Jump to content
IGNORED

Vaše i tuđe jezičke "greške"


bus

Recommended Posts

Holy moly, ja bih se zakleo da i sam nekad kažem "neće mi se". :unsure:
Nisam siguran ni sam, trebalo bi valjda "mrzi me da xxxx", a ne hoće mi se, neće mi se, ti bi to trebalo da znaš wink.gif Idem ja po pivo dok ne razmisliš.
Link to comment
Nisam siguran ni sam, trebalo bi valjda "mrzi me da xxxx", a ne hoće mi se, neće mi se, ti bi to trebalo da znaš wink.gif Idem ja po pivo dok ne razmisliš.
Ma gde ja. Moj srpski je atrofirao.
Link to comment

Busonjo, zar mi da ti pisemo tezu? :D"XY je govorio ispred Vlade Republike Srbije... :unsure: A nalazio se npr. u Nemackoj... Ali to je sve posledica loseg prevoda koji se odomacio.

Link to comment
Znači i ti si fergesao? :lol:
Ma idi. Pre neki mesec mi kaze tata da je za to-i-to koristio tepsiju, a ja kao da mi je rekao nesto na kineskom. Samo sam znao da je neki sud i da sam znao ranije tu rec. ... No objasnio mi on. Ja srpski, na zalost, govorim svega nekoliko sati nedeljno (telefon i kad se vidim s ovim Srbohrvatima ovde). Forum, izgleda, pomaze. Od kad se otvorila PPP, hvatam sebe kako mi je srpski cesce i u mislima (u smisli da cujem sebe kako razmisljam na njemu). :thumbsup: za mene i forum
Link to comment
Skoro uvik kažem "ne da mi se", ali do sad nisam na to gledala kao na pogrešku.
Znas sta, kako mi je pola porodice odande, mislim da je jasno zasto se i meni ponekad ne da. Mada je Alberto govorio o neće mi se. Ajmo, druge Srbende. Je l' i vi ponekad to kažete ili sam ja jedini freak. Ako jesam, da si napravim koju pržEnicu...
Link to comment

Moj žešći blam u korespodenciji sa Amerima - kod nas odomaćeno "eventualno" i "eventually" na engleskom imaju maaalo drugačije značenje.Dok to nisam skapirao, mislim da sam nebrojeno puta ispao arogantni skot, pominjući ispravke njihovih eventualnih grešaka, i tome slično. :inn:

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Znas sta, kako mi je pola porodice odande, mislim da je jasno zasto se i meni ponekad ne da. Mada je Alberto govorio o neće mi se. Ajmo, druge Srbende. Je l' i vi ponekad to kažete ili sam ja jedini freak. Ako jesam, da si napravim koju pržEnicu...
apsolutli da. ne da mi se i tachka.potpis: srbenda * slichne kakvoce :P(* oli bi rekli srbendkinja? il je to ona sto prati bend srba :lolol:) Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...