Jump to content
IGNORED

Deformisane izreke i sentence


3opge

Recommended Posts

Do poslednjeg atoma snage......a možda to i nije za ovaj topik?
"Наука и технологија су толико узнапредовале да сад можемо мерити електроне до у милиметар тачно" (име професора који је предавао физику за математичаре и хемичаре на... добро ајд не морам баш све... познато мени).Мада ово није деформација пословице; ово је више професионална дезинформација.пјаф™: Него, имам бољи: "...all four corners of the globe". Чуо овде небројено пута. Edited by расејан
Link to comment

Ел' може и деформисане, илити покварене речи? Паде ми на ум (Падеминаум, (ц)Клајн) да би било врло занимљиво ископати како то да су бисквити, бискоти и пишкоте једно те исто :). Или, како су у Истри побркали кикирики и пистаће, па су ове прве звали "пиздаче" (види "Рива и дружи", Фулвио Томица, ако се добро сећам).А где је још Далмација (доктор-dottore-дотур, prison-prigione-пржун), па северни нам крајеви ( - Viertel - фртаљ, ragazt? - рагастов) па и остали: capture-шћапити итд итд. Ако је за нов топић, цепај.

Link to comment
Kamila kroz iglene uši - nastalo pogrešnim prevodom, misli se na debeli kanap kojim se vezuju brodovi (pa taj kanap kroz iglene uši)
Никад нисам укапирао како се ушица игле размножила у некакве "иглене уши"... ја сам то замишљао као некакав фишек, трубу, начичкану иглама са унутрашње стране, а камила чик нек прође а да се не набоде...
Link to comment
Ел' може и деформисане, илити покварене речи? Паде ми на ум (Падеминаум, (ц)Клајн) да би било врло занимљиво ископати како то да су бисквити, бискоти и пишкоте једно те исто :).
A kad tome dodaš i dvopek... :) A zanimljiv je i patišpanj. Da ne pričam o vezi između kake i kejka, placente i palačinke (može i dva topiћa, ako ćemo striktno). Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...