Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

razmisljam koje je prvo ozbiljno jelo koje sam ikada skuvao (ova jaja i virsle se podrazumevaju za sve nas, iznenadila bi me neka odstupanja)mislim da su bile pastrmke pecene sa limunom i puterom, fino su ispale...u stvari znam da su bile
Meni hrana ispada i dalje.
Link to comment

kanim lignje puniti. krakovima, lukovima (crnim te belim), pirincem (prethodno prokuvanim, pa nezno proprzenim s ovim prethodnim) i svezim persunom. pa sve to u rernu + belog vina. videla sam razne recepte po netu, ali ne i jasne instrukcije koliko vruca da bude rerna, i koliko dugo da se sve to pece. a znam da lignje umeju da se zgumene kad su duze termicki obradjivane nego sto je bog odredio. saveti, iskustva, zelje, cestitke?

Link to comment

ja bih ovako: pokri folijom i peci na 180° oko 45 minuta, onda skini foliju da malo porumeneili prvo stavi same lignje, malo zamuljene dok ne porumene, onda preli vinom i sacekaj koliko da ispari bar dve trecine

Link to comment

a nece za tih 45 min to da se stvrdne i ugumeni skroz?s druge strane, secam se nekog kuvara da je pricao da sa lignjama nema nista izmedju - ili jako jako kratko ili jako dugo. sva termicka obrada izmedju ta dva ekstrema vodi samo u gumu. 45 min mu dodje valjda taj duzi kraj.

Link to comment
a nece za tih 45 min to da se stvrdne i ugumeni skroz?s druge strane, secam se nekog kuvara da je pricao da sa lignjama nema nista izmedju - ili jako jako kratko ili jako dugo. sva termicka obrada izmedju ta dva ekstrema vodi samo u gumu. 45 min mu dodje valjda taj duzi kraj.
na 180°, pa jos podlivene vinom i pokrivene folijom, ne bi trebalo. to mu vise dodje dinstanje, nego pecenje. mada sam ja uvek sigurniji sa lignjama kad ih bacim u tiganj, al vidim ovde vecina ne voli...
Link to comment

samo da prijavim da su ipale odlicno. ubacila sam i nesto pirinca pod njih, da upije sokove. jedino je atmosfera manjkala, jer je klinac igrao malu sirenu citav dan i potpuno smo bili na ivici zivaca. dammit!

Link to comment

džigericu iseci na kockice i namoči sat-dva u mleku. dobro ju oceci i obriši ubrusom.na puteru proprži crni luk, dodaj džigericu i suve majčine dušice. kada je džigerica pri kraju, suni čašu konjaka (0,5 dl, može i više).možeš da flambiraš ali i ne moraš. kada redukuje, skini sa vatre i prespi u multipraktik. dodaj još malo putera i miksuj dok ne bude skroz glatko.prijatno

Link to comment
džigericu iseci na kockice i namoči sat-dva u mleku. dobro ju oceci i obriši ubrusom.na puteru proprži crni luk, dodaj džigericu i suve majčine dušice. kada je džigerica pri kraju, suni čašu konjaka (0,5 dl, može i više).možeš da flambiraš ali i ne moraš. kada redukuje, skini sa vatre i prespi u multipraktik. dodaj još malo putera i miksuj dok ne bude skroz glatko.prijatno
fala :) pošto jetrica stoji već drugi dan, nisam smela da čekam, ali nešto slično sam uradila, umesto majčine dušice (nemam je) dodala malo ruzmarina i čubra.još se krčka, tako da ću da sunem taj konjak.jedino je nisam potapala u mleko, mislim da se to više radi kod svinjske koja malo gorči, ova je em' od mladog em' od zdravog jagnjeta, ko puter je .i da, dodala sam malo i slaninice
Link to comment

nece da skodi slaninica, po ukusu mozes dodati i malo senfa, a ja volim, narocito ako ima dosta pa ce stajati malo u frizideru, da u samlevenu smesu umesam i po koje zrno zelenog i belog bibera.

Link to comment
nece da skodi slaninica, po ukusu mozes dodati i malo senfa, a ja volim, narocito ako ima dosta pa ce stajati malo u frizideru, da u samlevenu smesu umesam i po koje zrno zelenog i belog bibera.
razmišljala sam o senfu, probaću po malo, a biber (imam crveno-zeleno-belu mešavinu) ću da dodam svakako.
Link to comment

ipak odustala od senfa, plašila se da ne pruzme celu stvar.trebalo mi neka osvežavajuća nota pa dodala malo umeboši sirćeta (obožavam ga, u sve mi se meša) i malo balzamskog, ali samo malo.ispalo jako dobro na kraju.jedemo je sa mnogo bluka odozgo ili sa tucanom ljutom. ja na svom fensi lchf hlebu (prvi put pravila ali ispalo odlično) , a ostali na običnom, paorskom :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...