Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

da, ovo sa sojom deluje savrseno jednostvno.

Dalje na gril ili teflon.
da jasno, mislio sam da li imaš neki trik za nešto sa strane. za uz piletinu. Edited by pacey defender
Link to comment

Šta god. Možeš da obariš krompir, pa da ga preliješ rastopljenim puterom i seckanim belim lukom. Može neka lagana salatica. Može zelena boranija, obarena pa tretirana slično kao maloprenavedeni krompir. Može dinstana.edit: šta će mu hleb uz belo meso, zapušiće se.

Edited by henrik larsson
Link to comment
edit: šta će mu hleb uz belo meso, zapušiće se.
prijavljujem se blagovremeno kod tebe na krompir paprikaš. smeši mi se otkaz.koliko je interesenata, menjaj teoriju da hleb ne ide uz meso pod hitno.
Link to comment

spremao sam ovu larsonovu gejfurf piletinu. malo sam se glupirao pošto nisam imao svežu nanu. i onda kad je već tako taj sam recept iskoristio kao osnovu. vegetom tretirao piletinu, iscedio 1 crveni grejp, dodao kriške oljuštene jabuke i krušku u slajsovima. stavio malko maslinovog i ubacio listje bosiljka. potopio piletinu u sve to i ostavio da prenoći. posle na teflon propržio dva minuta a posle nalio prst te tekućine da se piletina lepo izdinsta.Odlično ispalo, uz onaj krompir kako si predložio.

Link to comment

Baba Ganuš, bilo prste da poližeš- tri patlidžana, ispalo negde oko kilo i dvesta- beli luk, po ukusu ja stavio 4 čena- listići badema dve kašike- jogurt malo otprilike, tek da masa malo posvetli- tahini dve kašike- pola limuna cedjenog- malo kumina - prstohvat, pažljivo- malo sveže nane sitno seckane- malo svežeg peršuna sitno seckanog- sasvim malo korijandera sitno seckanog, baš malo i pažljivo- malo maslinovog ulja- malo mlevenog kardamona- malo cimeta Od svih ovih sastjaka nisam imao svežu nanu, ali i bez nje je ok ispalo. Cele patlidžane sam ispekao u rerni, oko sat vremena na 200 stepeni. Verovatno će neki patlidžan u to vreme i da pukne, i to će takođe biti znak da može da se vadi. Originalno trebalo bi peći patlidžane u pepelu, u peći na drva, pa sad ako se ima to, onda još bolje. Ohlađene patlidžane zatim oljuštiti (lako je), dobijenu ikru i meso iseckati sitno (ručno, da bi bilo nejednako i da bi se pojavljivali razni parčići, nikako u blender). Eh, da - čenove belog luka isto treba ubaciti u rernu zajedno sa patlidžanima, pa iscediti u masu - ovo sam zaboravio, pa sam samo sitno iseckcao beli luk i ubacio na kraju, bilo je ok i tako. Kumin i listiće badema malo ispeći na tiganju dok badem porumeni. Ohladiti i malo izgnječiti badem, tako da bude kao mrvljen. To, a i sve ostale začine ubaciti - na kraju dodati biber i so i tako regulisati ukus. Mnogo fino.

Link to comment
Baba Ganuš, bilo prste da poližeš- tri patlidžana, ispalo negde oko kilo i dvesta- beli luk, po ukusu ja stavio 4 čena- listići badema dve kašike- jogurt malo otprilike, tek da masa malo posvetli- tahini dve kašike- pola limuna cedjenog- malo kumina - prstohvat, pažljivo- malo sveže nane sitno seckane- malo svežeg peršuna sitno seckanog- sasvim malo korijandera sitno seckanog, baš malo i pažljivo- malo maslinovog ulja- malo mlevenog kardamona- malo cimeta Od svih ovih sastjaka nisam imao svežu nanu, ali i bez nje je ok ispalo. Cele patlidžane sam ispekao u rerni, oko sat vremena na 200 stepeni. Verovatno će neki patlidžan u to vreme i da pukne, i to će takođe biti znak da može da se vadi. Originalno trebalo bi peći patlidžane u pepelu, u peći na drva, pa sad ako se ima to, onda još bolje. Ohlađene patlidžane zatim oljuštiti (lako je), dobijenu ikru i meso iseckati sitno (ručno, da bi bilo nejednako i da bi se pojavljivali razni parčići, nikako u blender). Eh, da - čenove belog luka isto treba ubaciti u rernu zajedno sa patlidžanima, pa iscediti u masu - ovo sam zaboravio, pa sam samo sitno iseckcao beli luk i ubacio na kraju, bilo je ok i tako. Kumin i listiće badema malo ispeći na tiganju dok badem porumeni. Ohladiti i malo izgnječiti badem, tako da bude kao mrvljen. To, a i sve ostale začine ubaciti - na kraju dodati biber i so i tako regulisati ukus. Mnogo fino.
ovo mora da je bilo bajno. perporučujem da sledeći put kad budeš pekao patlidžane, uzmeš žicu za ražnjiće ili nešto slično i izbušiš patlidžaneda ne bi eksplodirali i napravili cirkus u rerni. ako imaš one kese za pečenje oljuštene patlidžane isečene na komade staviš u kesu i pečeš jedan sat. posle ne moraš sa njima da se bakćeš, jer će se deo pretvoriti u pire, a ostaće i komadića.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...