Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

tek to. meni je ukus toga ko zuckasta hartija (to iz iskustva kad hocu da napravim kao manje masnu kajganu)edit: trebalo da bude posle zverille

Edited by Isis
Link to comment
ali ti ostane ubrljano zalepljeno?
ne :)a jaje na oko još nikad u svom samostalnom životu nisam pravila pa zato i ne znam kako tu stoje stvari
Link to comment
Ne znam kako se ponaša som, ali ako su u pitanju fileti dovoljno je da 20 minuta držiš pokriveno folijom (da se ukuva) i još recimo 5 minuta da se zapeče bez folije. Ili više ako zatreba.
pa som se ponaša kao i sve druge mrtve životinje u rerni,ugl ne mrda :P nego da javim o somu...ispalo odlično..prvo sam soma nakapljala limunom da malo odstoji pa sam isekla luk,šargarepu,mladi kropir,stavila pola šolje pirinča,nalila 1 šolju b.vina i pola šolje vode koju sam začinila so,biber,ruzmarin stavila i jedan list lovora i odgore šnicle soma koje sam malo posolila..pod foliju i u rernu na 200C 25min i još 20min bez folije jer sam imala mali višak tečnosti..nikad ne znam da ocenim količinu tečnosti a da ne brinem da se hrana ne zapali ili da ne pliva... Edited by ivy
Link to comment
ne :)a jaje na oko još nikad u svom samostalnom životu nisam pravila pa zato i ne znam kako tu stoje stvari
ja sam mislila da je jaje na oko prvo sto svako napravi u svom samostalnom zivotu :D
Link to comment

i jaje na okobwt znam i za ono tipa "ta on/a nema pojma, ne zna ni jaje da isprži", ali etobtw2 razmišljam sad i šta sam ja prvo samostalno spravila, i ne mogu da se setim uopšteverovatno pomfrit :Da u mojim receptima među prvim jelima stoji fil za punjene paprike/tikvice/sarmice, biće da je prva "ozbiljnija" stvar bila nešto od toga

Link to comment
ja sam mislila da je jaje na oko prvo sto svako napravi u svom samostalnom zivotu :D
virsle ljudi, virsle!mama ostavi sve spremno, samo sporet da se ukljuci, saceka 5min i iskljuci.virsle se izvade i pojedu a serpa ostavi gde je i bila.inace, meni su te prve zagorele
Link to comment

e da znaš da mi je pišući onaj post palo napamet da otvorim topik :lol:hm, pa niš, sad ću :)a ostatak bi se mogao usplitovati onda tu

Link to comment

razmisljam koje je prvo ozbiljno jelo koje sam ikada skuvao (ova jaja i virsle se podrazumevaju za sve nas, iznenadila bi me neka odstupanja)mislim da su bile pastrmke pecene sa limunom i puterom, fino su ispale...u stvari znam da su bile

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...