva, bukvalno potpuno izolujem od tog trovanja... Nisam čuo ništa za zakon...I, odem ti ja na Cinemaniju u novembru 2005. godine. Malo kasnim na film, pa čim sam izašao iz busa odmah zapalim cigaretu stignem da je popušim. Ulazim u foaje Sava Centra (prema parkingu pored Save). Verovao ili ne radnik iz obezbeđenja koji puši, kaže mi da ugasim cigaretu. Ja nemam pojma ništa o zakonu, on puši, ne shvatim ozbiljno i samo produžim. On poče da viče za mnom. Dobro, sad već shvatam pomalo ozbiljno, gledam naokolo, ali produžim. U tom trenutku, on me grabi sa leđa. Izvrće polugom desnu ruku u kojoj sam držao cigaretu. I, pritiska da ispustim. U istom trenutku u kome on iznosi čitav niz neprijatnih reči, pojavljuje se njegov šef. Kaže da nisam smeo da uđem sa cigaretom. Odgovorio sam da nemam pojma ništa o tome i srećom shvatio i rekao mu da nigde nema nijednog znaka za zabranjeno pušenje, a da je tu pušio i sam tip koji me drži. Tek tada, uz još nekoliko pogrdnih reči mlađeg radnika iz obezbeđenja, pustim cigaretu. Odem u salu, ali kako mi je sve preselo, dignem ruke od gledanja filma (Braća Grim), i odlučim da odem... Na izlasku iz Sava Centra vidim obojicu kako tamo puše... Dam karte za naredne tri projekcije prosjaku u podvožnjaku i "naučim" da su došla gora vremena.
To nema veze sa zakonom i propisima koji bi trebalo da važe, to ti je, jednom rečju, Srbija, odnosno ležeran odnos prema propisima koji se praktikuje na ovim, i sličnim, geografskim širinama i dužinama.
Link to comment
u plućima vam je BODIES_smokers_lungs.jpgfanatizam vidim u vašim postovima i očima, kada zbog nikotinskog fiksa prestanete da mislite na bilo štasem na vaše kratkotrajno zadovoljstvo. sebičnost te vrste me plaši.
Ma, ti si deo neustrašive većine...
Link to comment
To nema veze sa zakonom i propisima koji bi trebalo da važe, to ti je, jednom rečju, Srbija, odnosno ležeran odnos prema propisima koji se praktikuje na ovim, i sličnim, geografskim širinama i dužinama.
To nije pitanje veze sa zakonom, već konkretnog odgovora tebi. A, te "geografske širine i dužine", je li i to naučno dokazano?EDIT: Izostavio: "sa zakonom"... Edited by Ajant23
Link to comment
To nije pitanje veze, već konkretnog odgovora tebi. A, te "geografske širine i dužine", je li i to naučno dokazano?
Aj ponovo. Ja verujem da je tebi jasan smisao tvojih postova, ali ima nas i sa inteligencijom ispod 200
Link to comment
Što? Ti si još ekstremniji?
da, jeste, ja sam ekstremniji. hoćeš li sad prekinuti sa besmislenim onelinerima? Edited by Gonzo
Link to comment
fanatizam vidim u vašim postovima i očima, kada zbog nikotinskog fiksa prestanete da mislite na bilo štasem na vaše kratkotrajno zadovoljstvo. sebičnost te vrste me plaši.što se tiče diskusije, i ja sam otprilike rekao šta sam imao, ponovljeno već ko zna koji putsa identično poražavajućim efektom i razočaravajućim kontraargumentima po drugim pitanjimavrlo racionalnih ljudi.
Posto iz mojih postova vidis sta mi je u ocima daj mi sibni na PM brojeve sledeceg kola LOTO-a.Sebicnost je kad neko trazi mesto i za jedne i za druge, a nije kad neko trazi sva mesta za jedne a drugima odrice pravo da imaju bilo koje mesto. Revolucionaran koncept sebicnosti.Da se slozim s tobom oko ove rasprave. Osim Bate i hazarda (dok je pisao na ovu temu) nisam imao ni na sta da odgovaram osim na gomilu gluposti, predrasuda i latentnog osvetnickog rasizma. Jeste tako malo lakse u raspravi ali nije nikakav izazov. Odoh da presadjujem fikus, veci je izazov.
Link to comment
moj izgovor je da sve teže pratim ono što pokušavaš da formulišeš, tako da ću sačekati malo, možda će se poanta ukazati posle nekog vremena i nama sporijima :(
Aj ponovo. Ja verujem da je tebi jasan smisao tvojih postova, ali ima nas i sa inteligencijom ispod 200
Smešno sličan sarkazam...
Link to comment
Sebicnost je kad neko trazi mesto i za jedne i za druge, a nije kad neko trazi sva mesta za jedne a drugima odrice pravo da imaju bilo koje mesto. Revolucionaran koncept sebicnosti.
prekini da podmećeš i zamenjuješ teze, definitivno ti ne priliči. privatno mesto ti niko ne dira,javno moraš da ostaviš dostupnim svima i da pritom u njemu ne radiš nešto što tog drugogugrožava. reci to fikusu, shvatiće. Edited by Gonzo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...