Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Hvala. To je onda dobra stvar, a za ocekivati je da fuzionisana Zvezda bude nesto ozbiljniji klub od sadasnjeg FMP-a, i da ti igraci nece odlaziti pre profi ugovora. A ako su ta petorica medju najboljim evropskim igracima tog godista, to je onda super perspektiva i za buducu Zvezdu.
To manje zavisi od fuzije, više od odnosa prema mladim igračima...
Link to comment
To manje zavisi od fuzije, više od odnosa prema mladim igračima...
Razume se, s tim sto se nadam da Covic u buducoj Zvezdi ipak nece moci da bude bas takav kabadahija i robovlasnik kakav je bio u svom maticnom klubu. Mislim, pretpostavljam da ce neki mehanizmi kontrole postojati ako se vec pravi klub koji nece biti prcija jednog coveka, a valjda se ide ka tome. A i nije isto igrati za Zvezdu u Pioniru pred 5-6 hiljada ljudi ili za FMP pred 200 u predgradju, pa se nadam da je i to nekakav argument da bi ti igraci potpisali ugovore.
Link to comment
Razume se, s tim sto se nadam da Covic u buducoj Zvezdi ipak nece moci da bude bas takav kabadahija i robovlasnik kakav je bio u svom maticnom klubu. Mislim, pretpostavljam da ce neki mehanizmi kontrole postojati ako se vec pravi klub koji nece biti prcija jednog coveka, a valjda se ide ka tome. A i nije isto igrati za Zvezdu u Pioniru pred 5-6 hiljada ljudi ili za FMP pred 200 u predgradju, pa se nadam da je i to nekakav argument da bi ti igraci potpisali ugovore.
Naravno da će Zvezda kao ime biti veći magnet za klince, na to Čova i ide, ali mu je reputacija opasno narušena među klincima, i naročito roditeljima talentovanih klinaca. Još jedna sreća za njega je što se polako gasi Hf, kao jedini klub koji je pored njega, mogao da ponudi komplet "uslugu" - treniranje, škola, dom...Rusi "održavaju" razliku sa ovakvim šutanjem bacanja... Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment
Naravno da će Zvezda kao ime biti veći magnet za klince, na to Čova i ide, ali mu je reputacija opasno narušena među klincima, i naročito roditeljima talentovanih klinaca. Još jedna sreća za njega je što se polako gasi Hf, kao jedini klub koji je pored njega, mogao da ponudi komplet "uslugu" - treniranje, škola, dom...
Cova se dobrano kompromitovao poslednjih godina sa nekim fantomskim ugovorima cije detalje niko ziv ne zna, ali sam sklon verovati da su i klinci postali alavi i da vec sa 18 godina zele velike ugovore, da naplate to sto su na nekim kadetskim i juniorskim prvenstvima skrenuli paznju na sebe. Ako pogledas ove igrace koji su odlazili od Covica bez ugovora, ne vidim da su se Djekic i Musli proslavili. Videcemo sta ce biti sa Miljenovicem i Popovski-Turanjaninom. Jedino je Macvan napravio dobru karijeru, ali zato sto je otisao u klub gde je odmah mogao da igra, dok je pitanje sta ce biti od Djekiceve i Muslijeve kosarke. Skoro da sam sklon verovati da bi bolje prosli da su ostali kod Covica, makar i pod robovlasnickim uslovima.
Link to comment

Nije problem u tim klincima što odu sa 18 godina, problem je što na jednog koji se probije, otpadne 10, a tih 10 što otpadne dobro najebe, jer Čova ima svoj sistem potraživanja "uloženih" sredstava, nešto kao kada napustiš vojnu gimnaziju...Ko je ikada držao Čovićev ugovor u ruci, zna o čemu pričam. Deo "obaveze igrača prema klubu" je nekih 7-8 strana, a "kluba prema igraču" je jedna rečenica.Što se tiče ovoga kako je ko prošao, od ovih što su ga napustili - ne vidim kakve to veze sa temom ima.

Link to comment
A ti si mnoge Coviceve ugovore drzao u rukama?
2, dovoljnoPa ne znam da li ikome ko logično razmišlja nije čudno zašto klinci jedva čekaju da odu, pa makar i u Belgiju kao Popovski!? Pričam naravno o onima koji mogu da se nadaju da će neko dati 150k za njih... Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment
Što se tiče ovoga kako je ko prošao, od ovih što su ga napustili - ne vidim kakve to veze sa temom ima.
Pa kako nema veze - Musli je sa 18 godina otisao, i sta se desilo? Nije primirisao kosarci. Djekic je u pocetku dobijao minute kod Duleta, ali ocigledno da je to za njega bio preveliki pritisak, i da se nije snasao. Verujem da bi mu bolje bilo u FMP-u gde bi imao vise prostora i manji pritisak.Sa druge strane, ne vidim da Teo, Erceg, Savanovic, Raduljica i Samardziski u ovom trenutku imaju bas previse razloga da zale. Istina, neki od njih su jedva izasli iz ugovora, ali su makar postali nekakvi igraci, pred kojima je sada 10 godina kosarke, pa ce moci i da naprave karijere i da uzmu pare. A vec su i uzeli, i to masne, sva petorica.
Link to comment
2, dovoljnoPa ne znam da li ikome ko logično razmišlja nije čudno zašto klinci jedva čekaju da odu, pa makar i u Belgiju kao Popovski!? Pričam naravno o onima koji mogu da se nadaju da će neko dati 150k za njih...
Naravno da nije cudo, idu da igraju za vece pare, nema tu nikakve filozofije. Koliko im je to pametno, videce se s vremenom.
Link to comment

Naravno da beze od Cove kao djavo do krsta jer znaju da tu ni dinara nece videti.EVo jedan slucaj opet da ispricam. ZNaci igrac koji je bio u FMP-u stavljen na transfer listu jer se na njega ne racuna, odredjeno je obestecenje i ukinuto mu je pravo treniranja a takodje su mu ukinuta sva primanja.Lik izdrzao i otisao na komisiju. U komisiji 3 clana jedan hteo da presudi za njega ali je Covic intervenisao i pomerio ga iz komisije. Takodje Covic je doneo papir na kome stoji potpisano da je on ovom igracu isplatio sve pare i to unapred i za naredne dve godine ugovora. Ne moram da naglasavam da mu je zahtev odbijen.

Link to comment

Takvih i gorih primera imao koliko želiš. Kada ovi klinci koji dobro igraju, vide šta im se dešava sa drugovima sa kojima su par godina živeli, trenirali i učili, gube poverenje.Znam klinca koji ne igra već godinu i po dana, jer mu je ovaj rekao: nemam te u svojim planovima, nisi dovoljno talentovan, plati mi 15k evra koje sam uložio u tebe (za, u tom trenutku godinu dana u FMP-u), i slobodan si. Naravno, klinjo nema da plati i mora da čeka još godinu dana, da bi bio slobodan.

Link to comment

usrecila se Zvezda sa SPSovskim smecem. ljudi su ovde vec zaboravili da je taj smrad bio drugi/treci covek u onoj jadnoj Milosevicevoj, na smrt bolesnoj Srbiji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...